Двама българи на четвъртфинал на Европейското в Тбилиси

Публикувано на: Юли 5, 2021 в 20:51 ч
Константин Костов и Любослав Методиев се доближиха на по една победа от възможността да спечелят медали от Европейското първенство по бокс за юноши и девойки в Тбилиси, Грузия. Двамата ни национали се класираха за 1/4-финалите на шампионата днес.

Костов се изстреля към следващата фаза в категория до 57 килограма, след като се справи с представителя на Италия Давиде Паскацио. Родният талант изигра много силен мач, което му донесе и успех с 5:0 съдийски гласа. В двубой за място на полуфиналите, а оттам и към медалите, Константин ще срещне боксьора от Гърция Йоргос Плеас.

Във вечерната сесия пък Любослав Методиев не остави шанс на латвиеца Артурс Вайсла. Българинът ликува с 5:0 в категория до 50 килограма и ще мери сили за място на полуфиналите с Берат Карарслан от Турция.

Другите ни двама участника днес допуснаха поражения. В категория до 48 килограма Георги Караколев отстъпи на представителя на домакините Оруж Ахмедови. Викторио Илиев (52 кг) пък загуби от украинеца Йехор Кирилиус.