Красен Кралев награди с медалистите от Европейското за юноши и девойки

Публикувано на: Декември 13, 2020 в 12:14 ч
Източник: БФ Бокс
Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни плакети медалистите от Европейското първенство по бокс за юноши и девойки. На шампионата в София българските състезатели завоюваха 13 медала – 1 златен, 4 сребърни и 8 бронзови.

При юношите европейска титла при 46-килограмовите спечели Кристиян Цветанов. Сребърни медали завоюваха Тони Сотиров (кат. до 60 кг), Серги Владояну (кат. до 70 кг) и Кирил Борисов (кат. над 80 кг). С бронзовите отличия се окичиха Любослав Методиев (кат. до 48 кг), Любомир Ангелов (кат. до 57 кг), Емил Кръстев (кат. до 66 кг), Стелиан Страхилов (кат. до 75 кг) и Георги Стоянов (кат. до 80 кг).

Румяна Александрова спечели сребърен медал в категория до 50 кг при девойките, а с бронзови медали останаха Люба Атанасова (кат. до 46 кг), Диляра Ахмедова (кат. до 48 кг) и Инна Цветкова (кат. до 57 кг).

На Европейското първенство в София участваха над 200 боксьори от 20 държави. Българските състезатели бяха водени от треньорите Борислав Георгиев и Роман Цветков при юношите и Светлана Станева и Ангел Тодоров при девойките.