Най-големият сайт за бойни спортове

       

Ектоморф и бойните спортове

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Ектоморф и бойните спортове

  0     Мнениеот nhikolla на 13 Авг 2013, 13:40

Здравейте, правя 1ва тема понеже се сблъсквам със сериозен проблем и ми е интересно тук дали някой може да сподели опита си. Имам всички признаци да съм ектоморф с бърз метаболизъм, вече година тренирам кикбокс и резултата е, че бавно но стабилно отслабвам, като този процес не му се вижда края. Правя и силови тренировки, но изгорените калории там + изгорените в залата + тичане 3 пъти в седмицата по 40 мин за въздух не ми се отразяват добре :D Чудя се дали тук има и друг ектоморф който практикува бойни спортове и може да сподели опита си. От 1 седмица съм се отказал от всякакви диети, досега си ограничавах приема на боклуци, но сега вече край с това понеже стигнах 76 кг. на 190 см и не мога да си позволя да свалям повече. Гейнър няма да пия, минах на високовъглехидратна диета и ще ви споделя резултата след 1-2 месеца в случай, че някой го интересува. Истината, която късно проумях, че всички съвети за тренировки и диети които попринцип се считат за добри не важат ако имате твърде бърз метаболизъм - новата ми схема е да ям максимално, почти да не подбирам храната (ще избягвам само наситените мазнини) и да откажа кардиото под формата на бягане, освен на чувала - да видим дали ще успея да си стабилизирам теглото отново и дали ще влоша формата си.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Ектоморф и бойните спортове

  0     Мнениеот frankshamrock на 13 Авг 2013, 14:18

Високо въглехидратна няма да помогне, най-много да си вдигнеш гликемичния индекс без да забавиш метаболизма. По-добре е високо мазнинна диета, т.е увеличи приема на полезните мазнини - риба, повечеко зехтин и растително олио. Рибено масло като добавка ще помогне много. И витамините от серията Б. Може да имаш проблем с усвояването на някои елементи от организма. За тази работа се пият ензими.
Аватар
frankshamrock
 
Мнения: 232
Регистриран на: 07 Мар 2009, 06:22
Град: pomorie

Re: Ектоморф и бойните спортове

  0     Мнениеот nhikolla на 13 Авг 2013, 15:38

Отново чувам за високомазнинната диета вместо високовъглехидратната. Още днес отивам да накупя авокадо. Ще ги съчетая и 2те, като наблегна на бавните въглехидрати - картофи ориз и пълнозърнеста паста, не искам да се тъпча със захари и без това. Въпроса е, че без кардио мисля че ще изляза от форма, досега във спарингите относно разчитах на това че противника ми се уморява преди мен и свършвам силно, дано не се промени ситуацията.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Ектоморф и бойните спортове

  0     Мнениеот jamski на 13 Авг 2013, 16:28

Според мене за тази височина няма накъде да отслабваш повече, единственото което можеш да намалиш е тичането наистина.Зависи и от възрастта в която си ако си под 20 метаболизмата ти все още е доста бърз, но до няколко години ще се забави и ще станеш бая по-тежък освен ако не правиш яко кардио.За тази височина тия килограми които си сега са си добре, не е нужно да качваш много защотото ще станеш по-бавен
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Ектоморф и бойните спортове

  0     Мнениеот nhikolla на 14 Авг 2013, 15:52

На 25 съм, досега съм правил грешка да си стимулирам метаболизма с канела и чести хранения по малко но край с това. 4-5 яденета - средни порции. Аз и на 80 кг съм добре, въпроса е, да спра да свалям. Вчера си купих авокадо и рибено масло да си обогатя диетата. Ще подновя тренировките по кик бокс когато се върна на 80 кг, да видим колко време ще ми отнеме.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Ектоморф и бойните спортове

  0     Мнениеот goldenglory на 14 Авг 2013, 16:00

Рибено масло, ленено масло, фъстъчено масло, пчелен мед, пчелен прашец, пчелно млечице, кокосово мляко......всичките са екстра за теб.
А кардио тренировката ти не трябва да е повече от 30-40 мин на ден.
Аватар
goldenglory
 
Мнения: 201
Регистриран на: 14 Окт 2011, 02:45
Град: Хасково

Re: Ектоморф и бойните спортове

  1     Мнениеот Zeldir на 23 Авг 2013, 10:38

При качествено хранене, всичко , което е от значение, е калорийният баланс- съотношение между приети и изразходени калории.- 300 и отслабваш, 0 и запазваш тегло, +300 и качваш, а 300 калории е един малък шоколад.Така че храненето и тренирането си е изкуство, особено с цел натрупване на чиста маса и функционална сила, или смяна на категория.За хората с бърз метаболизъм качването на маса е трудно , но също и натрупването на подкожни мазнини.И аз самият съм такъв, качвах с Високо въглехидратна диета е около +800 калории енергиен плюс, натрупах и подкожни мазнини, но станах от 83 до 113 кг за 6 месеца, със стабуилна силова програма.След още 6 месеца чистене с Ниско въглехидратна диета постигнах 90 кг чиста маса, което на моя ръст от 1.88 е перфектна за моята категория.Общо взето това е пътя за хората с бърз метаболизъм като нас-напълняваш, след това изчистваш, ка1ването с бавни темпове и по-умерени диети не върши много работа.Но и описаните от мен промени не са лесни, необходими са правилните добавки-креатин и гейнър при качване, БЦАА , аргини и креатин при изчистване.Както и много , много здраво трениране, което допълнително се утежнява ако успоредно с фитнеса се тренира и боен спорт.Но има ли желание, има и начин :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта