Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое да избера???

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот rakshy на 20 Май 2011, 16:52

Това го знам ;)

Много се чуда кое да избера... Видях в едно предаване че самбото е близко много до ММА защото е смесица от всичко - има си страйкинг, takedown-и и submission-и, затова си мислех че ще е по лесно, защото с приятели бяхме научили някои захвати(най-вече хватки за душене) но разбрах че няма душене :D

За бокса - това ми е нещо като детска мечта от както гледах филми като Роки...
rakshy
rakshy
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Май 2011, 22:10
Град: София

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот strikeman на 21 Май 2011, 00:37

Ами щом бокса ти е мечта..отиди и пробвай :) най-важното е да ти хареса. Пък и да не ти хареса, пак ще имаш полза и лесно ще можеш да преминеш към друг спорт (бокса е в основата на повечето бойни спортове) Пак говоря пристрастно ама няма как :Д
Аватар
strikeman
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Авг 2010, 12:12
Град: Sofia

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот rakshy на 22 Май 2011, 01:11

А може да се насоча и към BJJ защото обичам ключовете и душенето :twisted: :DD

Знам че е различно от бокса и самбото, но и то ме кефи :DD
rakshy
rakshy
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Май 2011, 22:10
Град: София

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот excellence на 22 Май 2011, 01:37

Що не намериш зала за мма най-доброто решение е. Аз тренирам в такава зала и мога да ти каже че ако имаш добър треньор ще си подготвен еднакво добре за навсякъде. Истината е че според мен в уличния бой не е по важно колко правилно удряш, а това да не позволиш на противника ти да те свали на земя щото паднеш ли на земята...
excellence
excellence
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Ное 2008, 06:19
Град: Кюстендил

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот rakshy на 22 Май 2011, 01:42

Абе с 43 номер обувки имам равновесие lol lol lol


А пък и не знам дали може 14 годишен да тренира такива "опасни" спортове...


Искам да попитам и още нещо. Проблем ли е че ми е голяма главата? :D:D:D
Последна промяна rakshy на 22 Май 2011, 23:06, променена общо 1 път
rakshy
rakshy
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Май 2011, 22:10
Град: София

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот excellence на 22 Май 2011, 10:12

rakshy написа:Абе с 43 номер обувки имам равновесие lol lol lol

Иначе тук около мен има ММА но там са само горилясали мутри и някви такива а пък ми разправят и че залата е на мафиот ии подобни и имат лоши отзиви...
А пък и не знам дали може 14 годишен да тренира такива "опасни" спортове...


Искам да попитам и още нещо. Проблем ли е че ми е голяма главата? :D:D:D

Ако си от София ходи в залата на Bully Team в дисктриим (залата на борците на цска) много цивилизована зала е тва :DD
excellence
excellence
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Ное 2008, 06:19
Град: Кюстендил

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот rakshy на 22 Май 2011, 18:34

ИИИИИ, това май ми е далечее :D :D :D

Ако си намеря превоз до там, а не се дънгъркам с градския - СУПЕР!

Проблем са ми само килата, които трябва да сваля :cry:
rakshy
rakshy
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Май 2011, 22:10
Град: София

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот BeaWolf на 15 Яну 2012, 17:23

Здравейте!
От известно време си мисля да се запиша на някое БИ,но не мога да реша какво.Искам да е нещо,където краката да не са на преден план,защото не са ми много мобилни и няма да мога да правя високи удари с тях.Почти на 20години съм 178см и към 70 килограма.Не искам да го тренирам сериозно(за съзтезания),а просто за кеф.
BeaWolf
BeaWolf
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Яну 2012, 16:43
Град: Plovdiv

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот TheBeast на 15 Яну 2012, 17:54

BeaWolf написа:Здравейте!
От известно време си мисля да се запиша на някое БИ,но не мога да реша какво.Искам да е нещо,където краката да не са на преден план,защото не са ми много мобилни и няма да мога да правя високи удари с тях.Почти на 20години съм 178см и към 70 килограма.Не искам да го тренирам сериозно(за съзтезания),а просто за кеф.


Здравей,

В Пловдив се намира една от най-добрите школи по карате киокушин, вярно че там има високи удари с крака, но с времето ще се разтегнеш... Също така не е казано, че задължително трябва да можеш да правиш високи удари с крак... Пробвай да отидеш на една тренировка, ако ти хареса-хареса, ако не винаги можеш да се запишеш бокс и да не използваш краката за удари с тях :)

Поздрави,
TheBeast
TheBeast
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2011, 14:12
Град: Sofia

Re: Кое да избера???

  0     Мнениеот Skoidats на 15 Яну 2012, 19:03

BeaWolf написа:Здравейте!
От известно време си мисля да се запиша на някое БИ,но не мога да реша какво.Искам да е нещо,където краката да не са на преден план,защото не са ми много мобилни и няма да мога да правя високи удари с тях.Почти на 20години съм 178см и към 70 килограма.Не искам да го тренирам сериозно(за съзтезания),а просто за кеф.


Каквото и да запишеш няма да сгрешиш, относно краката не се претиснявай, самият аз като почнах на 22 да тренирам за удоволствие муай-тай не бях добре разтегнат с краката и трудно правех високи удари.... с времето се разтягаш, вече нямам проблем. Преди това тренирах и за удоволствие 1-2 години бокс, но дори да запишеш киокушин - няма да сгрешиш.

В Пловдив има добра школа по муай-тай погледни тук - https://mma.bg/clubs/view/0/0/372

Успех !
Skoidats
Skoidats
 
Мнения: 198
Регистриран на: 21 Авг 2008, 16:11
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron