Най-големият сайт за бойни спортове

       

RIZIN- турнири, мачове, събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот КолетоДжипса на 29 Дек 2016, 08:00

Е все забравяш да напишеш най важните имена, например Бенсън Хендерсън. Утиде в Белатор и го убиха от бой в две категории :DD
Всичко що е извън ufc е отпадък, и малките организацийки се радват :DD
Ясно че много бойци са дошли в ufc от друга по малка организация, но стават известни иманно в ufc. Кормие когато се биеше в Белатор никой не го ебаваше за жив, а сега вече е считан за един от най добрите в света. Разбери едно пич, и повече не ми се занинава с тебе.
-В света на ММА всичко започва и приключва в ufc ;) ;) ;) всички други организации са пълен ташак, няма ли известни имена, няма интерес!
Аватар
КолетоДжипса
 
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Ное 2016, 19:08
Град: София

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот gkolev на 29 Дек 2016, 17:44

даите линк за RIZIN
gkolev
gkolev
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юли 2016, 14:15

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот КолетоДжипса на 29 Дек 2016, 18:21

За какво ти е линк пък на тебе. То върха на сладоледа мина вече, Кинг Мо легна на Мирко за пари. Много смешен мач, честно. Мирко вдървен, едвам се движи, хубаво че в Ризин си зоби на воля. Този мач си беше тотална щета за феновете на спорта. Пародия на мма
Аватар
КолетоДжипса
 
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Ное 2016, 19:08
Град: София

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  2     Мнениеот pikaso1212 на 29 Дек 2016, 21:57

Доволен съм от евента, много добри мачове се получиха. Турнирът и той става доста интересен. Много се радвам, че Мирко доказа, че още е опасен и ще е страхотно на 42 години да спечели пореден голям приз като спечели турнира. Сега ще се насладим на повече от любопитен двубой между Баруто и Мирко. Ще отбележа, че Мирко вече се е бил срещу един сумист и това е Wakakirin Shinichi, когото хърватинът победи с армбар през 2012г. От друга страна Баруто е побеждавал вече К-1 шампион като Питър Аертс, така че ще е интересно дали ще успее да мине и през друга К-1 легенда като Мирко. Сумо срещу Кик-бокс ето това е шоу, което само в Япония може да видим. lol

Много добро представяне на японските бойци в леките категории, които се справиха срещу чуждестранните си опоненти, което мен лично ме изненада, но видях, че голяма част от тези японци са всъщност шампиони или бивши шампиони на DEEP и не са никак случайни. Ето, че от RIZIN ни дадоха евент с една дузина шампиони, което определено не се е виждало в ММА от много време насам. Между другото от RIZIN бяха обявили, че голямата им цел е да накарат УФЦ да изпратят шампионите си да се бият в Япония, което ме съмнява да се случи, но по-скоро елитните бойци на УФЦ в скоро време ги очаквам да се насочат сами към Япония.

Отделно поздравления за Хийт Херинг, който показа голямо сърце. Не очаквах след толкова голямо отсъствие да издържи до десижън срещу младия и назобан Амир Алиакбари, който ако подобри кардиото си ще овършее поне половината тежка на УФЦ. Много хляб има в иранеца и лично за мен е фаворит за спечелването на турнира. Ето това е легенда в ММА- Херинг се включи без подготовка на мястото на Каруин като просто остави коментаторското си място в RIZIN и се качи на ринга. Очаквах да излезе колкото за участието, но евала, че се би докрай въпреки солидната порция тупаници, които изяде в първия рунд.

След като през септември Баруто победи Фуджита, Косака е казал, че би победил Баруто, ако се бият. Е, опита се, но видя, че сумото не е шега работа :DD
Поздравления и за Валентин Молдавски, който доказа, че е голям талант. Непобеден, самбо шампион, ученик на Фьодор- определено ако мине през Амир и стигне до финал срещу Мирко ще е вълнуващо.
Другото протеже на Фьодор пък Вадим Немков направо усмърти Алисон Висенте и дори не се изпоти.

Накрая само да вметна един интересен факт. Има интересна история около боецът Tenshin Nasukawa, който се спаси от много здрав армбар и нокаутира опонента си. Този японец всъщност е определян за най-големият талант на японските бойни изкуства. Само на 18 години е и днес направи своя професионален дебют в ММА. Преди това на 15 години прави дебюта си в професионалния кик-бокс във веригата RISE и само на 16 става шампион след което печели титлата в още една верига. На 17 става световен шампион, а след това нокаутира шампиона на друга кик-бокс организация. В момента Tenshin Nasukawa има актив от 17-0 в кик-бокса като има 13 победи с нокаут. Сакикибара е казал, че ще го изгражда постепенно и затова са му избрали опонент с актив 1-0 в ММА като противникът му Никита Сапун все пак е титулуван страйкър, понеже е европейски шампион по Таекуон-До. Въпреки това Tenshin Nasukawa си го нокаутира още в първия рунд и тук идва интересният момент. Tenshin Nasukawa поиска да се бие на 31-ви декември и да му намерят опонент, а вече го виждам, че е добавен към картата като противникът му още не е известен. Къде другаде боец ще си поиска опонент и за 1 ден да му го уредят??? :roll:
Ето примерно септември Мирко поиска да се бие с Вандерлей... Такада и Сакикибара излязоха на ринга, чудеха се, накрая попитаха феновете и след като публиката го искаше мача, а и Вандерлей нямаше против, го обявиха официално. Кога Дейна Уайт ще направи подобно нещо? В RIZIN виждам бойна чест, уважение към бойците, а и един вид снизходителност от страна на шефовете- щом искаш да се биеш ОК получаваш шанс, щом феновете го искат този мач ОК даваме го, феновете и бойците преди парите... това виждам в тази организация. 8)
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот pikaso1212 на 11 Апр 2017, 17:35

Здравейте, бойци! Отново е време да се насладим на поредното издание на RIZIN. Лично за мен RIZIN ми напомня на старите филми "Кървав спорт" и тръпката за поредното кумите.
Какво ни предлага пролетното издание на RIZIN през тази година?
Определено бие на очи фактът, че в този ивент ще се залага на развитието на женския ММА. Включени са цели 4 двубоя от 11 като прави впечатление и българското участие на Александра Тончева, която ще се бие с Кана Асакура (6-2). Това ще е профи дебют за българката като актива й при аматьорите е 8-0. Ако спечели определено ще й се отворят врати за голямо развитие на изток.
Друга дама, която ще следя с интерес е Рена Кубота. Надявам се скоро да я видим и извън Япония. Любопитно ми е как ще се представи например в УФЦ?
При мъжете интересен мач се очертава да бъде сблъсъкът между ветерана Хийт Херинг и Сатоши Иши. Друг интересен мач ще е Kyoji Horiguchi срещу Yuki Motoya. Хоригучи има актив 18-2 като в УФЦ беше 7-1 (загуба от Майти Маус). Пролетта реши да не подновява договора си с УФЦ и си тръгна като пич към Япония.
Главният двубой е между Tatsuya Kawajiri и Anthony Birchak. Винаги е специално да гледаш легенда като Каваджири макар и в последните етапи на кариерата му.
В битка в тежка категория ще се изправят Amir Aliakbari и Gerônimo Dos Santos. Любопитно ми е да видя дали Амир е подобрил играта си в стойка след като беше нокаутиран от Мирко. Определено иранецът има голям потенциал и се надявам да го развие. Ако си подобри страйкинга и кардиото смятам, че скоро може да изрине тежката на УФЦ.
С най-голям интерес обаче ще следя представянето на Tenshin Nasukawa. Това момче е определяно за фамозен страйкър, за най-големият страйкинг талант.
Определено от RIZIN лека-полека започват да си изграждат звезди, които имат страхотна харизма, а и качества. Tenshin Nasukawa, Rena Kubota са бъдещето на японския ММА и съм сигурен, че скоро ще нашумят и извън Япония.
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот Randy на 12 Апр 2017, 06:38

Чакаме с нетърпение! Особено българското момиче, успех!
Аватар
Randy
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Мар 2015, 23:07
Град: Горна Оряховица

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот pikaso1212 на 12 Апр 2017, 09:38

Знам, че тук има трениращи в известни бойни клубове в България и ми е интересно дали някой може да сподели лични впечатления относно Александра Тончева? Имаше една статия в сайта за нея и я прочетох с интерес, но ако някой я познава лично ще бъде още по-ценно да сподели впечатления. Доколко добър боец е в действителност? Що за характер е?
Последна промяна pikaso1212 на 12 Апр 2017, 16:46, променена общо 1 път
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот Randy на 12 Апр 2017, 12:02

Бил съм с нея на няколко АДСС състезания организиранИ в България, когато Христо взе правата от Абу Даби, много мъжко момиче, няма задна, скромна и талантлива, дано успее в професионалния мма, ще бъде страхотно за България!
Аватар
Randy
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Мар 2015, 23:07
Град: Горна Оряховица

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот pikaso1212 на 12 Апр 2017, 16:47

Ранди, от написаното от теб оставам с впечатлението, че силната й страна е предимно граплинга. Със страйкинга как се представя имаш ли впечатления?
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: RIZIN- турнири, мачове, събития

  0     Мнениеот Randy на 12 Апр 2017, 21:16

Струва ми се, че е напреднала доста в стойка, предстои да видим, стискам палци, невероятен успех е самото и участие в Япония, вече са там с Добружански, стискам палци!
Аватар
Randy
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Мар 2015, 23:07
Град: Горна Оряховица

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron