Шест титли за българските боксьори на 'Емил Жечев'

Публикувано на: Април 6, 2019 в 07:58 ч
Шестима български боксьори станаха шампиони в категориите си на международния турнир "Мемориал Емил Жечев", който завърши днес в Ботевград.

Златната сметка за боксьорите ни в зала "Георги Христов" откри Радослав Росенов, който в категория до 50 килограма при юношите победи казахстанеца Руслан Кузеубайев с 3:2.

При 52 килограмовите Красимир Джуров се наложи със същия резултат над Димаш Батиршайев (Казахстан) за втората българска титла. Румен Руменов (63 кг) също триумфира в категорията си след 3:2 над Моирангтем Мейтей (Индия).

След него на ринга се качи Уилям Чолов. Воденият от Борислав Бояджиев боксьор бе категоричен на финала при 70-килограмовите, където спука от бой Иляр Аширов (Казахстан) за 5:0. Това донесе на Уилям и купата за най-добър боксьор на турнира при юношите.

Сесията във възрастовата група за българите бе затворена със златен медал на Коста Симеонов, който победи Егор Плотцин от Русия с 3:2 в категория до 75 килограма.

При младежите България взе злато и 4 сребърни медала. Титлата грабна европейският шампион от Анапа 2018 Емирджан Мехмед. В категория до 69 килограма той победи Ярослав Михалушко (Украйна) с 3:2 съдийски гласа. Ергюнал Себри взе сребро, след като загуби с 0:5 от Анхел Бариентес (САЩ) в категория до 49 килограма. Европейският вицешампион от Анапа Ясен Радев (52 кг) също стана втори. Той бе победен с 1:4 от Джамал Харви (САЩ). Със сребро завърши и Николай Маринов (56 кг), който загуби от руснака Наби Абдурагимов с 0:5. Четвъртият сребърен медал бе спечелен от Николай Зафиров, който падна Габриел Веочич (Хърватия) в категория до 75 кг.

За най-добър при младежите бе определен шампионът в категория до 91 килограма Вилфред Флорентин (Франция).

Така българските боксьори завършиха "Мемориал Емил Жечев" с 6 златни, 4 сребърни и 8 бронзови медала.

Трети в категориите си станаха Шакир Стоянов (46 кг), Павел Димитров (46 кг), Найден Рачов (54 кг), Кристиян Атанасов (60 кг), Данчо Ганушев (60 кг), Георги Стоев (80 кг), Велислав Патов (+80 кг) и Васил Стефанов (81 кг).