Зареждане

ЦСКА излъчи най-много шампиони на Държавното в Пловдив

Публикувано на: Септември 28, 2021 в 20:35 ч
Източник: БФ Бокс
При сериозен интерес и с много интересни двубои вчера завърши Държавното първенство по бокс за мъже. Турнирът се проведе в залата на клуб „Ботев“ в Пловдив, като участие взеха представители на 38 отбора от цялата страна.

С най-много шампиони завършиха от ЦСКА. Трима боксьори от тима на „червените“ достигнаха до титли в първенството. В категория до 63.5 килограма Кирил Русинов победи на финала Божидар Джуров от „Левски“ София. При 67-килограмовите Венсан Киркоров надделя над Йордан Енчев от „Победа“ Бургас, а в категория до 80 кг. Кристиян Николов се наложи над Марио Митев от „Лаута“.

С по две титли се отличиха представителите на „Червен Бряг“ и БВС. А с по един шампион завършиха от „Арда“, „Ямбол“, „Левски“ София, „Локомотив“ Русе, „Ивайло“ Велико Търново и „Самоков“. Представяме ви и златните медалисти от шампионата. Подробности от развитието в отделните категории може да намерите в календара на сайта на БФ Бокс.