Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бойно изкуство за улицата

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот Цуко на 04 Апр 2017, 01:56

Здравейте,
Реших да пусна една тема,коята може би ще бъде полезна не само на мен,но и на много други младежи.В момента съм на 18г. 174см 64 кг от Гр.София.Тренирал съм плуване 10 години и борба около година,но любителски.Проблеми с тежки тренировки нямам и съм готов да се раздавам на 1000%.Истината обаче е,че не знам с кой боен спорт да се захвана (в нета има супер много и се обърквам).Целите ми са на първо място самозащита,но разбира се искам да знам и как да атакувам противника(желателно да има удари,а не само отбраняване-с две думи да знам какво да правя на улицата при нападение).Спрял съм се на БЖЖ или Крав Мага,но не знам до колко са развити в България.Ако някой има съвети,много бих се радвал да ги чуя.
Цуко
Цуко
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2017, 01:46
Град: София

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот Боян29 на 04 Апр 2017, 03:43

Крав Мага е най-доброто /според експерти/ за улицата. Но проблема е там, че в България няма свястни треньори /поне аз не намерих/. За улицата ти трябва някакъв спорт, в който има страйкинг - бокс, кик бокс, муай тай, комбиниран с борба. Карате и таекуондо нарочно не са в този списък поради липсата на удари с ръце в главата и предимно ритниците. Най-важното, което трябва да запомниш е, че в уличния бой няма правила - всеки предмет може да е оръжие и т.н. Конфронтациите трябва да се избягват когато е възможно, защото в днешно време си ебало майката. Разбира се в някои случаи няма как да се избегне, но трябва да имаш в предвид, че уличния бой е мръснишки - не знаеш дали опонента ти няма нож, дали си срещу един и т.н. Филмите прекалено много преувеличават бойните изкуства, където сам човек натръшква 5-6 човека. Така, че умната и се надявам да съм ти бил полезен.

П.П. - най-доброто средство за улицата все още си остава пистолета ;)
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот pitbulll08 на 04 Апр 2017, 17:39

Цуко написа:Здравейте,
Реших да пусна една тема,коята може би ще бъде полезна не само на мен,но и на много други младежи.В момента съм на 18г. 174см 64 кг от Гр.София.Тренирал съм плуване 10 години и борба около година,но любителски.Проблеми с тежки тренировки нямам и съм готов да се раздавам на 1000%.Истината обаче е,че не знам с кой боен спорт да се захвана (в нета има супер много и се обърквам).Целите ми са на първо място самозащита,но разбира се искам да знам и как да атакувам противника(желателно да има удари,а не само отбраняване-с две думи да знам какво да правя на улицата при нападение).Спрял съм се на БЖЖ или Крав Мага,но не знам до колко са развити в България.Ако някой има съвети,много бих се радвал да ги чуя.



Ми съвета ми е да избягваш боя на улицата на всяка цена, щото къвто и файтър да си като ти играят един камък у главата и си в комоцио.
Последна промяна pitbulll08 на 04 Апр 2017, 23:01, променена общо 1 път
Аватар
pitbulll08
 
Мнения: 167
Регистриран на: 01 Ное 2016, 11:29
Град: Бургас

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот Карелин на 04 Апр 2017, 19:26

Леката атлетика също е подходяща за уличния бой. Плюеш си на петите и бягаш колкото можеш. :DD
Аватар
Карелин
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Сеп 2014, 22:19

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот pikaso1212 на 04 Апр 2017, 21:46

Запиши нещо, което няма спортна насоченост и на тренировките не те готвят за състезание. В този смисъл Винг-Чун е добър вариант. От всички Кунг-Фу стилове Винг-Чун е най-истински и приложим. Други добри варианти са Крав Мага, но както казаха по-горе май нивото на треньорите в България е ниско. От по-състезателните стилове само Муай-Тай и Бойно Самбо имат смисъл. Правилника на Киокушин Карате е ограничаващ като са забранени ударите с ръце в главата и това се отразява и върху тренировъчния процес. Джудо, Самбо, Борба, Бокс са добри, но фокуса е предимно да те готвят за състезания с определен правилник. Шотокан Карате и Таекуондо са несериозни стилове и по-скоро се доближават до танците отколкото до реалния бой. Айкидо е пародия и действа само по филмите. Същото важи и за Кунг-Фу стиловете като Тай-Дзи-Цюан, Ба-Гуа-Джан, Син-И-Цюан, стила на змията, орела, пияния бокс и прочие глупости, които са яки само за пред камерата в китайските филми. БЖЖ е неподходящо за улицата. На улицата трябва да владееш ударна техника, а не толкова ключове. БЖЖ е добро като някакво допълнение.
Моите препоръки (макар че най-добре е да отидеш на място и да видиш сам как вървят тренировките):
1: Крав Мага
2: Муай-Тай
3: Бойно Самбо
4: Винг-Чун
Всичко друго е що-годе вятър работа.
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот KCD2 на 05 Апр 2017, 00:01

За улицата,трябва да не те слуша главата...тва е най-важно.Да не мислиш дали можеш да осакатиш или да убиеш някой,както и дали някой може да осакати или да убие теб.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот jesuslobov на 05 Апр 2017, 07:29

Pikaso,сега гледах Ръмбъл,как сваля опонент с ритник,който се нарича 45roundhouse,таекуондо техника,със същия ритник Крокоп стана легенда,Конър хвана на контра Алдо с шотокан удар,а ти си се нагърбил с тежката задача да пишеш за неща от които не разбираш.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот pikaso1212 на 05 Апр 2017, 12:43

То и Шиня Аоки чупи ръце с Айкидо техника, но дали някой обикновен любител на бойните изкуства ще ги прави тези пируети на улицата. Ритника на Мирко си е техника от всяко бойно изкуство в което има удари с крака. Ударът на Конър е въпрос на добър тайминг и бързина, а не толкова на стил... отново мога да кажа, че ударът му е често срещан в много ударни бойни изкуства не само в Шотокан. Мачида с Карате стана шампион, Ройс Грейси ги ключеше наред, а Баруто със сумо преби К-1 легендата Питър Аертс, но това не означава, че тези стилове са най-доброто, което може да се тренира за уличен бой. От друга страна говорим за световна класа бойци, с които е безсмислено да се сравняваме. На човека му трябва нещо да тренира, което да подобри в краткосрочен план шансовете му за оцеляване в уличен бой. Тук не става въпрос да отдаде живота си на Айкидо примерно и след 30 години тренировки да ги бута само с енергия като Морихей Уешиба. Тук става въпрос за година-две примерно да придобие що-годе някаква представа какво да прави в уличен бой, как да удря обикновени селски биячи и как да се пази от тях. Това е... при такива условия всякакви тренировки по Айкидо, Кунг-Фу, Карате, Таекуондо, БЖЖ са бошлав работа. Най-добре е да тренира нещо, което е система за самоотбрана, която се тренира от военните в армията. Там в армията влизат 18 годишни пишлемета дето до вчера са играли на компа някакви детски игрички и изведнъж за година-две колкото се служи в другите държави им преподават бойна система, която да им даде някаква основа и да им подобри шанса за оцеляване в реален бой. В този смисъл такива системи са Крав Мага и Бойно Самбо, корейското Хапкидо (но няма възмонжост да се тренира в БГ), бойните системи на американската армия и прочие. Муай-Тай въпреки че има състезателен характер и не те учи на граплинг си е доказано ефективен в реален бой, така че също е добър вариант.
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот jesuslobov на 05 Апр 2017, 23:02

Ритника на Мирко е скъсен roundhouse,100%таекуондо техника,в муй тай ритниците са други ,в youtube има видео как Конър тренира,също иКонър тренира,същия удар с ирландски инструктори по шотокан,човешкото тяло може да генерира невероятна сила при завъртане до 360градуса,това не са пируети,а ти просто нищо не разбираш.Това не е мое мнение,а факти.Кравмага е пълен боклук и това е факт.Всичко е до физическите възможности на даден човек.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот jamski на 06 Апр 2017, 00:31

Пичове няма да ви чета коментарите, но не умаловажавайте спортовете и изкуствата, много е смешнo как се размишлява толкова много върху нещо толкова просто. Таекуондото било танц? Направи спаринг с Амелия Колева да видиш как ще ти танцува върху главата. Или да видиш треньорите и за какво става въпрос. Без засягане, всичко зависи от човека и как го използва.
До колкото по темата, пич ти си тренирал 10 години борба? Имаш доста ефективен старт, мятай се на бокса без да му мислиш и ще станеш добър побойник.(Да правилно се изразих побойник, защото друго не се става от бойни спортове, ако не искаш да се биеш няма да ги тренираш) Иначе ако можеш да намериш нещо което е ефективно срещу оръжия( ножове боксове и др.) също го пробвай, но освен военна подготовка за това не мисля че има други ефективни.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron