Най-големият сайт за бойни спортове

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Гейчи

0     Мнениеот TheRebel на 05 Авг 2018, 09:29

Благодаря ти, Люк. Радвам се че си направил някой лев от моя прогноза. :)
Ивента беше готин, нали? Особено главната карта.

Следващия е Гейчи срещу Вик. В тази карта не виждам имена и/или мачове които да са ми много интересни на мен освен главния. Но има трима боеца на които не симпатизирам и се надявам да паднат. Те са К.Кейси, Сандерс и М.Джонсън. Но освен тези двубои няма нищо друго заради което да будувам. И тримата не ги харесвам изцяло заради това което правят в октагона. Те нямат особено дълбок запас от умения, бият се винаги с много емоция и в следствие на което правят много грешки, но имат доста атлетизъм на който разчитат за да победят в повечето си мачове. Никак не харесвам бойци които се опират толкова много на това че са по-големи, по-силни и по-бързи от опонента. Харесвам технични, умни, отракани бойци.

Говорейки за умни бойци правя изключение за Джъстин Гейчи. Просто се бие като животно и го харесвам заради това. Не е особено техничен, но ме кефи. Много искам да победи!
Досега в UFC поне, единственото оръжие което работи за него без проблем са лоукиковете. Кара всеки срещу който се бие да окуцява. Другите му оръжия са е твърдата му глава и кардиото. Но за съжаление в леката, особено в топа, всичките там имат кардио и държат на бой така че тези му предимства ги губи. Не мисля обаче че Вик е точно топ 10 боец. Първо Дариуш не е някакъв страшен нокаутьор, а го свали. Второ, това което видях от него срещу Триналдо не ми хареса. Много отстъпва назад, недостатъчно активен, пропуска удари особено когато са в комбинация. Гейчи обаче с неговия висок гард е отворен през средата и отдолу за ъперкъти и колена - удари които Вик често пуска. Мисля че мача е 55/45 за Гейчи на хартия. Ако Вик не нокаутира Гейчи, трудно виждам с неговия твърде дефанзивен стил да спечели по точки. Гейчи е показал че се изморява във всичките си двубои в UFC, но защото двубоите бяха на високи обороти и понасяше много удари. Ако Вик не е активен и не нанася щети на Гейчи, Гейчи едва ли ще се измори бързо както преди. Достатъчно е Вик да бяга така 3 от 5 рунда, както бягаше от Триналдо в третия, и ще изгуби мача. Не е много трудно да си го представя. След загубата си от Пойрие, Гейчи намекна че ще ползва повече борба в двубоите си оттук нататък. Тук тя може да му помогне доста, Вик е сравнително лесен за събаряне. За контролиране долу е друга история, но поне Гейчи може да използва тейкдауните като трупане на точки и разнообразяване на атаките си.
Аватар
TheRebel

Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

0     Мнениеот LukeRockhold на 05 Авг 2018, 22:14

Ребъл, аз отдавна съм готов с прогнозите за 25 август.
За Майкъл Джонсън. Мисля че точно от Фили няма да загуби, просто на Фили не може да се разчита, доста е мекичък. Освен това допуска доста удари.
Люк Сандърс го виждам да загуби и то със събмишън.
Бойците, на които ще заложа аз са Андрю Санчез, Мики Гал и Брайън Барбарена.
Гайчи - Вик не го виждам никак.
Успех.
Аватар
LukeRockhold

Град: plovdiv

Нямам прогнози

1     Мнениеот TheRebel на 06 Авг 2018, 00:07

Само като фен за кого съм писах. :) Или по-скоро против кого съм. :D
Мнение за кой ще бие нямам.
Аватар
TheRebel

0     Мнениеот LukeRockhold на 07 Авг 2018, 17:34

Сега виждам, че на Андрю Санчез са му сменили противника. Беше ми най-сигурния залог при съперник Антонио Брага. Сега не знам, тоя Маркус Перез за пръв път го чувам.
Аватар
LukeRockhold

Град: plovdiv

0     Мнениеот montey на 11 Авг 2018, 13:40

Аз мисля, че има стойност да се играе за Анджела Хил, Люк Сандърс и Гейчи.
Хил определено е по-добрия страйкър от двете, а Кейси, макар да е по-голяма, няма кой знае колко добри тейкдауни, че да закара мач към земята (в 8 мача в UFC има реализирани само 2 тейкдауна от 4 опита).
Сандърс го харесвам адски много като боец и може би съм малко пристрастен, но ако успее да избегна да нъде събмитнат в първия рунд тоя двубой е негов. Кардиото на Яхая е доста зле, докато Сандърс обича да пресира безспирно своите противници и досега май не е показвал следи от умора, но трябва да му прегледам старите двубои може би, за да съм сигурен в това.
А Гейчи бих го играл заради кеофициента най-вече. Щом Джонсън, Алварез и Поарие не успяха да неутрализират страйкинга на Гейчи, не съм много сигурен, че Вик ще успее, въпреки подобренията, които прави постоянно в своята игра. Освен това и брадичката на Вик малко ме съмнява дали ще издържи ударите на Гейчи. В едно интервю Джъстин беше казал, че му е време да започне да използва по-често своята борба и ако това наистина се случи този двубой ще стане много интересен и равностоен. В момента коефициента за него е 2.40, което ми е малко прекалено.
montey
montey

Град: Sofia

UFC FN 135: Коефициенти

0     Мнениеот TheRebel на 11 Авг 2018, 18:11

Аз мисля, че има стойност да се играе за Анджела Хил, Люк Сандърс и Гейчи.

Има някои опасности в тези залози. Хил е малка за категорията, въпреки че е доста атлетична. Няма пауър и разчита на голяма активност за да трупа точки, но това я изморява. Въпреки че е подобрила защитата си от тейкдауни и граплинга си, това си е слабо място, а Кейси е граплър-опортюнист, голяма е и силна за категорията. Хил трябва да победи тук, но като стойност... не знам, в сайтовете я дават 1.70-1.75. Мача ми мирише на неединодушно решение, което е опасно. Имай предвид че Кейси идва от две загуби и ще е решена на всичко за да победи.

Люк Сандърс направи двубоя си с Патрик Уилиамс много по-оспорван отколкото беше необходимо. Нямам му никакво доверие че ще се справи с да, по-неатлетичен, но доста по-умен и техничен боец в лицето на Яя. Също Яя има доста двубои зад гърба си, следователно и опит. Мисля че двубоя е правилно определен - Яя е лек фаворит защото има повече техника и акъл, но като атлет е доста по-назад.

...въпреки подобренията, които прави постоянно в своята игра

Не съм много сигурен за тези подобрения. Дали реално ги има или са плод на благоприятни мач-ъпове? Двамата бойци срещу които Вик се представи много добре бяха Поло Рейес и Джо Дъфи. Но да разгледаме двубоите. Рейес е лесен - той е леко ъпгрейднатата версия на Диего Санчез. Дъфи пък е само контра-страйкър. Не може да играе атака, не е добър в това, трябва да контрира нещо. Вик го държа на дълго разстояние и в момента в който Дъфи почна да усеща че с чакане няма да стане и трябва да е по-агресивен, целуна пода. Не помогна с нищо факта че Дъфи в стойка има само бокс, не ползва ритници и също така и не умее да се пази от такива. Все пак има подобрения в играта на Вик, но те не са толкова сериозни колкото ги мислех преди. Това установих за себе си когато видях мача му срещу Триналдо. Триналдо е доста атлетичен въпреки че не е първа младост, има много опит и което е по-важното и в UFC. Това беше добро мерило за да се види колко са му големи подобренията. Е не видях да са много големи. Има ги, така е, но ако бяха толкова колкото си мислех, нямаше да изгуби нито един рунд от Триналдо и може би дори щеше да го нокаутира. За мача с Гейчи: Трудно виждам сценарий в който Вик да победи Гейчи, без да понесе купища удари. Алварез и Пойрие са по-добри бойци от Вик и въпреки че победиха, краката им бяха на пихтия, а пък ченето на Алварез беше като че са го жилили пчели. Гейчи на средно голям аутсайдер си е автоматичен залог.
Аватар
TheRebel

0     Мнениеот jesuslobov на 12 Авг 2018, 05:37

Не разбирам това сравнение-Алварес(а и Поарие) са по-добри бойци от Вик, не знам Алварес примерно дали е по-добър, но е абсолютно, почти на 100% по-различен от Вик, ако Гейчи се е представил горе-долу равностойно срещу Алварес или Поарие, това няма никакво отношение към боя му с Вик, който няма май дори една прилика с тия двамата.Но да кажем, че ти си фен на Гейчи и затова така си ги изкарал нещата.
jesuslobov
jesuslobov

Град: софия

Предишна

Назад към ММА турнири и събития