Най-големият сайт за бойни спортове

       

Олимпиада 2008

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Олимпиада 2008

  0     Мнениеот oho на 13 Авг 2008, 10:27

Борис Георгиев (64 кг) започна по страхотен начин олимпийския си турнир по бокс. Той се класира за втория кръг на надпреварата, след като победи Хавиер Молина (САЩ) с 14:1. Още в първия рунд 25-годишният софиянец набра преднина от 6:0. По трибуните имаше много американци, които се опитаха да подкрепят своя сънародник. Втората част продължи по същия начин, а разликата нарасатна на 8:1. Нещата на ринга не се промениха и в третия рунд, който приключи при резултат 11:1. Тогава Георгиев прати своя съперник в нокдаун. В четвъртата част доминацията на българина продължи и той триумфира с 14:1. Към края на мача агитка от руски боксьори започна да подкрепя Георгиев.

"Нямах никакъв проблем на ринга, подготвени сме отлично с Кубрат Пулев и ще се подкрепяме целия турнир", сподели бронзовият медалист от последната олимпиадата.

Изображение

Треньорът на националния отбор - Петър Лесов, беше предупреден на два пъти да не вика. В ъгъла на Георгиев беше и другият ни олимпиец - Кубрат Пулев.

"Казах на Борето да удря здраво, а не да бяга. Затова свали американеца в страшен нокдаун", сподели Пулев.

Следващият съперник на българина ще бъде Мунк-Ердене Уранчимег (Мгл), който не демонстрира нищо особено срещу Хастингс Бвала (Зам). При успех Георгиев ще се бие за медал с победителя от двубоя Йонут Джордже (Ром) - Алексис Вастин (Фр).

Източник: Sportal.bg
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Олимпиада 2008

  0     Мнениеот oho на 14 Авг 2008, 08:43

Колумбиец отстрани Кубрат Пулев

Колумбиецът Оскар Ривас победи българина Кубрат Пулев с 11:5 точки в категория над 91 кг в първия кръг на Олимпиадата в Пекин.

21-годишният колумбиец Ривас на практика реши двубоя още в първите двадесетина секунди - веднага след първия удар на гонга колумбиецът обсипа Пулев с крошета и поведе в резултата с 3:0 точки. Българският шампион се опита да обърне мача с единични десни прави удари, но Ривас майсторски се защищаваше. Така протекоха вторият и третият рунд, а в заключителните две минути
Оскар Ривас бе непрекъснато в клинч, държеше Пулев и в близкия бой пласираше леки удари, които обаче петимата странични съдии кой знае защо точкуваха. Така след последния удар на гонга
резултатът бе 11:5 точки в полза на Оскар Ривас, по рундове - 6:2, 2:2, 0:1, 3:0.

В средата на третия рунд Кубрат Пулев с късо дясно кроше свали Оскар Ривас в нокдаун на крака, но това нямаше значение за крайния изход на двубоя, а Пулев само спечели третия рунд с 1:0 точки.

Оскар Ривас, който е непознат за широката боксова публика в света, е шампион на Панамериканските игри, където е победил шампиона на Куба в супертежка категория и това говори достатъчно
красноречиво за класата на младия колумбийски боксьор Освен това 21-годишният Оскар Ривас е спечелил убедително и олимпийската квалификация в този регион.

На четвъртфиналите в категория над 91 килограма Оскар Ривас ще играе със световния шампион от Чикаго-2007 Роберто Камареле от Италия, който днес победи безпроблемно Марко Томашович
от Хърватия по точки - 13:1 точки, в отделните рундове - 4:0, 5:0, 2:1, 2:0.

Така България остана само с един боксьор на олимпийския турнир в Пекин - Борис Георгиев (категория до 64 килограма), който утре ще кръстоса ръкавици с Мункх-Ердене Уранчимег
(Монголия).

Източник: Sportal.bg
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Олимпиада 2008

  0     Мнениеот oho на 14 Авг 2008, 09:00

Явор Янакиев спечели първия медал за България в Пекин

Изображение

След пет дни чакане борецът ни в категория до 74 кг класически стил Явор Янакиев донесе първия медал за България на олимпийските игри в Пекин. 23-годишният състезател се справи с беларусина Олег Михайлович с 2:1 части (0:3, 2:0, 2:0) и спечели бронза. Това е първо отличие за България в категорията от среброто на Кирил Петков през далечната 1964 г. на олимпийските игри в Токио.

Янакиев не започна добре срещата и позволи на беларусина да му вземе първата част с 3:0, след като го обърна от партер. Във втората част нашият борец поведе с 1:0 след добра защита от партер, но десет секунди преди края й губеше мача, защото при равенство Михайлович взимаше частта. Точно тогава обаче беше отсъдена техническа точка за Янакиев и той победи с 2:0.

В последната част развитието настъпи 15 секунди преди края. Българинът отново беше повел с 1:0 след успешна защита от партер. В края обаче нашият борец успя да обърне беларусина и след кратко съвещание съдиите отсъдиха точката за Янакиев. До края той успешно отблъсна атаките на съперника си и в крайна сметка триумфира с 2:1 части и донесе първото отличие за страната ни от Пекин.

Източник: в-к Дневник
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Олимпиада 2008

  0     Мнениеот oho на 14 Авг 2008, 16:51

И Борис Георгиев аут от Олимпиадата

Европейският шампион в категория до 64 кг Борис Георгиев отпадна безславно от Олимпиадата в Пекин 2008, след като загуби срещата си от втория кръг от монголеца Мунк-Ердене Уранчимег с 3:10.

Срещата започна много зле за Георгиев, който инкасира 5 бързи удари още в първия рунд, а успя да върне само едни. Комфортната преднина накара монголеца да затвори играта и благодарение на контраатаките си поведе убедително с 9:3 след третия рунд. В четвъртия рунд Боре Георгиев тръгна ва банк да търси нокаут за да може да спечели мача. Мунк-Ердене Уранчимег много добре се защитаваше с отлична и бърза игра с крака. Освен това успя да пласира още един удар и окончателно разби Борис Георгиев с 10:3.

Така българските боксьори приключиха участието си на Олимпиадата в Пекин, след като вчера супертежкият Кубрат Пулев загуби още в първия кръг.

От летните олимпийски игри в Токио през 1964 година, когато България печели бронзов медал в категория до 81 килограма чрез Александър Николов, българските боксьори само два пъти не са печелили медали от олимпиади - през 2000-та година в Сидни и рез 2008 година в Пекин. На летните олимпийски игри в Атина през 2004 година България завоюва един медал - бронзов, именно чрез Борис Георгиев, който днес приключи участието си на ринга в Пекин.

Борис Георгиев беше отчаян от съдийството на своя мач от втория кръг на олимпийския турнир. Той отпадна изненадващо от надпреварата, спед поражение от монголеца.
"Първият рунд Бат'Пешо ми вика Боре - две, Боре - три за него. Как му ги дадоха така и не разбрах - разказа развоя на двубой Георгиев. - След това го удрям на размяна. Дават една за мен, една за него. Това е. Нямх шанс накрая. Дръпнах се малко, за да се открие, но наваксването не се получаваше. Виждате какво става като нямаме съдии. От толкова години съм в бокса и знам, че щеше да е различно, ако имахме. Не се играе срещу съдии."

Бруталното порязване покоси и другия бронзов медалист от предишната олимпиада Йонут Джордже. Той беше непобеден от абсолютно неизвестен иранец.

"Борето беше мек след първия рунд, не се получи играта му - допълни треньорът Петър Лесов. - Нямаше какво да направи след такъв старт. Разочарован съм. Не ми се говори повече."

С това България остана без представител в боксовия турнир. Преди това Кубрат Пулев отпадна от надпреварата.

Източник: Sportal.bg
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Олимпиада 2008

  0     Мнениеот oho на 17 Авг 2008, 14:49

Станка Златева донесе трети медал за България на олимпиадата в Пекин. Възпитаничката на треньора Симеон Щерев спечели сребърен медал в борбата в категория до 72 килограма след като загуби с туш финала от китайката Ван Цзяо секунда преди да завърши първата част на схватката. Резултатът до този момент бе 8:3 точки в полза на представителката на домакините.

Носителки на бронзови медали станаха петкратната световна шампионка Киоко Хамагучи (Япония) след победа над Али Бернар (САЩ с 2:0 части (3:0, 3:1) и Агнешка Вешчек (Полша), наложила се над Унда Майдер (Испания) с 2:0 части (2:1, 1:0). Финалната схватка на Станка Златева изгледа на живо президентът на Република България Георги Първанов.

Източник: Sportal.bg
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Олимпиада 2008

  0     Мнениеот oho на 19 Авг 2008, 13:19

Великов спечели втори бронз в борбата

Изображение

Радослав Великов успя да спечели бронзовия медал в категория до 55 кг на турнира по свободна борба в Пекин, след като победи в мача за третото място азербайджанеца Намиг Севдимов с 2-1 части (0:2, 3:1, 1:0).

Първата част завърши 0:0 и жребият отреди клинча да изпълни световния шампион Севдимов.

Той се възползва от ситуацията и спечели първата част с 2:0. Великов започна лошо втората част, след като Севдимов поведе с 1:0. Българинът обаче излъга своя съперник, направи 3 точки и изравни резултата на 1-1 части, след като победи с 3:1.

В третата част, Великов поведе с 1:0, удържа на натиска на своя съперник и спечели частта, с което и триумфира в мача с 2-1 части.

Българинът си осигури участие в мача за бронзовите медали в категория до 55 кг, след като победи в репешажите грузинеца Бесарион Гочашвили с 2-0 части. През двете минути на първата част не бе отбелязана точка и Великов получи правото да изпълни захват.

Българинът се възползва от това и спечели частта с 1-0, а след това във втората се наложи над съперника си с 2-1. Сутринта възпитаникът на Симеон Щерев започна с поражение от американеца Хенри Сехудо с 1:2 части (1:0, 2:3, 3:4). Сехудо обаче стигна финала и изтегли Великов в репешажите.

Източник: Actualno.com
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Олимпиада 2008

  0     Мнениеот oho на 22 Авг 2008, 16:03

Мегаскандал в бокса! Вицепрезидентът на АИБА: 70% от съдиите бяха сменяни преди мачовете

Изображение

Скандалите на боксовия турнир в Пекин достигнаха върховата си точка. Вицепрезидентът на Международната боксова асоциация - Рудел Обрежа (Рум), обяви, че между 60 и 70% от съдиите за всеки мач са били ръчно сменяни, след като компютърът ги е избирал. Това е правено от техническия директор на АИБА - Хо Ким (Корея), който е дясната ръка на президента на организацията Чинг-Куо Ву (Китайско Тайпе).

"Сменяше съдиите без никакво обяснение - разкри румънецът (на снимката с червеното), който е президент на своята национална боксова организация, а освен това е и технически делегат на олимпийския турнир. - Бях най-силният поддръжник на Ву. Помогнах му да го изберат, но сега съм принуден да говоря. По време на изборния конгрес в Санто Доминго през 2006-та г. именно Ким (на преден план на снимката) беше човекът, който даваше подкупите, за да бъде избран Ву. Бях през цялото време бях с тях и знам за какво става въпрос."

Обрежа добави, че Ким е идвал при него и го е питал дали иска да бъдат сменени съдиите за мач на румънски боксьор и кои точно съдии да бъдат сред петимата избраници.

"20 минути преди двубоя на корейски боксьор, Ким извика в стаята си един от съдиите, който беше избран да натиска точките за мача, добави Обрежа. - Бях назначен за технически делегат на турнира заедно с Тери Смит. Нашата работа беше да следим за коректното провеждане на състезанието. Според новата система петимата съдии за всеки мач и реферът трябваше да се определят след компютърен жребий. Веднага след него Ким взимаше и задраскваше имената. Слагаше други по собствено усмотрение. На някои мачове махаше четири от петте съдии. Изборът на арбитрите за олимпийския турнир беше направен от президента Ву, а не както говорят, че е имало специална система."

Румънецът разкри и други скандални подробности от кухнята на АИБА. Той разказа как се е провел процесът при избора на домакин за световното първенство през 2007 г. Двете кандидатстващи държави били Русия и Корея.

"Ким дойде при мен и ми каза да гласувам за Корея. Така й направих, но руснаците спечелиха. - добави вицепрезидентът на организацията, която ръководи аматьорския бокс. - След това взеха домакинството от Русия и го дадоха на Чикаго. По същия начин беше с определянето на държавата, която да приюти боксовата академия на АИБА. Русия имаше пет пъти по-добра оферта от Канада. Ким отново ми каза да гласувам за канадците. Заради моите разкрития очаквам да ме изключат от АИБА. Вероятно ще ми отнемат и акредитацията. Тук всички знаят какво става, но ги е страх да говорят."

По време на неговия разговор в залата за пресконференции нахлуха служители на АИБА, начело с Хо Ким. Те спряха тока и се опитаха да изведат румънеца от залата.

"Нямаше нищо такова - категоричен беше Ким. - Малко по-късно ще направим специална среща, за да ви обясним какъв манипулатор е Обрежа. Той даваше по 1000 долара на съдия, за да свирят за неговия боксьор."

Веднага след раздухването на скандала в боксовата зала започнаха да пристигат десетки журналисти от всички световни медии. В първата част на полуфиналите днес сред трибуните беше президентът на МОК - Жак Рох, който стана свидетел на два скандални мача. От лошото съдийство се оплакаха и двамата български боксьори - Кубрат Пулев и Борис Георгиев, както и още десетина участници на олимпийския турнир.

Източник: Sportal.bg
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София


Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта