Най-големият сайт за бойни спортове

       

Фитнес за ММА и други бойни спортове

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Фитнес за ММА и други бойни спортове

  0     Мнениеот SzFighter на 28 Окт 2012, 22:45

Искам да попитам как е най-добре да се комбинират тренировките във фитнеса със тренировките по даден боен спорт, за да могат да се развива едновременно с бойните умения и една здрава и силна физика. От това, което чета разбирам, че е най-добре да се правят кръгови тренировки. Въпросът ми е как точно да се комбинират упражненията в една кръгова тренировка? Колко упражнения е добре да се включат в един кръг и колко кръга се правят? Ако може някой да покаже неговата тренировка или някоя примерна тъй като не ми е ясно точно кои упражнения да включа. Занимавал съм се с фитнес, но до сега съм тренирал само сплит тренировки а те до колкото разбирам не са подходящи а и няма как да ходиш примерно 4 пъти в седмицата на фитнес и отделно на тренировки. Искам да се занимавам с борба или самбо за това искам да разбера и дали има някои специфични упражнения за тези спортове, които да трябва да се включат в кръговата тренировка?
Аватар
SzFighter
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Окт 2012, 13:52
Град: Стара Загора

Re: Фитнес за ММА и други бойни спортове

  0     Мнениеот rck8888 на 29 Окт 2012, 10:08

За да имаш ефект от фитнес тренировките е добре наистина да са кръгови и за цялото тяло. Идеята е да тренираш всяка мускулна група с по едно- макс две повторения. Примерно можеш да си формираш кръга така -1. бицепсово сгъване с дъмбел/щанга/, 2. на гладиатора за гръб, или гребане независимо дали на скрипец, с щанга или дъмбел, също добър вариант за гърба са набиранките, 3. за гърди-вдигане от лег, 4, раменни преси, 5, клекове, но за тях говори с тренера си дали да ги правиш само собствено тегло или и с щанга/аз проблем от клековете с бойния спорт дето го тренирам нямам/ 6, слагаш нещо за трицепс - вдигане от лежанка тесен хват, на машина или кофички на пейка. И примерно е това.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Фитнес за ММА и други бойни спортове

  0     Мнениеот internationalwarrior на 29 Окт 2012, 11:14

Кръгови тренировки с основни движения ( тяга,клек,лег,набирания,кофички и тн),с работна тежест 70% от макса ти и минимални почивки м/у кръговете.
Pain is temporary, PRIDE is FOREVER !!!
internationalwarrior
internationalwarrior
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:31
Град: Sofia

Re: Фитнес за ММА и други бойни спортове

  0     Мнениеот SzFighter на 30 Окт 2012, 11:05

А по колко повторения се правят от едно упражнение и по колко кръга за една тренировка?
Аватар
SzFighter
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Окт 2012, 13:52
Град: Стара Загора

Re: Фитнес за ММА и други бойни спортове

  0     Мнениеот rck8888 на 30 Окт 2012, 15:35

За бройката повторения зависи ти по колко можеш да правиш - примерно за бицепс можеш да си правиш сгъванията с дъмбел с 15 кг по 6-7 бройки, но по принцип ако искаш да качиш малко маса си ги прави стандартно както си е тренировка за маса. А за броя кръгове - имаш два варианта - единия си правиш по една серия от всяко упражнение и така четири кръга на тренировка, а другия - по-успешен поне за мен - правиш си един кръг на всичките упражнения, но си правиш по четири-пет сериийки на упражнение.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Фитнес за ММА и други бойни спортове

  0     Мнениеот internationalwarrior на 30 Окт 2012, 18:22

Започни с 2 или 3 кръга и увеличавай до 5 с минимална почивка, докато стигнеш ниво без почивка да правиш по няколко кръга, повторенията са ниски от 3-5.
Pain is temporary, PRIDE is FOREVER !!!
internationalwarrior
internationalwarrior
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:31
Град: Sofia

Re: Фитнес за ММА и други бойни спортове

  0     Мнениеот SzFighter на 31 Окт 2012, 10:55

А колко дни в седмицата е добре да правя тренировката с тежести при положение, че тренирам 4 пъти?
Аватар
SzFighter
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Окт 2012, 13:52
Град: Стара Загора

Re: Фитнес за ММА и други бойни спортове

  0     Мнениеот rck8888 на 01 Ное 2012, 10:08

Ами при четири тренировки седмично боен спорт ти остава възможност за 2 силови тренировки, и максимум в залата където тренираш бойния си спорт да си направиш още някоя силова тренировка.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron