Най-големият сайт за бойни спортове

       

Карате + Фитнес

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Карате + Фитнес

  0     Мнениеот ganio на 09 Сеп 2011, 11:53

Здравейте, може и да има такава тема но не открих извинявам се предварително ако повтарям темата!!!

Въпрсът ми е следния: тренирам от 5-6 месеца карате като не ходя на фитнес, сега искам успоредно с каратето да започна и фитнес като от фитнеса искам да кача маса,
интересува ме дали ще се удървя много и дали ще ми попречи на тренировките по карате този фитнес? с две думи искам да кача маса от фитнес и да продължа да тренирам карате без да губя гъвкавостта си... ако има шанс да стане това моля дайде ми правилния съвет

Благодаря предварително!!!
Поздрави,
ganio
ganio
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Сеп 2011, 11:31
Град: sofia

Re: Карате + Фитнес

  0     Мнениеот drogba333 на 09 Сеп 2011, 16:23

по добре стриитфитнес много по добре е
drogba333
drogba333
 
Мнения: 18
Регистриран на: 28 Яну 2011, 22:32
Град: Sandanski

Re: Карате + Фитнес

  0     Мнениеот ElBeasto на 09 Сеп 2011, 17:43

Аз тренирам Карате и лично аз се вдървявам от фитнеса. И това е при положение, че правя фитнес за бойци, а не за боди билдъри. Ако искаш да правиш фитнес и да качваш маса бих ти препоръчал лостове, успоредки и т.н и ядене, ама яко! Аз като почнах пред година и половина бях 60 кг и започнах много здраво да правя физическа подготовка и да ям като ненормален. След няколко месеца бях 64 кила, само мускули и с добра гъвкавост и разтегнат за ритниците, издръжлив за лицевите опори. Тренировките със собствено тегло няма да ти помогнат да качиш маса и да направиш обем супер бързо, но няма да си губиш формата на боец. Също така може да се консултираш със сенсея си.
ElBeasto
ElBeasto
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Авг 2011, 12:31
Град: Ловеч

Re: Карате + Фитнес

  0     Мнениеот Apachai на 10 Сеп 2011, 18:46

Най-добре да питаш сенсея си да, иначе по-добре е стрийт фитнеса и задължително да правиш упражнения за разтягане след тренировка.
No Pain, No Gain !!!
Аватар
Apachai
 
Мнения: 14
Регистриран на: 05 Май 2011, 15:30

Re: Карате + Фитнес

  0     Мнениеот Bota на 12 Сеп 2011, 13:27

Аз преди да почна да тренирам карате ходех на фитнес,и реших да ги комбинирам и двете.Изкарах така 1 година,и стигнах до заключение,че двете са несъвместими.Вярно,че заради фитнеса си стегнат постоянно и не усещаш толкоз много ударите(поне при мен е така :) ),но за сметка на това си като "робот" "вдървен" и се чустваш като боксова круша :DD
Аватар
Bota
 
Мнения: 21
Регистриран на: 07 Ное 2009, 01:40
Град: Пловдив

Re: Карате + Фитнес

  0     Мнениеот ElBeasto на 12 Сеп 2011, 15:51

Bota написа:Аз преди да почна да тренирам карате ходех на фитнес,и реших да ги комбинирам и двете.Изкарах така 1 година,и стигнах до заключение,че двете са несъвместими.Вярно,че заради фитнеса си стегнат постоянно и не усещаш толкоз много ударите(поне при мен е така :) ),но за сметка на това си като "робот" "вдървен" и се чустваш като боксова круша :DD

То и аз ударите не ги усещам много много, ама това опира до други качества, не толкова до фитнеса ;)
ElBeasto
ElBeasto
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Авг 2011, 12:31
Град: Ловеч

Re: Карате + Фитнес

  0     Мнениеот TheBeast на 03 Окт 2011, 11:01

Ако правиш след всяка фитнес тренировка разтегателни упражнения не би трябвало да се схванеш много :) като походиш известно време на фитнес пиши да кажеш как ти се отразява :)
TheBeast
TheBeast
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2011, 14:12
Град: Sofia

Re: Карате + Фитнес

  0     Мнениеот angel4e7u на 15 Дек 2011, 22:00

аз мисля че фитнеса и каратето не си допадат :) а като тренираш карате защо са ти килограми :) но от фитнеса да вдървяваш се , дори и малко но все пак... :)
angel4e7u
angel4e7u
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Дек 2011, 22:58
Град: lesidren

Re: Карате + Фитнес

  0     Мнениеот JonJones на 16 Дек 2011, 04:53

Фитнеса е съвместим с всяко бойно изкуство , но не и тренировките за мускулна маса.Трябва да правиш по много повторения ,което е и за издръжливост на мускула.
Аватар
JonJones
 
Мнения: 646
Регистриран на: 22 Юли 2011, 16:40
Град: Бургас

Re: Карате + Фитнес

  0     Мнениеот българиец на 08 Мар 2012, 03:14

drogba333 написа:по добре стриитфитнес много по добре е


Не е по-добре. Това е някаква много надценена форма на фитнес, която не е пълноценна - няма ли клек и тяга - няма цялостен растеж и сила в тялото. Лостовете са хубаво нещо, но силата се мери с издръжливост, избухливост, първична сила. А уличният фитнес ще ти даде основно първото. Фитнесът, като такъв, включва всичко: тичане, лостове, пудовки, щанги и прочее.


ElBeasto написа:Аз тренирам Карате и лично аз се вдървявам от фитнеса. И това е при положение, че правя фитнес за бойци, а не за боди билдъри. Ако искаш да правиш фитнес и да качваш маса бих ти препоръчал лостове, успоредки и т.н и ядене, ама яко! Аз като почнах пред година и половина бях 60 кг и започнах много здраво да правя физическа подготовка и да ям като ненормален. След няколко месеца бях 64 кила, само мускули и с добра гъвкавост и разтегнат за ритниците, издръжлив за лицевите опори. Тренировките със собствено тегло няма да ти помогнат да качиш маса и да направиш обем супер бързо, но няма да си губиш формата на боец. Също така може да се консултираш със сенсея си.


След всяка серия се прави разтягане, за да не се втърдява мускулът. Аз от години тренирам Киокушин и фитнес, нямам проблем.

Нищо не пречи да се комбинира фитнес, силов трибой или кросфит, който по-скоро обединява предните две с бойно изкуство. Даже е желателно, все пак силата е важна част от характеристиката на боеца, а фитнесът, при по-доброто му познаване, тренира сърцето, дишането, издръжливостта.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron