Зареждане

България с историческо отборно класиране на ЕП по кикбокс за кадети в Будва

Публикувано на: Ноември 15, 2021 в 15:00 ч
Източник: Sportal.bg
Българските кикбоксьори спечелиха 23 европейски титли и общо 61 медали на завършилият шампионат на стария континент за кадети в Будва, Черна гора.

Националите ни завършиха на престижното второ място в отборното класиране с актив от 23 златни, 13 сребърни и 25 бронзови отличия, като преди тях са само състезателите на Руската федерация с 68 златни, 52 сребърни и 31 бронзови медали. Трети отборно след България станаха унгарските кикбоксьори с 14 златни, 12 сребърни и 34 бронза.

Освен 23-те европейски титли страната ни спечели и два индивидуални приза на европейското първенство по кикбокс към организацията WAKO. Двукратната европейска шампионка и носителка на сребърен медал от надпреварата в Будва Александра Георгиева, кат. до 55 кг. получи награда за „Най-добър атлет при момичетата на татами“. Георги Георгиев бе отличен за „Най-добър рефер на ринг“.

България изпревари всички в класирането в леките стилове на татами, където момичетата ни в стил пойнт файтинг, възраст13-15 години, спечелиха отборната купа на WAKO. Националите ни се завръщат и с бронзовите отличия отборно при момчетата възраст 16-18 години, стил пойнт файтинг.

Тотален триумф при момичетата постигна 15 годишнната Калина Бояджиева, която спечели три европейски титли в един ден в три различни стила на татами. Двукратни европейски шампиони в два различни стила станаха  Александра  Георгиева,  Ивана Иванова,  Христина Андонова  и  Златослав Иванов.

Ето какво заяви след грандиозният успех председателя на БККМТ - Галин Димов :

"Успехът ни е феноменален. Такъв резултат никога не сме постигали  в близо 30 годишната история на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай. Вярвам, че сред медалистите от това европейско за кадети ще излъчим и олимпийски шампиони. Благодаря на целия екип и на личните треньори за перфектно свършената работа. Сътворихме история на това първенство".

Ето и всички български медалисти от европейското първенство за кадети в Будва:

Носители на европейска титла, общо 22 българи индивидуално и 1 титла отборно при момичета 13-15 години: