Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот burning на 15 Юни 2017, 19:45

Мале да прав си. Те имената са им абсолютно еднакви :DD :DD
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот LORDA на 16 Юни 2017, 23:26

№3851 Андрей Арловски 100
№3854 Донг Хюн Ким 100
№3853 Таканори Гоми 100
№3821 Сергей Ковальов 104


За уикенда съм си набелязал средните срещи и залози. Държа да отбележа, че съм избрал тях най-вече заради обявените коефициенти от букитата, а не заради това, че съм убеден в победа на моите избраници. Искам мненията ви. Обосновани, адекватни и безпристрастни.

Мерси!
" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®
Аватар
LORDA
 
Мнения: 94
Регистриран на: 04 Мар 2012, 19:49
Град: Бг. - Майна City за сега...

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 17 Юни 2017, 07:17

Андрей Арловски пада от първия по-тежък удар в брадата.
Ким пада всеки път когато боя остане в стойка за повече от минута.
Гоми няма брадичка и се отказва когато го удариш 2-3 пъти по-силно.
Не разбирам от бокс.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

временни прогнози

  0     Мнениеот TheRebel на 19 Юни 2017, 23:23

Тази тема е "Залози за предстоящи събития", но малко я ползвам не по предназначение за втори път като пиша временните си прогнози. Мисля че все пак е свързано със залозите. Може някой да ги види и да се породи обсъждане на тези прогнози с цел залог, каквато ужким е и целта на темата. Тук сме си 2ма-3ма, ясно е с кой ще си обсъждаме, ама.. Колкото повече по-добре. :)
Пак ще напиша прогнози за няколко мача където познавам бойците. Тези прогнози няма да са на базата коефициенти, както го направих и миналия път - няма да се съобразявам кой е добре да се заложи защото е голям аутсайдер - а само кой мисля че има повече шанс за победа. Миналия път временните ми прогнози бяха безгрешни. Като метод ги оплесках, но не зная колко е важно в случая. :)

TheRebel написа:UFC FN 111: Holm vs. Correia

Мисля да напиша идеите си за прогнози за идващия ивент, който почва тази събота на обяд. Целта ми е ако някой има критики или идеи за смяна на някой избор да пише, може да обсъдим. Няма да пиша прогнози за всеки един мач, а само там където познавам бойците.

Холм Решение /или късен нокаут/
Ковингтън Нокаут Рунд 1
Дос Аньос Нокаут
Тайбура Нокаут
Тък Нокаут Рунд 1
Харис Нокаут Рунд 1
Касерес Решение /29-28 х3/


UFC FN 112: Chiesa vs. Lee

Лий Ключ
Хендрикс Решение
Мийнс Решение --> ново Мийнс Нокаут
Еспарза Решение --> ново Мороз Неединодушно Решение

След малко размишление ще махна Еспарза и ще направя Мийнс с метод Нокаут.
Причините: Мийнс има сравнително малко решения, и в немалка част от тях ги губи. Гарсия няма добра издръжливост на удари и Мийнс се бие винаги до приключване, ако противника му го позволява.
Борбата на Карла Еспарза не е толкова добра технически, колкото че не се отказва веднъж като те хване и е упорита. Но тук отстъпва по размери сериозно. Това е едно. Другото е че забелязвам че тя има много по-голям успех, наистина много по-голям, когато противника е агресивен, или е много слабо подвижен. Мороз няма да предложи нито едно от двете. Тя ще разцъква с дълги удари и веднага ще удължава дистанцията само като помирише тейкдаун. Това ще направи мача много скучен, но няма да позволи на Еспарза да точкува по никакъв начин. Единствено Мороз ще чуква тук-там Еспарза и това ще бъде. Но и е възможно Еспарза да запише някой и друг тейкдаун въпреки това, поради простата причина че Мороз е неопитна и няма добра борба. Но дори да запише тейкдаун, Мороз е има бжж + дълги крайници и ще заплашва със събмишъни непрекъснато, а Еспарза няма граунд енд паунд или някакъв бетонен контрол така че да изглежда убедително че печели на земята. Така че виждам едно неединодшно решение което може да отиде и на двете страни, но по-скоро към Мороз.
Последна промяна TheRebel на 23 Юни 2017, 19:00, променена общо 1 път
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот MMM на 20 Юни 2017, 18:34

Братле за другите ти прогнози съм съгласен, но би ли ми дал обосновка за залог на Лий. Аз не виждам с какво той е по-добър от Киеса. Това разбира се е само мое мнение. Ще се радвам да чуя твойте доводи, че мисля да слагам за Киеса. 8)
MMM
MMM
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Юни 2017, 18:31
Град: Varna

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 20 Юни 2017, 19:58

Не слагай Киеса, освен ако чакаш някаква изненада на голям коефициент, а той в момента не е никак голям. Говорим за около 2.00 коефициент на боец на който най-добрата победа е събмишън над Бенеил Дариуш, който идваше от контузия и преди ключа го биеше убедително. Също така не ми харесва че Киеса не се е състезавал от април миналата година и идва след контузия (спукан прешлен), а го пускат в - да не забравяме - 5-рундов двубой. Кардиото потенциално може да е проблем. Да, той каза че ще тръгне да сваля кила за кантара по-отрано за да не му е тежко накрая, но въпреки това за леката той е голям, висок е колкото Дерек Брънсън който е от средната категория. Опасната игра му е събмишън, а Лий е невероятен скрамблър и знае позициите си много добре. Така че освен да зашемети Лий с нещо и да го събмитне на пода, едва ли ще победи с ключ. Лий няма много надежден страйкинг, но все пак трябва да знаеш какво правиш за да го биеш само със страйкинг, Киеса не е на нивото на Аякуинта или Лео Сантос.
Всички шансове са на страната на Лий, включваме и възрастта и атлетизма. Както миналите ми временни прогнози, и тези тук може да се окажат на ръба да са грешни или направо да си станат грешни. В тая работа няма гаранции. Ето Тайбура за малко да се изложи, Холм ако не беше ритника отиваше на грозно решение което я вземе я не...
Обмисли го този залог хубаво преди да играеш. Ако е за кеф все тая, но ако заделяш повече пари бих си оставил повече време за мислене.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот MMM на 20 Юни 2017, 20:30

Toчно кондицията ме притеснява в Киеса, а за контузията даже не знаех. Като цяло не мога да видя как Киеса ще загуби от този.Особено след тея думи за майка му :DD Мисля ,че ще го удари на чест и ще нокаутира черния или както ти каза ще го зашемети и после ще го задуши :D Черньото го виждам да бие само с някой грозен десижън, защото е добър борец и може да удари няколко тейкдауна и да натрупа точки. Иначе на земя мисля че са равностойни, в страйкинга и двамата не са нищо особено, но ми се струва ,че Киеса е с по-добри шансове да го нокаутира, щото черния няма много яка брада. Ще изчакам кантара и ще реша ,но засега Киеса ми е фаворит.
MMM
MMM
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Юни 2017, 18:31
Град: Varna

временни залози

  0     Мнениеот TheRebel на 22 Юни 2017, 18:19

Фелис Хериг 1.80
Кевин Лий 1.70
Ерик Кох 1.30
Доминик Рейес 1.20
___________________
4.97

Това са ми идеите за залози към този момент.
Мисля че Хериг е много подценена, Лий леко подценен. Кох и Рейес са на правилни цифри, но мисля че са почти сигурни и за това ги добавям. Просто ще е престъпление ако не сложа тези двамата към която и да е колонка за да я подсилят. Харесва ми Гуида, готин пич е. Но просто физиката му не е достатъчна за да побеждава срещу някой млад боец, бил той и по-неопитен. Той биеше Ортега, но като не можа да натисне газта докрай за нокаут, това значеше поне да е в някаква относителна безопасност до края на мача за да го вземе по точки. Но е трудно когато се биеш срещу младок, който може да поеме всичко което хвърлиш по него и да отвърне с два пъти по-силен отговор. Мача срещу Кох е подобна ситуация, но по-лоша.
Доминик Рейес е нокаутьор. Силни удари, добра техника като за полутежка категория, прави са му ударите.. Рейес не е Андерсън Силва, но не му и трябва. Кристенсен просто е много стар за да се състезава на нивото но UFC. Гледах му мачовете преди UFC, справя се, добър е. Особено по-ранните му когато още има добра бързина и физика. Но е много бавен с ударите си, с дефанзивните си реакции, няма издръжливост на удари и физическа сила за да се бори с някой дори само да е по-млад, не е казано че трябва да е като Хълк. Да Силва Франкенщайн си го държеше до мрежите, а той изглежда като все едно тренира три пъти седмично, а не е професионален боец. И последния го заключи прекалено лесно.
Хериг е подценана защото има по-чист кикбокс, дори много по-чист от Киш. Също на земя е по-добра. Киш е назобана муайтайка, ако трябва да съм честен. На земята има умения, но това че е много по-силна от опонентките си й помага много, също така самият факт че не спира да се бори. В стойка нещата са подобни. Не спира да атакува и е силна. Това е. Хериг за разлика от Ансароф и Йодер (които бяха ощетени срещу Киш), е силна физически и има добро жужицо.
До кога Киеса ще бие хора от които логично трябва да падне ми е въпроса? Джим Милър, ок, това е Джим Милър който аматьорски си даде врата и тогава още страдаше от лаймска болест и нямаше никакво кардио. Не е чудно че падна от Санчес в следващия си мач. Бениел Даруиш дойде от контузия и беше видимо в лоша форма за този мач. Даде газ в началото, но бързо се умори, влезе в клинч за да си поеме въздух и Киеса бързо го заключи, но беше твърде лесно, дори хвата не беше напълно заключен. Дариуш подари този мач.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 25 Юни 2017, 14:18

Дейба, след допълнително проучване се отказах от тия хора дето писах в горния пост.. Кох не ми се струва стабиляга, особено срещу луд човек като Гуида, също Лий е недоказан срещу тегави бойци като Киеса. Киеса е с брадичка от бетон и кардио на триатлонец. Трябва особен талант за да го биеш, нищо че изглежда като да няма умения. Борец е и събмишън специалист. Лий не се е бил с такъв тип боец досега и да ми е доказал че може да се справи. Нямам идея кой ще бие, за това ПАС за този мач. Хериг ми се струва с по-добрите шансове да бие, но оная другата има такъв стил на игра че съдиите й дават победа дори да изяжда една кола бой. Как да имам доверие на която и да е пичка, която не се казва Йоанна Йенджейчек или Джесика Андраж, че ще се справи със задачата?? ПАС!
Какво ми остана тогава, на кои хора мога да имам вяра? Това ще е кратък списък..
Хорчер, Рейес, Стансбъри, Ветори(?) и Мийнс. Другите хора в картата я бият я не. Тук избирам хора които са и талантливи и атлетични и агресивни и умни. В различни степени, разбира се. Но имат всяко едно от тези важни качества. Някой от тях не са елита на категорията в която се бият, но ги избирам защото имат благоприятен мач-ъп. В другите мачове от картата няма да се изненадам каквото и да стане. Но в тези мачове като че ли мисля че ще се развият така както се очаква от повечето хора.
Успех на всички които ще залагат. Успех и на мене защото ще поръся някакви пари на тези хора и така. :)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот MMM на 25 Юни 2017, 15:43

Rebel вкарвай и Сивер! Тоя БиДжей Пен Видя ли го на кантара? Толкова е износен, бе прилича на нищо. Все едно не знаеше къде се намира, а Денис е кораво копеле, ще го разфасова цял мач. За мен това е най-твърдия мач, не виждам как ще падне Сивера. Айде успех! :!:
MMM
MMM
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Юни 2017, 18:31
Град: Varna

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron