Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

UFC 218 - преглед на двубоите

  0     Мнениеот TheRebel на 02 Дек 2017, 18:55

Холоуей би трябвало да се справи с Алдо сега дори по-бързо от първия път. Холоуей е майстор на това да наглася играта си в движение, вижда слабостите ти докато боя е в ход и се възползва от тях бързо и брутално. Не е мощен удряч но е точен и работи на високи обороти. Ако Алдо успее някак да убие сериозно темпото на двубоя ще му е сравнително лесно да контролира размените и да спечели по точки, както обикновено го прави. Ако ли не - пак ще бъде нокаутиран и това е моята прогноза.

Гледах интервюто на Робин Блак с треньора на Нгану - Фернанд Перез и съм много впечатлен. Човека си разбира от работата и по-важното - знае с какъв талант разпола и с малкото време което има го е подготвил максимално добре за конкуренцията в UFC. Според мен този двубой свършва с нокаут за Нгано в 9 от 10 случая. Оверийм се изморява много бързо когато трябва да работи повече. И като казвам "повече" имам предвид да направи 1-2 атаки които се състоят от комбинация удари. Дори да работи с обичайното си темпо от много чакане накъсано от единични удари пак не може да играе така пълни три рунда. Той не е кардио атлет. В момента в който се измори дори малко става лесна жертва и за това дори неособено талантливи бойци като Травис Браун и Антонио Силва имат победи над него. Рийма загуби от тях преди цели 4 години и беше горе-долу млад, а сега гони 40те. Лоши знаци за него.

Хенри Сехудо просто трябва да се подиграе с Петис. Така го виждам този мач. Петис има "по-красив" страйкинг, но не и ефективен. Работи под прави линии и подвижните противници го затрудняват сериозно. Това едно на ръка. Но по-лошото е че не хвърля комбинации и не си сяда на удара достатъчно. Оставя дори неособено опасни противници в боя достатъчно дълго и така имат време да го изненадат с нещо. Шокиращо бе за мен когато го видях да оставя Морага да стане от земята след като го свали на земята с добра комбинация при мрежите, мисля че беше втория рунд. Сехудо ще е най-атлетичният боец срещу когото се е изправял Петис в UFC. Близък втори в тази класация е Беноа и видяхме какво стана в този мач. Сехудо просто има твърде много предимства тук за да изгуби мача.

Еди Алварес е един страшно подценен боец. До толкова че е във всеки един двубой в UFC (те са шест) публиката залага срещу него и той е аутсайдер. От тези шест двубоя печели три, два губи и един е "несъстоял се". Хората просто не го харесват. Дали защото двубоите му с Мелендес и Петис бяха нещо съвсем различно от това което показваше преди да дебютира в UFC или заради друго - не зная. Но хората не го харесват. И това се отразява и на коефициентите. Както и да е с тези коефициенти, де. Да поговорим за настоящият му мач. Гейчи е боец който има невероятна издръжливост. И общо взето това е. Всичките двубои си печели защото може да издържи повече бой отколкото противника му. Това е стратегия която на ниво UFC съм дълбоко убеден че не може да върви. И не говорим просто на ниво UFC, а на ниво леката категория на UFC, където са убиец до убиец и то не само в топ 5, но чак до топ 20, това е най-конкуретнтата категория без никакво съмнение. Гейчи е перфектният почти опонент за Еди Алварес. До сега в UFC Еди е имал само един перфектен мач-ъп и това беше Дос Аньос. Всички останали са кофти за стила му в една или друга степен. Гейчи е подобен на Дос Аньос по това че разчита на преса и натискане на темпото на мача. Алварес е много добър контра-удряч. Той не може да води двубоя, но може да се пази много добре. Има много добра анти-борба, добра защита от ключове на земята, много добри контра-удари, движение с краката. Много е добър когато се бие с агресивни и недотам технични противници. Гейчи е и двете.
Мача ще е труден и за двамата и не мога да определя противника с увереност, но шансовете на хартия са на страната на Алварес. Той е по-умният боец и неговият стил е много добре напаснат за такъв тип бойци като Гейчи. Алварес има силен удар и търси нокаута. Особено след като спечели титлата видяхме как заигра по-различно от предишните два мача. А и няма да има избор в този мач защото Гейчи ще го накара да се бие. Мисля че ако Алварес бие е еднакво вероятно да е с нокаут както и с ключ, защото Гейчи си открива гърба доста често - от това което гледах в двубоите му - а Алварес има немалко победи с ключ.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 12 Яну 2018, 21:12

Да възродиме малко тая тема викам а?
Моите прогнози за следващото UFC:

Джесика Ай - 2.00
Гледам, че коефициента вече е паднал на 1.80, но мисля, че все пак си струва да се играе. Ай може да е с 4 поредни загуби, обаче всичките са срещу много сериозни състезателки и всичките ги е докарала до съдийско решение. Фариа загуби по много елементарен начин дебюта си в UFC и въобще не съм сигурен, че има място в най-голямата ММА организация в света.

Дарън Елкинс Рунд 2 - 19.00
Дарън Елкинс Рунд 3 - 26.00
Тоя залог е на ташак малко, но Джонсън сваля в долна категория за първи път и ми се струва, че кардиото му няма да е на топ ниво, така че си заслужава пробата.

Тиаго Алвес - Зак Къмингс над 2.5 рунда - 1.53
Тиаго Алвес - 2.70
И двата коефициента малко са паднали, но първата прогноза е бетон според мен. Алвес е доста опитен, не мисля, че ще направи глупавите грешки на последните двама опонента на Къмингс и ще попадне в събмишъните му. В същото време Къмингс никога не е бил нокаутиран в каериерата си и се съмнявам Алвес да успее да го направи. И двамата са се били само веднъж през 2017 и не е много ясно в каква точно форма се намират, така че на този коефициент мисля, че си заслужава да се пробва победа за Алвес.

Джереми Стивънс - Доохо Чой над 1.5 рунда - 1.53; над 2.5 рунда - 1.66; Ще се изиграят ли всички рундове? Да - 3.00
Не е случайно, че над 1.5 рунда вече е 1.40. Това ми е най-сигурния залог за това събитие. Чой изяде жесток пердах от Суонсън и въпреки това оцеля до последния гонг. Много хубаво направи, че след този двубой си взе повече от 1 година почивка. Надявам се, че е успял да промени малко играта, защото срещу Суонсън имаше адски много пробойни в стрйкинга. Стивънс е един от най-коравите в тази категория. Изкарал е пълни 3 рунда срещу бойци като Макс Холоуей, Франки Едгар и Къб Суонсън. Защо да не изкара пълни 5 рунда срещу корееца? Коефициента според мен си заслужава.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Fight Night: Stephens vs. Choi коефициенти

  0     Мнениеот TheRebel на 12 Яну 2018, 22:20

Ако Джесика я бори би трябвало да е лесна победа, но на тоя етап Бог знае какво й е в главата и как ще подходи. Избирам я да победи, но не мога да й се доверя с пари.

Майкъл Джонсън са го приключвали само изключителни животни (в последно време). Когато трябваше да се заложи Елкинс на аутсайдер не го заложихме, сега не е момента.

Алвес-Къмингс вероятно ще мине двата рунда, но за мен лично 1.53 не ми е достатъчно да се пробвам.

Моето лично мнение е че Чой ще го нокаутира. Така че от там нататъка всякакви залози над рунд за мен са много опасни. Нямам представа кога ще го направи. Чой с нокаут е около 2.50. Не съм сигурен дали става за повече пари, но ей така за интересното може...

Грабна ми окото обаче Юрая Хол с нокаут което е около 1.70. За мене това е подарък от букмейкърите. Ако Хол бие няма как да е с решение, почти на 100%, а да се залага директно на 1.30 или там колкото го дават различните букмейкъри е малка печалбата. По-добре така. По подобен начин Гастелум с Нокаут беше около 1.80 да бие Биспинг.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 12 Яну 2018, 22:29

Тоя Хол е толкова пасивен в някои от мачовете си, че направо сърце не ми дава да го заложа. Иначе съм играл Белфорт/Хол над 1,5 рунда на 2.40, точно заради пасивността на двамата в последните им срещи. Белфорт ако иска да оцелее, трябва да се бие от дистанция и да не влиза на размени много много, а в ТриСтар са доста добри в прилагането на този тип тактика.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот pitbulll08 на 15 Яну 2018, 15:36

montey написа:Да възродиме малко тая тема викам а?
Моите прогнози за следващото UFC:

Джесика Ай - 2.00
Гледам, че коефициента вече е паднал на 1.80, но мисля, че все пак си струва да се играе. Ай може да е с 4 поредни загуби, обаче всичките са срещу много сериозни състезателки и всичките ги е докарала до съдийско решение. Фариа загуби по много елементарен начин дебюта си в UFC и въобще не съм сигурен, че има място в най-голямата ММА организация в света.

Дарън Елкинс Рунд 2 - 19.00
Дарън Елкинс Рунд 3 - 26.00
Тоя залог е на ташак малко, но Джонсън сваля в долна категория за първи път и ми се струва, че кардиото му няма да е на топ ниво, така че си заслужава пробата.

Тиаго Алвес - Зак Къмингс над 2.5 рунда - 1.53
Тиаго Алвес - 2.70
И двата коефициента малко са паднали, но първата прогноза е бетон според мен. Алвес е доста опитен, не мисля, че ще направи глупавите грешки на последните двама опонента на Къмингс и ще попадне в събмишъните му. В същото време Къмингс никога не е бил нокаутиран в каериерата си и се съмнявам Алвес да успее да го направи. И двамата са се били само веднъж през 2017 и не е много ясно в каква точно форма се намират, така че на този коефициент мисля, че си заслужава да се пробва победа за Алвес.

Джереми Стивънс - Доохо Чой над 1.5 рунда - 1.53; над 2.5 рунда - 1.66; Ще се изиграят ли всички рундове? Да - 3.00
Не е случайно, че над 1.5 рунда вече е 1.40. Това ми е най-сигурния залог за това събитие. Чой изяде жесток пердах от Суонсън и въпреки това оцеля до последния гонг. Много хубаво направи, че след този двубой си взе повече от 1 година почивка. Надявам се, че е успял да промени малко играта, защото срещу Суонсън имаше адски много пробойни в стрйкинга. Стивънс е един от най-коравите в тази категория. Изкарал е пълни 3 рунда срещу бойци като Макс Холоуей, Франки Едгар и Къб Суонсън. Защо да не изкара пълни 5 рунда срещу корееца? Коефициента според мен си заслужава.


Благодарение на тебе сложих за ташака по 5 лв на
Дарън Елкинс Рунд 2 - 18.00 коеф
И Дарън Елкинс Рунд 3
и то взе че върза :DD
Аватар
pitbulll08
 
Мнения: 167
Регистриран на: 01 Ное 2016, 11:29
Град: Бургас

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 15 Яну 2018, 23:06

Чакаме да почерпиш начи :D
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 15 Яну 2018, 23:16

Една прогноза, която пускам от сега, защото мисля, че коефициента ще падне докато дойде двубоя.

Сабах Хомаси (vs. Абдул Разак Алхасан) - 2.80
Двамата се биха преди малко повече от месец и двубоя завърши по много странен начин. Хомаси тръгна за тейкдаун, а съдията помисли, че е паднал в нокаут и спря двубоя. По принцип мислех, че Алхасан е по-добрия и в този двубой бях заложил на него, но до преди спирането Хомаси беше по-агресивния от двамата и нанесе няколко много чисти удара, като дори леко зашемети Алхасан. Затова мисля, че този коефициент е малко странен и има стойност да се играе.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 19 Яну 2018, 14:35

Хомаси е по-добрият боец от двамата по мое мнение. Но е малко по-дребен и също не е постоянен с атаките си и като цяло с играта си. Искам да кажа че не личи да излиза с някакъв определен план и да го следва, което е много важно когато се блиеш с изроди като Алхасан. Ако не нокаутира Алхасан (което ми се струва много трудно), предвиждам същия изход като първия мач. Но това е само мнение, като нищо сигурно няма да позная, както и миналия ивент. :D
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 19 Яну 2018, 21:49

Това събитие ще залагам само на аутсайдерите май :D
Глейсон Тибо @3.25
Тибау е дърт и не се е бил от повече от 2 години, но въпреки това е един от най-добрите борци в тази категория. Единствения боец в UFC, който не е бил тотално доминиран от Хабиб на земята. Макачев също предпочита играта на земя и най-вероятно ще търси тейкдауна още от началото. Въпретки това срещу доста по-опитен борец, няма да му е никак лесно.

Франсимар Баросо @2.30
Виланте ми е един от любимите бойци срещу, когото да залагам. Един от най-скучните и пасивни бойци в цялата полу-тежка категория. В последните си два двубоя беше нокаутиран от Шогун, който напоследък се бие веднъж годишно и надигран в стойка от Патрик Къминс, който не е от най-добрите страйкъри в категорията. Освен това Виланте ще бъде без главния се треньор до клетката, а от лагера му за този двубой поради контузия е отсъства един от най-добрите му спаринг партньори - Крис Уайдман.
Баросо е успял да свали на земята поне веднъж 4 от последните си 5 опонента и мисля, че ако разчита на борбата си спокойно може да спечели 2 от 3 рунда и да си тръгне с победа със съдийско решение.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот doktora70 на 20 Яну 2018, 03:12

Фиш1 Нгану, Кормие, Холуей
Фиш2 Миочич с решение
https://www.youtube.com/watch?v=NR9zJ5pq2Xw

Фиш3 Кормие решение, Нгану рунд 1 и Холуей
Фиш4 Кормие решение, Нгану рунд 2 и Холуей
https://www.youtube.com/watch?v=Kh3KpjeH1dQ
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта