Състезанието по граплинг ADCC Bulgaria Open 2021 се проведе на 12-ти юни (събота) в спортна зала "Младост", гр. Монтана.
Домакините от СК "Бойни спортове - Монтана" и Николай Цоков бяха подсигурили три игрални татамита, на които стъпиха над 130 участника от България, Гърция, Румъния, Косово и др.
Отборната титла отиде при Zenith, а на второ и трето място отборно са GF Team и Lead BJJ.
За победителите в категориите имаше медали, рашгарди и тениски, а при абсолютната категория при напредналите - и парични награди.
Главната среща на абсолютната категория бе една от най-атрактивните, като в нея се изправиха двама представители на Zenith - Леонид Тодоров и Даниел Стоянов. Въпреки, че са съотборници, двамата не се дадоха и се раздадоха отвъд възможностите си, като единствено в тази среща имаше две продължения и стъгна до съдийско решение, което отсъди победата в полза на Стоянов, който имаше малко повече атаки в изпълнената с динамика среща.
Следват резултатите от ADCC Bulgaria Open 2021:Отборно класиране:
1. Zentih
2. GF Team
3. Lead BJJ
Юноши
-66 kg1. Nikolay Vasev - Zenith
2. Robin Ivanov - Atila
3. Domitar Yovkov - Zenith
3. Danail Milchev - Zenith
-65 kg1. Iskren Tzvetkov -Zenith
2. Tervel Zamfirov - Brasa
3. Vasil Stoilkov - Zenith
3. Grigoruy Stoychev - Zenith
-70 kg1. Nikolay Pashov - Zenith
2. Georgi Mirazchisky - Zenith
3. Boris Delistoyanov - Zenith
3. Cojocaru Raul Mario - Icon JJ Romania
-75 kg1. Kristyan Gadev - Zenith
2. Galen Georgiev - GF Team
3. Hristo Marinov - Khan Asparuh
+75 kg1. Danail Dinkov - GF Team
2. Hristomir Genov - Atila
Absolute Division - Juvenile1. Iskren Tzvetkov - Zenith
2. Danail Dinkov - GF Team
3. Kristyan Gadev - Zenith
3. Nikolay Pashov
Средно-напреднали
-66 kg1. Pavel Ivanov - Lead JJ
2. Bozhidar Talupski - Zenith
3. Chavdar Alexandrov - Twisted
4. Ivaylo Ivanov - Zenith
-77 kg1. Ivan Valchev - Gracie Barra
2. Kalin Zhelezov - Desant
3. Todoro Todorov - Bagir
3. Gabriel Goranov - GF Team
-88 kg1. Bogdan Stashenko - Desant
2. Agratiotis Konstantinos - AK MMA Team
3. Dimitar Stanev - Open Mat
3. Rayko Doychev - GF Team
-99 kg1. Dimitar Vasilev - Martial Animals
2. Martin Yordanov - Octagon
3. Velin Porchev - Zenith
+99 kg1. Martin Stoyanov - Martial Animals
2. Vasil Raykov - Twisted JJ
3. Ippekis Vasileios - Akrotiri JJ
Absolute Division - Intermediate1. Martin Yordanov - Octagon
2. Viktor Dimov - Total BJJ
3. Rayko Doychev - GF Team
3. Todoro Todorov - Bagir
напреднали
-66 kg1. Spac Marius Florin - Agon
2. Alexander Stanev - Twisted JJ
3. Simeon Papanov - Brasa
3. Nikola Mitev - Brasa
-77 kg1. Leonid Todorov - Zenith
2. Bozhidar Yordanov - Atila
3. Curelaru Sebastian - Icon JJ Romania
3. Belko Gyurov - GF Team
-88 kg1. Daniel Stoyanov - Zenith
2. Gabriel Tzvetanov - Zenith
3. Boyan Semov - GF Team
4. Nikolay Shirokov - Martail Animals
+99 kg1. Alexander Alexandrov - Lead BJJ
Absotute Division - Advanced1. Daniel Stoyanov - Zenith
2. Leonid Todorov - Zenith
3. Alexander Alexandrov - Lead BJJ
4. Boris Tonev - Brasa
мастърс
1. Ippekis Vasileios - Akotiri J
жени
1. Violeta Angelova - Total
2. Raduca Dinescu - Agon