Най-големият сайт за бойни спортове

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

UFC 218 - преглед на двубоите

0     Мнениеот TheRebel на 02 Дек 2017, 18:55

Холоуей би трябвало да се справи с Алдо сега дори по-бързо от първия път. Холоуей е майстор на това да наглася играта си в движение, вижда слабостите ти докато боя е в ход и се възползва от тях бързо и брутално. Не е мощен удряч но е точен и работи на високи обороти. Ако Алдо успее някак да убие сериозно темпото на двубоя ще му е сравнително лесно да контролира размените и да спечели по точки, както обикновено го прави. Ако ли не - пак ще бъде нокаутиран и това е моята прогноза.

Гледах интервюто на Робин Блак с треньора на Нгану - Фернанд Перез и съм много впечатлен. Човека си разбира от работата и по-важното - знае с какъв талант разпола и с малкото време което има го е подготвил максимално добре за конкуренцията в UFC. Според мен този двубой свършва с нокаут за Нгано в 9 от 10 случая. Оверийм се изморява много бързо когато трябва да работи повече. И като казвам "повече" имам предвид да направи 1-2 атаки които се състоят от комбинация удари. Дори да работи с обичайното си темпо от много чакане накъсано от единични удари пак не може да играе така пълни три рунда. Той не е кардио атлет. В момента в който се измори дори малко става лесна жертва и за това дори неособено талантливи бойци като Травис Браун и Антонио Силва имат победи над него. Рийма загуби от тях преди цели 4 години и беше горе-долу млад, а сега гони 40те. Лоши знаци за него.

Хенри Сехудо просто трябва да се подиграе с Петис. Така го виждам този мач. Петис има "по-красив" страйкинг, но не и ефективен. Работи под прави линии и подвижните противници го затрудняват сериозно. Това едно на ръка. Но по-лошото е че не хвърля комбинации и не си сяда на удара достатъчно. Оставя дори неособено опасни противници в боя достатъчно дълго и така имат време да го изненадат с нещо. Шокиращо бе за мен когато го видях да оставя Морага да стане от земята след като го свали на земята с добра комбинация при мрежите, мисля че беше втория рунд. Сехудо ще е най-атлетичният боец срещу когото се е изправял Петис в UFC. Близък втори в тази класация е Беноа и видяхме какво стана в този мач. Сехудо просто има твърде много предимства тук за да изгуби мача.

Еди Алварес е един страшно подценен боец. До толкова че е във всеки един двубой в UFC (те са шест) публиката залага срещу него и той е аутсайдер. От тези шест двубоя печели три, два губи и един е "несъстоял се". Хората просто не го харесват. Дали защото двубоите му с Мелендес и Петис бяха нещо съвсем различно от това което показваше преди да дебютира в UFC или заради друго - не зная. Но хората не го харесват. И това се отразява и на коефициентите. Както и да е с тези коефициенти, де. Да поговорим за настоящият му мач. Гейчи е боец който има невероятна издръжливост. И общо взето това е. Всичките двубои си печели защото може да издържи повече бой отколкото противника му. Това е стратегия която на ниво UFC съм дълбоко убеден че не може да върви. И не говорим просто на ниво UFC, а на ниво леката категория на UFC, където са убиец до убиец и то не само в топ 5, но чак до топ 20, това е най-конкуретнтата категория без никакво съмнение. Гейчи е перфектният почти опонент за Еди Алварес. До сега в UFC Еди е имал само един перфектен мач-ъп и това беше Дос Аньос. Всички останали са кофти за стила му в една или друга степен. Гейчи е подобен на Дос Аньос по това че разчита на преса и натискане на темпото на мача. Алварес е много добър контра-удряч. Той не може да води двубоя, но може да се пази много добре. Има много добра анти-борба, добра защита от ключове на земята, много добри контра-удари, движение с краката. Много е добър когато се бие с агресивни и недотам технични противници. Гейчи е и двете.
Мача ще е труден и за двамата и не мога да определя противника с увереност, но шансовете на хартия са на страната на Алварес. Той е по-умният боец и неговият стил е много добре напаснат за такъв тип бойци като Гейчи. Алварес има силен удар и търси нокаута. Особено след като спечели титлата видяхме как заигра по-различно от предишните два мача. А и няма да има избор в този мач защото Гейчи ще го накара да се бие. Мисля че ако Алварес бие е еднакво вероятно да е с нокаут както и с ключ, защото Гейчи си открива гърба доста често - от това което гледах в двубоите му - а Алварес има немалко победи с ключ.
Аватар
TheRebel

Град: София

Предишна

Назад към ММА турнири и събития