Най-големият сайт за бойни спортове

       

Какво да помпам във фитнеса?

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот pipo на 14 Мар 2014, 00:33

Здравейте!
Тренирам ММА от 3-4 месеца, но искам да си помогна и с фитнес. Какви упражнения да правя със щангите? Решил съм 1-2 пъти в седмицата 3-4 кръга с по над 10 повторения. Също така евентуално да препоръчате добавки за изчистване (може да мина и без, но все пак да имам знанието).
Поздрави! :)
Аватар
pipo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 02 Ное 2012, 22:14
Град: София

Re: Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот mmagringo на 14 Мар 2014, 06:44

За изчистване мога да ти препоръчам най-вече да се храниш правилно, чак тогава вече да помислиш за добавки. Добавките имат ефект само когато всичко друго е наред. Само с добавки няма да стане. Трябва правилна тренировка, правилно хранене, достатъчна почивка и чак тогава са добавките. От самото име "добавка" не е трудно човек да схване, каква роля изпълняват. Добавките са един вид допълнение към храненето. Относно тренировките, не е ясно какво искаш да постигнеш с тях, че някой да се наеме да ти дава съвет.
Аватар
mmagringo
 
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:21
Град: София

Re: Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот pipo на 14 Мар 2014, 10:15

Това за добавките ми е ясно - храненето ми е добре, както и тренировките. Във фитнеса искам да постигна сила, издражливост, експлозивност. :)
Аватар
pipo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 02 Ное 2012, 22:14
Град: София

Re: Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот Ro на 14 Мар 2014, 21:48

fat burner/l-carnitine
Аватар
Ro
 
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Окт 2013, 18:52
Град: Бургас

Re: Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот българиец на 15 Мар 2014, 21:57

Ако нямаш още изградена по-сериозна мускулатура, то започни с класически бодибилдинг и наблягай и на кардио в определени тренировки, дори да няма какво да сваляш, то си трябва и за боя, а щом искаш и да чистиш значи си преценил, че има какво. И ще ти трябват не 1-2 пъти седмично, а 2-3 пъти, като задължително трябва да правиш клекове и тяга. Повторенията по 8-10. Напъвай се (така го казвам, защото в началото винаги са трудни) на лостовете и успоредките. И това само ако, повтарям, нямаш изградена мускулатура. Ако имаш, то мога да препоръчам друго, а колкото до самите добавки - карнитин, фет бърнъри, кафе дори. По определен начин и креатинът може да помогне. Но е хубаво да се консултираш и с треньор, който ще те види в каква кондиция си, от какво имаш нужда и който все пак ще те наблюдава с времето.
Последна промяна българиец на 15 Мар 2014, 23:17, променена общо 1 път
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот pipo на 15 Мар 2014, 22:27

Много благодаря за отоговорите! :)
Аватар
pipo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 02 Ное 2012, 22:14
Град: София

Re: Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот българиец на 16 Мар 2014, 00:02

Абе малко встрани от темата, ама у нас, за чужбина не знам, но предполагам и там има шарлатани, много се навъдиха нещо клубове по смесени боеве. И как ги правят тия смесени биткаджии? От мен да знаеш, може да съм никой, ама един клуб, който твърди, че е такъв, трябва да има задължително няколко треньора: по Бокс (без това никакъв бой не е пълноценен), по някакъв граплинг (Борба, Джудо и прочее), Кикбокс/Карате/Тайбокс (което и да е), кондиционен треньор. Всичко, което е по-малко от това, пак ще те научи на някакви комплексни неща, но няма да е пълно. Най-хубавото е да положиш основа в даден стил, който на теб ти иде присърце и на натурата и след време да надградиш спрямо него. Или поне да наблягаш на него и успоредно с това да заучаваш по малко и от другите неща. И да не ме разбереш погрешно: казвам го с добро, в крайна сметка където и каквото и да тренираш е по-добре от нищо или занимаване с глупости.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот pipo на 16 Мар 2014, 12:52

Кои клубове в София работят с такава методика? Аз тренирам от 4-5 месеца при близнаците. Имаш ли изградено мнение за този клуб?
Аватар
pipo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 02 Ное 2012, 22:14
Град: София

Re: Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот българиец на 16 Мар 2014, 21:31

Поне аз не знам никъде в България да има такъв клуб. В някои има по няколко треньора, но е в определени дни едно, в другите е друго. И в определени часове. То няма и как да е, но в такъв случай можеш да си избереш един клуб по едно, друг по друго. Аз на Киокушин ходя в такъв клуб, а за Бокс и фитнес имам късмет - "Флайс" в Бели брези си има и треньор по Бокс и съчетавам едното с другото като отида. Най-добре си започни с конкретен стил, MMA не е такова нещо, това е правилник, много хора се бъркат. А конкретно за близнаците не мога да дам мнение за клуба им.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Какво да помпам във фитнеса?

  0     Мнениеот nhikolla на 17 Мар 2014, 10:59

Как е бокса на Флайс, кажи цена за бокс и фитнес, има ли хора за спаринги, как протича тренировката?
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта