Най-големият сайт за бойни спортове

       

Л-карнитин

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Re: Л-карнитин

  0     Мнениеот KCD2 на 02 Мар 2018, 21:19

Koshmara написа:Тренировка с въже освен тренировките по бокс достатъчно ли ще е?

Абсолютно не,иска си бягане...Това е абсолютно задължително.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Л-карнитин

  0     Мнениеот lutador на 03 Мар 2018, 13:46

Имам чувството, че никой не чете моите мнения. Прочети това което съм написал, малко е дълго, но ти гарантирам, че ще ти помогне. Ще спре естествено. Не може всяка седмица да сваляш. Започни със следен на калориите, влезни в калориен дефицит и ще видиш разликата моментално.
Аватар
lutador
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Авг 2014, 22:12
Град: София

Re: Л-карнитин

  0     Мнениеот Koshmara на 03 Мар 2018, 14:23

Започнах да следя калорийте с приложението My Fitness Pal и отчитам около 1000-1200 калорий дневно.


Ще започнем да бягаме от клуба само да се постопли малко че в тази поледица... :)
Koshmara
Koshmara
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Яну 2018, 15:44
Град: Казанлък

Re: Л-карнитин

  0     Мнениеот KCD2 на 03 Мар 2018, 14:36

Лутадор е прав.При дългосрочното сваляне на килограми,всеки има периоди в които просто спира да сваля,това е опит на организма да задържи ценните за него калории (мазнини),но точно тогава трябва да си най-стриктен и да вдигаш оборотите и ще го принудиш да започне да се освобождава от запасите за да може тялото ти да издържи на натоварванията.Поне аз така си го обяснявам от личен опит.Не съм взимал никакви добавки,но определно съм имал моменти в които съм се чувствал изтощен.За щастие не е било по-дълго от 2-3 дни,след което се чувствам в още по-добра форма.Но и не трябва глад,това е много много важно.По-добре наруши диетата си за ден-два или седмица,но не гладувай,особено ако го караш без добавки,които допълнително да те зареждат,все пак става въпрос за здравето ти и трябва да внимаваш.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Л-карнитин

  0     Мнениеот TrueWill на 03 Мар 2018, 17:59

Някой може ли да обясни защо трябва и бягане освен въже? Нали въжето само по себе си е кардио тренировка и става за горене на мазнини.
TrueWill
TrueWill
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2012, 23:18
Град: Burgas

Re: Л-карнитин

  0     Мнениеот KCD2 на 03 Мар 2018, 18:35

TrueWill написа:Някой може ли да обясни защо трябва и бягане освен въже? Нали въжето само по себе си е кардио тренировка и става за горене на мазнини.

Защото това е най-универсалното упражнение като цяло.Може да влезеш и поддържаш добра форма само с бягане.Въжето е по-добро за подобряване на баланса и работата с краката,естествено и кардиото,но не това е основното му предназначение.Бягането напряга цялото тяло.И също така препоръчвам вместо да тичате примерно 30-40-60 минути на една средна скорост,по-ефективно за отслабването е ако правите спринтове на по-малка дистанция с по-висок интензитет.Най-добре е може би бягане на средна скорост и през 1-2 минути вдигане на оборотите до макс в зависимост от това колко може да издържите...100-200-300 метра,след това пак намаляте оборотите за да си "починете" но не спирате на цяло,а просто намаляте интензитета.Ще се опитам да намеря материал някъде за да го видите в случай че го обяснявам много заплетено и не ме разбирате.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Л-карнитин

  0     Мнениеот KCD2 на 03 Мар 2018, 18:38

https://www.youtube.com/watch?v=AvqZvnFr630 Ето това клипче е перфектният пример
https://www.youtube.com/watch?v=icYG3Zm55Ms ето и едно на Джервонта Дейвис
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Л-карнитин

  0     Мнениеот sparatok на 29 Мар 2018, 14:44

Това което КЦД2 описва , в леката атлетика се нарича фартлек. Това е един от методите за подобряване издържливостта , освен това тялото ти свиква да се възстановява по бързо. Ползва се при изграждане на обща издържливост. Когато се прави специална такава , се ползва въже. Скача се с вивоко вдигане на колената , двойни превъртания или крастосани за 15 секунди , после 30-45 се скача с бано темпо.
Относно тичането:
Защо се препоръчва. Това е най добрия начин да сваляш килограми без да сваляш мускул. Говорим за бавно интензивно кардио. Ползва се много от културистите в последните седмици преди състезание. Тича се бавно , но пък за сметка на това продължително. Трябва да е поне час. Трябва да се вкара тялото в аеробна гликолиза. Тялото ти започва да гори мазнини след 30-40 минути. Първо изразходва креатина , после въглехидратите и чак накрая прибягва към мазнините. При жените времето е след 45 минути. Затова е хубаво накрая на всяка тренировка да с прави кардио. Не само за разпускане , но и по посочените по горе причини. След тичането никакви въглехидрати. Малко протеин , за да подхранили мускула и това е .
Както колегите вече са споменали , хранителният режим е много важен. Умишлено не казвам диета, защото както са написали , с глад не се свалят мазнини.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

Предишна

Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта