Най-големият сайт за бойни спортове

       

Тренировка за издръжливост

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Тренировка за издръжливост

  0     Мнениеот KobraX на 13 Яну 2013, 19:53

Здравейте!Пиша тук относно въпрос как да структурирам тренировките си за издръжливост.Рундовете ми са по 2 минути с по минута почивка между тях.Иначе тичам на пътечка със скорост 12.8 по 10 минути или пък правя спринтове както са ми рундовете (2 минути спринт 1 минута почивка пак 2 минути спринт след което 2 минути ходене пак 2 минути спринт и 1 минута бавно тичане или ходене)-тези неща ги правя след кръгова тренировка за цялото тяло и преди нея.Искам да попитам дали ще може да ми помогне и 5 рунда Х 3 минути на чувал с по минута почивка?Иначе тренирам 3-4 пъти в седмицата Бойни изкуства в зависимост от това колко тренировки имаме.Та ако може да ми помогнете ще ви бъда много благодарен. :)
KobraX
KobraX
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Яну 2013, 23:36
Град: Etropole

Re: Тренировка за издръжливост

  0     Мнениеот rck8888 на 14 Яну 2013, 22:36

Това с интервалните спринтове наистина си помага за издръжливостта. Варианта за 3минутни рундове на чувал, като боксовите си е също добро - примерно можеш да го правиш с по-тежки ръкавици, за да правиш и сила на удара съответно. Друго което можеш да правиш е няколко рунда 5-6 от по три минути с 1 почивка, или както е при теб 2 мин и 1 почивка, удари с гирички. Също скачане на въже с продължителността на рунда.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Тренировка за издръжливост

  0     Мнениеот KobraX на 15 Яну 2013, 20:11

Мерси много тогава ще си продължавам само да попитам ако може да ми отговориш и на още 1 въпрос? :Д Трябва да мога да правя 50 лицеви а сега мога 30 с мъчение.Мерси предварително
KobraX
KobraX
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Яну 2013, 23:36
Град: Etropole

Re: Тренировка за издръжливост

  0     Мнениеот rck8888 на 15 Яну 2013, 21:49

Нямаш проблем - ще се постарая да ти отговоря. Първо да ти кажа 30 лицеви опори са си добре като постижение, но щом казваш, че ти искат 50... ;) Та конкретно на въпроса - първо виж дали ги правиш правилно - т.е. техниката - гърдите до земята в долно положение и всичко подобно, другото - правилното дишане при изпълнението им, че понякога това може да те затруднява също. Не знам тия 50 лицеви дали ще ги правиш на една серия, но ако "да" значи можеш да пробваш първо да ги правиш на няколко серии, т.е. с малко почивка, другия вариант, който можеш да опиташ е да пробваш да правиш лицеви опори с допълнителна тежест - това ще ти увеличи силата и съответно със собствено тегло само ще правиш повече бройки.
Надявам се да съм бил полезен. ;) Ако трябва да се уточни нещо кажи ;)
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Тренировка за издръжливост

  0     Мнениеот KobraX на 16 Яну 2013, 15:56

Мерси много :) ;)
KobraX
KobraX
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Яну 2013, 23:36
Град: Etropole


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron