Най-големият сайт за бойни спортове

       

RIZIN- турнири, мачове, събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

RIZIN- турнири, мачове, събития

  1     Мнениеот pikaso1212 на 01 Ное 2016, 18:20

Здравейте, бойци! :)
Предлагам в тази тема да обсъждаме всичко свързано с федерацията RIZIN. Като за начало на дискусията, как ви се струва турнира с отворена категория и предстоящите сблъсъци по Нова година?
Ето бойците, които ще вземат участие в турнира:
Wanderlei Silva vs Mirco Cro Cop
Shane Carwin
Szymon Bajor
Amir Aliakbari
Baruto Kaito
Valentin Moldavsky
Jiří Procházka
Засега за 1/4 финалите е сигурен само мачът между Вандерлей и Мирко като другите бойци още не е окончателно решено кой с кого ще се бие. Лично аз освен за победителя от Ванд и Мирко ще викам за Амир Алиакбари и Баруто. Амир е двукратен световен шампион по класическа борба (втория му златен медал е отнет заради допинг). Понеже го хващат за втори път с допинг го наказват до живот от борбата и той се премества в ММА. Личи си от километри, че и в ММА зоби яко. Има три мача и трите печели с нокаути.
Каруин смятам, че е свършен за големия спорт и няма да може да стигне до финала. Не се е бил от години, имаше преди сериозни контузии в гърба и като го видях в демонстративния си мач наскоро, когато се би с една ръка, ми се видя доста напълнял. Определено е в Япония заради парите и не очаквам чудеса от него.
Баруто е другият боец, който ме кефи в този турнир. Да видиш как сумист се представя успешно в ММА е наистина забавно. Къде другаде освен в японска федерация ще видим как К-1 легенда като Питър Аертс яде бой от сумист... :)
Молдавски е непобеден до момента (4 победи), но е по-скоро за полутежка категория. Също и Прохазка е много талантлив и атрактивен (вкарва яки летящи колена), но е лек за тежката. Полякът Szymon Bajor е бих казал средна класа боец и не очаквам кой знае какво от него.
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот Каньо на 01 Ное 2016, 20:17

Каруин ми е най интересен,мисля си че и в момента може да опатка доста хора,невороятна тупалка има.
Като цяло мнението ми за този евент е че качеството на битките ще е ниско,но пък ще има шоу .Да ниско ксчество но по интересно от ЮФЦ цирковете,романтика има в този евент и здрав кютек ,макар без особенни достойнства чисто качествата на играта.
Аватар
Каньо
 
Мнения: 568
Регистриран на: 28 Дек 2014, 23:18
Град: Провадия

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот pikaso1212 на 12 Ное 2016, 11:52

Има вече яснота относно предстоящите 1/4 финали на турнира в RIZIN.
Ето ги и двойките за първия поток, от който ще излезе единият финалист:
Wanderlei Silva vs Mirco Cro Cop
Baruto Kaito vs Tsuyoshi Kohsaka
По принцип Баруто се очакваше да се бие с Jiří Procházka, но той се е контузил и ще бъде заменен от Кошака. Мисля, че Баруто няма да има проблеми да мине през Кошака и да гледаме един вълуващ полуфинал, в който сумиста Баруто се изправя срещу Мирко или Вандерлей. Баруто прегази К-1 легендата Питър Аертс и ми е интересно да го видя срещу друг кик-боксьор като Мирко. От друга страна обаче имам усещането, че Баруто срещу Ванди би бил епичен сблъсък. Едва ли обаче Вандерлей ще победи Мирко.
Във втория поток двойките са:
Shane Carwin vs Amir Aliakbari
Valentin Moldavsky vs Szymon Bajor
Тук смятам, че Каруин е фаворит само на хартия. Очаквам Амир да спечели убедително. В другия мач залагам на Молдавски, но и Байор е много корав и очаквам много равностоен двубой. Който и да спечели обаче ще падне на 1/2 от Амир или дори от Каруин, ако Каруин продължи.
На финала също се очертава много здрав двубой. Примерно Мирко срещу Каруин или Мирко срещу Амир. Друг интересен, но по-малко вероятен вариант е Вандерлей срещу Каруин, което ще е супер любопитен двубой предвид това, че Ванди е доста по-лек от Каруин.
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот pikaso1212 на 19 Дек 2016, 14:36

Както напоследък често се случва, контузии провалят поне половината от дългоочакваните двубои. След като Вандерлей се оттегли от турнира на RIZIN поради контузия, Шейн Каруин също няма да участва, с което турнира губи голяма част от заряда си. Добрата новина е, че поне на Вандерлей намериха качествен заместник и вече е ясно, че Кинг Мо ще се бие срещу Мирко. Това мисля, че дори ще бъде по-труден мач за хърватина отколкото би бил срещу Ванди.
Заместника на Каруин е любопитен... Това е Хийт Херинг, който не се е бил от 2008г, когато загуби от Брок Леснър. Херинг ще се изправи срещу Амир Алиакбари и навярно ще отпадне още тогава.
Така двойките за 1/4 финалите са:

От първия поток:
Mirco Cro Cop vs King Mo
Baruto Kaito vs Tsuyoshi Kohsaka

От втория поток:
Heath Herring vs Amir Aliakbari
Valentin Moldavsky vs Szymon Bajor

Добавен е и един резервен двубой от турнира като победителя от него ще замести някой от победителите в горните срещи в случай на контузия. Надявам се да не се стига до повече промени, защото резервния двубой не включва топ бойци, а средняци.
Резервен двубой:
Vadim Nemkov (6-2) vs Alison Vicente (18-14)
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот doktora70 на 19 Дек 2016, 18:00

Жалко - гледаше ми се Каруин дееба! Мирко с/у Кинг Мо обаче е добре!
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот pikaso1212 на 19 Дек 2016, 21:36

Кинг Мо има възможността да спечели за втора поредна година гранд прито, което RIZIN организира. Представям си, ако мине през Мирко, което ме съмнява, как ще изглежда Кинг Мо в битка срещу сумиста Баруто :DD
Любопитно е участието и на Валентин Молдавски, който е протеже на Фьодор и би имало заряд, ако успее да стигне до финала и се изправи срещу Мирко. Това обаче едва ли ще стане, защото не го виждам срещу Амир Алиакбари, който смятам, че ще спечели и турнира. Все пак ще викам най-много за Баруто, ей така за шоуто... кога друг път сумист ще стане шампион в ММА :)
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот КолетоДжипса на 21 Дек 2016, 08:35

Този пампайски цирк няма да си напрвя труда да го гледам. Безинтересни бойци и битки lol
Аватар
КолетоДжипса
 
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Ное 2016, 19:08
Град: София

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот pikaso1212 на 22 Дек 2016, 20:01

Не съм съгласен, че няма интересни битки. Мирко срещу Кинг Мо си е сериозен двубой. Има и шоу елемент с участието на Баруто. Един евентуален 1/2 финал между Мирко и сумиста Баруто ще е най-малкото забавно. Баруто ще пробва да го натиска в ъгъла и да го събаря и да лежи отгоре му, както направи с Питър Аертс, но Мирко е много труден за събаряне, а и на земя има прилични умения. Най-вероятно Мирко ще го трупяса с някой хай кик... А да видиш сумист как припада от хай кик не се е случвало откакто нокаутираха Ронда lol
В турнира има и абсолютен анаболен изрод като Амир Алиакбари, който си е световен шампион по борба и класа над Кормие като борец, а виждаме какво означава борба от толкова високо ниво, приложена в ММА.
Отделно имаме ММА легенда като Хийт Херинг, който е интересно да се види отново след толкова дълго отсъствие. Самото излизане на подобни ММА антики е култово.
Кошака е идол в Япония и един от ветераните от Прайд и е любопитно да го видим в мач срещу Баруто като навярно ще загуби, но това само по себе си е интересен двубой за японската публика. ММА легенда срещу сумист, а знаем на каква почит са сумистите там.
В турнира е и Валентин Молдавски, който е сол ташак на Фьодор и все още е непобеждаван в ММА. Ако стигне до финала и се изправи срещу Мирко ще е сблъсък между хърватина и ученик на Федя, което си е интригуващо само по себе си.
На мен лично турнира на RIZIN ми е интересен и най-малкото предлага едно разнообразие в сравнение с УФЦ, което вече някак си се изтърка и стана банално... в УФЦ масово пропадат двубои, които очакваме с месеци, голяма част от бойците влизат в октагона, за да точкуват, десижъни изобилстват в евентите, скучни мачове и главни двубои между паляци от категория муха или неизвестни бойци, които не биха били във водещ двубой дори и в евент на Белатор.
RIZIN предлага съвсем друга атмосфера, усещане за боен фестивал, непредвидимост, шоу елементът също присъства, турнирен принцип, който те кара да смяташ и прогнозираш варианти, уважение от феновете и организацията, легенди на ММА, но и шантави и любопитни бойци като Чарлз Бенет. Освен това има и любопитни истории на бойците. Например Miyu Yamamoto е майка на Asen Yamamoto като и двамата ще се бият в една и съща вечер. Същевременно включват истински корифеи на бойните изкуства (може да не са най-добрите в ММА, но са световна класа в бойното си изкуство, докато в УФЦ подобни бойци са рядкост, а се залага на комплексни ММА бойци). В този ред на мисли в RIZIN ще участват величия в своя спорт като:

Крон Грейси- световен шампион по БЖЖ.
Амир Алиакбари- световен шампион по борба.
Анди Зауер- двукратен световен шампион по кикбокс и четирикратен световен шампион по шутбокс.
Мирко КроКоп- световен шампион по кикбокс.
Вадим Немков- световен шампион по бойно самбо.
Баруто- световен шампион по сумо.
Габи Гарсия- световна шампионка по БЖЖ.
Канако Мурата- световна шампионка по борба за младежи.
Рена Кубота- четирикратна световна шампионка по шутбокс.
Шинобу Кандори- световна бронзова медалистка по джудо и световна шампионка по кеч.

Кога от УФЦ, Белатор или друга американска организация ще сложат в евента си 10 СВЕТОВНИ ШАМПИОНИ и то в толкова различни стилове??? Ето затова казвам, че RIZIN ни предлагат все още романтичния сблъсък на стилове.
Колко световни шампиони и майстори на бойни изкуства от световна класа има в УФЦ? Не че нещо, но общо взето най-титулуваният им боец е Joanna Jędrzejczyk. :P lol :P
Последна промяна pikaso1212 на 22 Дек 2016, 20:12, променена общо 1 път
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот KungLao на 22 Дек 2016, 20:11

RIZIN се опитват да върнат старата слава на PRIDE, но е много съмнително дали ще успеят. Като цяло финансите там са неограничени и могат да си позволят много бойци тъй като от много време се знае, че японския ММА е спонсориран от мафията. Като цяло съм гледал всичките им шоута до сега и откъм качество не бяха нищо особенно, но както каза човекът преди мен поне ни предлагат разнообразие и доза носталигия по старите времена.

Колкото до предстоящия евент си мисля, че Кинг Мо ще спечели за втора поредна година. Миналата седмица тотално надигра доста по едрия от него Сатоши Иши и плюс това след загубата му от Фил Дейвис миналата година има 4 или 5 поредни победи.

Не мисля, че Мирко има шанс срещу активен боец като Кинг Мо, въпреки че и той показва добра форма откакто се завърна. Този сблъсък е може би най-интересното нещо от целия евент.

И все пак определено ще се гледа. :)
KungLao
KungLao
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Дек 2016, 19:47
Град: burgas

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот КолетоДжипса на 26 Дек 2016, 08:09

Мирко е на тежката химия и ще извбухне :DD
Аватар
КолетоДжипса
 
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Ное 2016, 19:08
Град: София

Следваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron