Най-големият сайт за бойни спортове

       

Методът Табата

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Методът Табата

  0     Мнениеот oho на 07 Ное 2008, 13:36

Методът Табата е разработена от д-р Изуми Табата в Токио. Той открива начин да получи максимални анаеробни и аеробни ползи с кратка и проста тренировка, която може да включва различни упражнения. Удобни са за използване когато нямате много време за тренировки - самата тя отнема нормално 5-10 минути, след което може да правите малко стречинг. Но имайте предвид, че този метод не е за всеки. Загрявайте добре винаги преди тренировка.

Цялата статия за методът Табата

Всички, които имат впечатления и въпроси нека споделят в тази тема ;)
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот Nord на 07 Ное 2008, 23:36

Това дали е метод за хора, които са много активни в ежедневието си и нямат време за
час и половина в залата, но имат сила? Аз ако не направя достатъчна почивка между повторенията, не успявам да вдигна тежестите по осем пъти след първия път. Просто съм много уморен от работа, изкъртен овсякъде, а рано сутрин няма работещи фитнеси в тая мързелива държава и ми коства много пари вложени в класни протеини, много храна и ранно лягане да успея да не съм като мърда в залата, а да имам все пак някаква сила да вдигна тежестите, че и някакъв резултат изразен в порастване на мускулната маса да видя.
Този метод обаче ми се струва абсолютно неподходящ за такива като мене на този етап обаче, щото просто ще умра на средата на упражненията.
Nord
Nord
 
Мнения: 126
Регистриран на: 07 Сеп 2008, 14:00
Град: Sofia

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот Siniq на 09 Ное 2008, 03:21

Hi! Аз го пробвах и е много ефективен ако сменяш 2-3 упражнения всеки осем серий можеш да си правиш много комплексна тренировка. Аз си направих собствен бояч с мотивационна музика. Тоя фаил не ме кефеше нещо. Ако мога ще го пратя или кача тук. По-добър ефект има върху тренировката.
Аватар
Siniq
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Сеп 2008, 13:01
Град: Добрич-София

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот jalokin на 01 Яну 2009, 19:02

Siniq написа:Hi! Аз го пробвах и е много ефективен ако сменяш 2-3 упражнения всеки осем серий можеш да си правиш много комплексна тренировка. Аз си направих собствен бояч с мотивационна музика. Тоя фаил не ме кефеше нещо. Ако мога ще го пратя или кача тук. По-добър ефект има върху тренировката.


Дай линк?
Докато човек не се предаде той е по-силен от съдбата си
(Е.М.Ремарк)
jalokin
jalokin
 
Мнения: 10
Регистриран на: 14 Авг 2008, 14:31
Град: Луковит

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот oho на 02 Яну 2009, 11:12

Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот Логрус на 05 Яну 2009, 15:32

Много я харесвам тази тренировка, но се и ужасявам от нея. Стигал съм до там, че държа дъмбелите и ми призлява като знам какво ме очаква :roll: слабо ангелче, слабо lol
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот шамари на 15 Май 2009, 16:47

Siniq написа:Hi! Аз го пробвах и е много ефективен ако сменяш 2-3 упражнения всеки осем серий можеш да си правиш много комплексна тренировка. Аз си направих собствен бояч с мотивационна музика. Тоя фаил не ме кефеше нещо. Ако мога ще го пратя или кача тук. По-добър ефект има върху тренировката.

Ползваш 2-3 упражнения по 8 серии всяко???
Ако е така, едва ли си разбрал идеята на тренировката...
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот darkenen на 14 Окт 2009, 09:31

Мале това наистина е много трудно първия път правих лицеви опори и успях до 3-та 10-сек. почивка да стигна, lol lol но до 1 месец смятам да ги направя 8 :D :D ПЛС някой ако има идеи за други такива песнички да ги сподели с нас. :DD :DD :DD
Последна промяна darkenen на 29 Окт 2009, 12:57, променена общо 1 път
darkenen
darkenen
 
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 19:46
Град: Кърджали

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот Логрус на 29 Окт 2009, 12:04

Може ли пак да обясниш какво си правил ? Табата означава едно упражнение - 20 сек максимално натоварване, 10 сек почивка и така 8 серии = 4 мин. Всичко останало не е Табата и не води до съответните резултати.
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот darkenen на 29 Окт 2009, 12:56

Аз точно това правя. Например лицеви опори. Правя 20 сек.(пускам си песничката с интервалите) опори после 10 сек. почивка и пак 20 сек. и т.н. И исках да кажа, че успявам да направя само 3 серии по 20 сек. (до четвъртата почивка) и съм МАТ lol :DD
darkenen
darkenen
 
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 19:46
Град: Кърджали

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron