Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот baiGosho на 14 Май 2016, 17:13

Здравейте пичове, правя тази тема, за да обсъждаме предстоящи залози, като започнем от UFC 198 от днес и съответно продължим нататък след това. Та, както всички знаем, едно нещо е прогнозата, друго е залогът. Последният зависи от много повече фактори. Важно е съотношението коефициент-шанс за победа, както съответно е важно да се прецени и размерът на сумата, която се залага.

Ще започна с моите избрани залози за UFC 198:

1. На първо място, Демиан Мая (на 1.40 коефициент). Причините да го избера са две: първата е, че според мен шансът му за победа е огромен. Втората е, че изнамерих 1.40 коеф., който е астрономически висок, в сравнение с повечето коефициенти за Мая-Браун (при победа за Мая), които бях виждал досега. Накратко, мисля, че Мая е изявен фаворит, защото има великолепна игра на земя и нелоша игра в стойка. Начинът да се победи Мая е с много търпение и добри удари. Не мисля, че Браун ще покаже нещо подобно, съдейки от стила му на игра. Този мач изглежда перфектен за Мая, а както самия Браун каза: "Избрах възможно най-лошият match-up". Защо го е избрал? Ами, сигурно за да се докаже. Но при всяко положение е прав, мачът ще бъде адски труден за спечелване от негова страна. С оглед на това, залог на Мая при коеф. 1.40 си струва, поне от моя гледна точка.

2. Втори залог, който направих е на над 2.5 рунда Вердум-Миочич (1.80 коеф.). Мисля, че и двамата знаят колко много е заложено и няма да рискуват. 5 рунда са предостатъчно време и мисля, че тези двамата ще прекарат поне 1 цял рунд в изучаване. Ако ли не, стискам палци поне да не се довършат бързо, в рамките на двата рунда.

3. Третият залог (въпреки че в случая са 5, реших да ги разглеждам като един, поради липсата на индивидуален характер), който направих е на 5 мача, като заложих всеки от тях за над 1.5 рунда. Коефициентите им варираха от 1.70 до 2, като за мача на Кибирга коефициентът беше над 3.
Съвсем умишлено няма да споменавам кои са мачовете, за да подчертая фактът, че за мен няма особено значение кой играе, за да заложа на над 1.5 рунда (ПРИ ДОБЪР КОЕФИЦИЕНТ ОБАЧЕ!). Този тип залози са чисто "статистически", тъй като сравнително немалко от мачовете изкарват повече от рунд. Следователно, залог при коефициенти, вариращи от 1.70 до над 3 (над 3 коеф. е Киборга-Лесли за над 1.5 рунда), изглеждат разумни.

Забележка: Не искам да ангажирам абсолютно никого със залозите си. Залагам от няколко месеца насам, на по няколко мача от всеки ивент, за да се упражнявам и досега не съм имал ивент, завършил със загуба при залозите. Не се хваля, даже напротив. Залагам от приблизително 5 месеца, което е изключително малко и ми липсва опит. Въпреки добрите успехи до сега, никога не е късно да станеш за резил и не искам да разочаровам някой, който е заложил на моите залози. Използвайте ги на свой риск и правете както аз правя: Когато видите чуждо мнение, го обмислете и извлечете само ползата, това което ви се струва разумно, и го използвайте за нови идеи. Съвсем възможно е да съм написал пълни глупости, приемайте всичко критично ;) Успех!
Аватар
baiGosho
 
Мнения: 64
Регистриран на: 04 Яну 2016, 14:29
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот Тояновия на 14 Май 2016, 19:53

Аз съм сложил една 20ка на Медейрос и Фонт и 20 лева на Жакарето Вердум Андерсън и Къминс но имам някакво странно предчуствие че довечера ще има много изненади.
Тояновия
Тояновия
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юни 2015, 10:05
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот burning на 14 Май 2016, 22:28

Аз съм сложил на един комбиниран - жакаре, къминс и кори андерсън
Отделно сложих на тукхугов, триналдо и миочич
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Re: Залози на предстоящи събития

  3     Мнениеот burning на 15 Май 2016, 10:08

Ех, тази Бразилия! Пак ни поднесе доста изненади. Не съм вярвал, че амортизираните Руа и Лил Ног ще спечелят двубоите си. Добре, че беше Миочич, че да изляза на около нулата...
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Re: Залози на предстоящи събития

  2     Мнениеот baiGosho на 15 Май 2016, 12:13

Аз съм на няколко евро печалба. При положение, че заложих над 100 общо хахах :D
Ама Вердум се осра много, какво да се прави... на издържа и 1 рунд с това влизане.
Аватар
baiGosho
 
Мнения: 64
Регистриран на: 04 Яну 2016, 14:29
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот LORDA на 25 Май 2016, 23:03

burning написа:Ех, тази Бразилия! Пак ни поднесе доста изненади. Не съм вярвал, че амортизираните Руа и Лил Ног ще спечелят двубоите си. Добре, че беше Миочич, че да изляза на около нулата...



И аз излезнах с лек + благодарение на тези бразилски старчета точно ;)
Никой почти не е вярвал в тях, но аз определено не се вписвам в това число. Залозите и на Шогуна и на Ногейрата ми бяха ясни и твърди :)
" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®
Аватар
LORDA
 
Мнения: 94
Регистриран на: 04 Мар 2012, 19:49
Град: Бг. - Майна City за сега...

Re: Залози на предстоящи събития

  3     Мнениеот baiGosho на 25 Май 2016, 23:04

В предстоящото събитие UFC Fight Night 88: Almeida vs Garbrandt съм наблегнал предимно на аутсайдерите. Ето какво имам предвид:

1. Първият залог, който направих е Брайън Карауей срещу Стърлинг. По мое мнение коефициентът от 4 за Карауей е категорично нереален. Аз лично бих определил Карауей като по-лек аутсайдер, с реален коефициент от между 2.5 и 3. Което го прави добър залог при настоящия коефициент. Няма смисъл да се навлиза в повече детайли, един коефициент от 4 е абсолютно нереален срещу недоказал се все още боец като Стърлинг. Карауей може и да падне, но рискът определено си струва. Препоръчвам малък залог на Карауей.

2. Втори залог, който реших да направя е Стивънс-Барао, като заложих малка сума на Стивънс при коефициент от 2.40. Причините са следните: Барао идва от долната категория, където ударите са значително по-слаби. В допълнение Стивънс е способен да нокаутира без проблем когото и да е в категорията. Единственият шанс за Барао е да спечели двубоя чрез решение (едва ли ще успее да заключи едричкият Стивънс и едва ли ще го нокаутира), като умело избягва ударите цял мач. Което не ми звучи като изгледи за победа на фаворит. Аз лично бих дал леко предимство на Стивънс в този двубой, което прави коефициентът от 2.40 примамлив.
П.П. Този залог може да се превърне в сигурен, ако се заложи известна сума на победа за Барао с решение и друга сума на победа за Стивънс (без значение от начина на победа), ако коефициентите изобщо правят подобен залог смислен.

3. Трети залог, който препоръчвам е на Ерик Кох, срещу Шейн Кембъл. Аз лично заложих на Кох при 2.50 коефициент. Честно казано нямам никаква представа защо Кох е аутсайдер в този мач. Според мен Кембъл не е по-добър в стойка, а като допълнителен бонус има тенденцията лесно да си дава гърба. Което срещу противник като Кох, който има 50% победи чрез събмишън, не звучи като добра идея. Изводът ми е, че мачът е с леко предимство за Кох, което прави залогът на 2.50 ренатабилен.

4. Поредният залог на аутсайдер, който реших да направя е на Крис Камози срещу Витор Миранда, при коефициент от 2.80 за Крис Камози. Причината е, че Камози е по-опитният от двамата, а като техника бих ги поставил наравно. Следователно залог на 2.80 е логичен.

5. Последният залог, поне на този етап, който реших да направя, този път е за фаворит, а именно: Томас Алмейда (срещу Коуди Гарбранд) при 1.65 коефициент. Причината е, че Алмейда е по-опитен и по-търпелив, което в този 5-рундов мач ще му изплати дивиденти, или поне би следвало. Статистиката на Алмейда е 21-0, а на Коуди: 8-0, като и двамата не са се изправяли срещу кой знае колко сериозна конкуренция. Алмейда беше тестван в мача срещу Пикет и показа добра брадичка и воля за победа, което е допълнителен бонус. Коуди, от друга страна, не се знае как ще реагира, когато започне да поема тупалките. Което срещу Алмейда е доста вероятно да стане. Не бих отписал Коуди, но бих определил шансовете му за победа като по-малки от дадените от букмейкърите (при 1.65 коефициент за Алмейда). Което оправдава един хмммм... може би малък или среден залог на Алмейда. Аз лично не се олях да залагам за него, но заложих нещичко.

*Ъпдейт: реших да комбинирам залога за Стивънс със залог за победа за Барао с решение (на 2.87 коеф.). По този начин ако Стивънс победи ИЛИ Барао победи с решение, съм на печалба. Заложих и няколко евра на победа за Стори. Коефициентът от 2.10 ми се стори добър.
Последна промяна baiGosho на 29 Май 2016, 23:24, променена общо 2 пъти
Аватар
baiGosho
 
Мнения: 64
Регистриран на: 04 Яну 2016, 14:29
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот LORDA на 25 Май 2016, 23:09

Като цяло... последните гали са доста еб*ни за залози, камо ли за сигурни, че и за колонки от по няколко. В това число е и предстоящата. Няма нищо 100% предвидимо и сигурно за мен. Който излезе над нулата със залозите просто е голям късметлия и разбирач в комбинация.
Аз моите вече съм ги направил за идната гала и уикенд. Половината ми срещи са със залози на аутсайдери... пък каквото стане. ->

Снимка със залозите ми тук -> https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13260006_10209969086689584_2590212789056777599_n.jpg?oh=03d5fb14cddb4b84a461640c14299030&oe=57CFDEB0
" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®
Аватар
LORDA
 
Мнения: 94
Регистриран на: 04 Мар 2012, 19:49
Град: Бг. - Майна City за сега...

Re: Залози на предстоящи събития

  3     Мнениеот doktora70 на 26 Май 2016, 05:20

Ще пробвам Рик Стори с 20 еврея, въпреки че е аутсайдер заради коефициента ще го пробвам на изненада - корав боец с добър бокс!
Томас Алмейда срещу Коди Гарбранд ще го избегна че ми е труден - Алмейда изглежда фаворит, но това пишляме Коди е много злобно, в TUF Фейбър - Пръча , постоянно нападаше Пръча и искаше да му скача на бой :)
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: Залози на предстоящи събития

  2     Мнениеот baiGosho на 26 Май 2016, 11:34

Аз още не съм проучил "добри партии", като Стори и Ларкин, но ще го направя и е възможно също да ги включа :)
Аватар
baiGosho
 
Мнения: 64
Регистриран на: 04 Яну 2016, 14:29
Град: София

Следваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron