Зареждане

България на трето място при жените на световното по самбо

Публикувано на: Ноември 11, 2019 в 08:07 ч
България завърши на трето място в отборното класиране на спортното самбо при жените на Световното първенство в Чонджу (Република Корея). Българките спечелиха три отличия. Мария Оряшкова донесе единственото злато на страната в категория до 80 килограма, а Ана-Мария Манушева (60 кг) и Ваня Иванова (64 кг) взеха бронз.

Отборен шампион стана Русия със 7 златни и 1 бронзов медал в деветте категории. На второ място се нареди Украйна с 1 златно и 2 бронзови отличия.

Русия триумфира и при мъжете с 5 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала, а единственият български състезател в спортното самбо Ангел Ангелов (68 кг) не записа точки, след като не успя да стигне до местата в топ 8.

Тимът на "Сборная" беше още по-категоричен в бойното самбо с 8 титли и 1 бронз в деветте категории.

България завърши на 15-ото място с три пети места.