Най-големият сайт за бойни спортове

       

Какви книги имате за бойните изкуства

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Какви книги имате за бойните изкуства

  1     Мнениеот tonyhu на 04 Авг 2017, 18:26

Ето това успях да закупя от 1999 година до днешна дата - Традиционен Шаолин цюан северни и южни стилове(от Дориян Александров) , ортодоксален тай дзи цюан , всеобхватен син й цюан , всеобхватна ба гуа джан(от Дориян Александров) , ян стил тай дзи цюан(от Красимир Димитров-Китаеца) , ин чжоу пай - школа на орловите нокти ,самоучител по китайски бойни изкуства, стилове и школи ушу, те кион основи на тае куон до , те кион есенцията на тае куон до , тайните на нинджа и нинджа невидимата смърт(от Ашида Ким), нинджуцу тайното изкуство(от Инкей Шиноби) , Да Дао Войнът в нас и ДА Дао Основи на бойното изкуство(от Стоян Цветкашки) , Брус Лий Пътят на Джийт Кун До(издателство Оренда) , Брус Лий Животът и Трагичната смърт на брус лий - Биография на брус лий от Линда Лий(издателство Хелиопол), За Двубоя(от Кийт Керншпект),История на Бойните Изкуства(издателство Оренда),Три Въпроса за Тай Чи(от Десислав Горанов) . Имам и четирите броя на вестник Пътят преминал в списание Бойни Изкуства издавани от братята Цветкашки , като на списанието нямам само пети брой.

Целта на темата е да споделим какво имаме , ако има питане към някоя от книгите с няколко изречения да направим резюме и също да питаме за информация за книги които търсим . Благодарности към всички които отделят време към темата.
tonyhu
tonyhu
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2017, 15:59
Град: lovech

Re: Какви книги имате за бойните изкуства

  0     Мнениеот hyena на 04 Авг 2017, 22:24

И аз имам 12-тина, повечето на Дориян. Мега дебилието е да се тренира по книги, но съм бил пубертет и забавлението беше на 6.
На първата тренировка заставаме в Сан Ти Шъ и аз като илюстрацията от книгата. Дориян дойде и ми срита краката да застана правилно. След месец един новак и той като мен:D. Купил книгата, тренирал вкъщи по рисунките.
Имаш ли Северния и Южния Шаолин? Бяха мн приятни за трениране с читави илюстрации. Сори, от телефона съм и доста неудобно менюто. Ае със здраве!:)
hyena
hyena
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Яну 2015, 08:04
Град: Sofia

Re: Какви книги имате за бойните изкуства

  0     Мнениеот tonyhu на 06 Авг 2017, 16:50

за трите книги Нан Чуан Бей Туй(южен юмрук северен крак) на Станчо Станев ли питаш ?
tonyhu
tonyhu
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2017, 15:59
Град: lovech

Re: Какви книги имате за бойните изкуства

  0     Мнениеот hyena на 07 Авг 2017, 19:28

Не, има Традиционен Шаолин Цюан 2 части на Дориян. Едната е за Северния, другата за Южния.
hyena
hyena
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Яну 2015, 08:04
Град: Sofia

Re: Какви книги имате за бойните изкуства

  0     Мнениеот pikaso1212 на 08 Авг 2017, 11:18

Ехаа, супер тема, върна ме в детските ми години. Тогава с приятели паралелно с тренировките в зала с истински треньор, си тренирахме сами в свободното време разни техники от книга или дори от азиатските филми дето бяха на видео касета и преведени само с един глас, който чете и женските и мъжките реплики lol
Връщахме сцени, стопирахме на кадър и така колко техники научихме от филмите не е истина... забавно време беше... майстори не станахме, но поне се забавлявахме истински ;)
Иначе за книгите имам няколко: "Бойните техники на Тай Дзи Цюан" от Дориян Александров.
"Механика на тялото в Тай Дзи Цюан" от Уилям Чен.
"Форма с тояга Тайдзигун- Бокс на великия предел" от издателство Шамбала.
"Те Кион- есенцията на Таекуондо" от Михаил Георгиев. От тази книга като че ли най-практични неща научих.
"Джудо" от Хорст Волф. Също много добра книга за джудото, има практична стойност.
"Пътят на Джийт Кун До" от Брус Лий.
"Тайните оръжия на монасите от Шаолин. Уникални техники на ушу с нестандартни оръжия" от издателство Шамбала.
"Айкидо и природната хармония" от Мицуги Саотоме.
"Кунг Фу Шон Донг" от Красимир Василев.
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: Какви книги имате за бойните изкуства

  0     Мнениеот tonyhu на 15 Авг 2017, 19:32

hyena аз точно за тях съм писал че ги имам , дори мисля че някъде по интернет книжарниците все още ги има и двата . pikasso Пътят на Джийт Кун До която имаш тази ли е която е излязла миналата година на издателство Изток Запад или е друга ?
tonyhu
tonyhu
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2017, 15:59
Град: lovech

Re: Какви книги имате за бойните изкуства

  0     Мнениеот tonyhu на 13 Сеп 2017, 12:16

днес добавих към колекцията си книгата хоу цюен(юмрук на маймуната). евентуално към коледа може да купя Пътят на Джийт Кун До.
tonyhu
tonyhu
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2017, 15:59
Град: lovech

Re: Какви книги имате за бойните изкуства

  0     Мнениеот tonyhu на 07 Ное 2017, 20:13

Пътят на Джийт Кун До на издателство Изток Запад вече я имам . Изглежда доста интересна.
tonyhu
tonyhu
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2017, 15:59
Град: lovech

Re: Какви книги имате за бойните изкуства

  0     Мнениеот tonyhu на 25 Мар 2018, 15:22

японската катана история и практика закупих през изминалата седмица.
tonyhu
tonyhu
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2017, 15:59
Град: lovech

Re: Какви книги имате за бойните изкуства

  0     Мнениеот sparatok на 29 Мар 2018, 14:28

Учебник по бокс на Жечев, учебник по Кикбокс на Лефтеров, методика на спортната тренировка , Адаптация в спорта , Методи за бързо възстановяване и още доста други. Но като цяло тези са в основата.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

Следваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта