Успешно представяне за българите на европейското по кикбокс

Публикувано на: Октомври 24, 2008 в 15:20 ч

Българите се представят успешно на европейското първенство по кикбокс, което се провежда във Варна. Светослав Малешков (категория до 71 кг) на полуфинала ще спори с норвежеца Кристиан Кватнинген. Другият ни полуфиналист е Петър Илиев в категория до 86 кг. Илиев спечели 1/4 финала си срещу Сергей Богдан(Русия) без игра, след като руснакът не се качи на ринга. Стилиян Ангелов също е полуфиналист в категория до 75 килограма. При жените Пламена Димова (до 48 кг) не успя да се справи на полуфинала срещу Вяра Макресова/ Украйна/ и остана трета, което означава бронзов медал за Димова. Бронзов медал спечели и Филип Есхан в категория до 54 кг. Той загуби на полуфинала от Сергей Черкаски/Украйна/. На полуфинал в кат. 60 кг Продан Йовчев претърпя загуба от Сорен Йоргенсен(Дания) и остана с бронзово отличие. Българският отбор по аерокикбокс се класира на четвърто място на европейското първенство във Варна. Първи станаха унгарките. В индивидуалната надпревара Лили Кърджиева се класира на 7-мо място.