Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот worldworrior на 31 Май 2016, 12:36

Аз също бих пуснал за Барнет. Не напразно го наричат "War master".
NEVER SURENDER !!!!
Аватар
worldworrior
 
Мнения: 115
Регистриран на: 16 Юни 2015, 13:10
Град: ihtiman

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот doktora70 на 31 Май 2016, 18:21

За следващото UFC трябва да се съберем и да пуснем еднакви срещи всички - като ги обсъдим внимателно и ви гарантирам че ще спечелим! Дайте да пробваме веднъж заедно- на принципа две глави мислят по-добре от една!
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот worldworrior на 31 Май 2016, 18:30

doktora70 написа:За следващото UFC трябва да се съберем и да пуснем еднакви срещи всички - като ги обсъдим внимателно и ви гарантирам че ще спечелим! Дайте да пробваме веднъж заедно- на принципа две глави мислят по-добре от една!

Аз съм ЗА !
NEVER SURENDER !!!!
Аватар
worldworrior
 
Мнения: 115
Регистриран на: 16 Юни 2015, 13:10
Град: ihtiman

Дъстин Пойрие - Боби Грийн

  1     Мнениеот TheRebel на 31 Май 2016, 22:17

ОК. Аз така и така почнах да анализирам двубоите от UFC 199. Сега просто ще напиша до този момент какво съм открил, ако помогна с идеи на други залагащи още по-добре.

Дъстин Пойрие - Боби Грийн
Коефициента не е най-идеален за залагане защото Пойрие е фаворит, но ако ако в течение на анализа открия че Грийн няма много шансове за победа, Пойрие заслужава залог.

Повърхностният ми анализ е на ниво статистика. Грийн е губел досега главно когато се е бил в горната полусредна категория и в съчетание с това срещу много добри граплъри. Пойрие покрива първия критерий, и част от втория защото е голям за леката категория, не е огромен но е с добри размери. Пойрие е лош стил за Грийн защото в стойка е ОК, може би дори една идея по-добър от Грийн (технически), а на земя определено е по-добър. Ще гледам материал на двамата и ще пиша пак. Пойрие е по-бавен от Грийн, но компенсира с техника и плавно преминаване от фаза във фаза (страйкиг към граплинг и обратно).

Страйкингът на Пойрие определено се развива. Като за ММА има много добър страйкинг и много КО сила за леката категория. Но беше тестван срещу много нетрадиционния боксьорски стил на Дъфи. Дъфи има много бързи удари, идват от нетипични ъгли, пази си добре брадата, движи се добре, използва ъгли. Въпреки това Пойрие успя да реагира (може би малко бавно) и пренесе боя там където му е най-удобно, а именно на земята и в междинните територии (когато с едната ръка държеше врата на Дъфи и с другата го удряше). Ако накараш Пойрие да се бие само в стойка не му е там силата, или само на земя. Той е добър когато смесва различните аспекти на боя. За да бие Пойрие Грийн трябва да му отреже вариантите и да пренесе боя само в неговата най-силна фаза. Но Грийн не е такъв боец, той работи с това което му дадеш. Не може или по-скоро не желае да контролира къде и как се води боя.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  3     Мнениеот baiGosho на 01 Юни 2016, 19:50

Докторе, аз от два ивента насам съм писал подробно тук, в тази тема какво препоръчвам като залог и общо взето на какво залагам и аз самият, с малки разлики. Първият горе-долу излезе, въпреки че ми беше най-слабият откъм прогнози и залози (ако някой е залагал на него, ще е с около почти никакви печалби, което обаче зависи и от големината на залозите, къде колко е слагал и т.н.). А този последния е с един грешен залог-за Алмейда, макар че за сметка на това излязоха точно пък аутсайдерите (аз всъщност направих малко повече от тези, които съм изброил тук, но написах тези, защото са най-добрите, които успях да измисля, за да не ме хейтвате после ако не излязат. Те и допълнителните си бяха успешни, но с по-малко пари). Проблемът е, че си пиша сам общо взето. Включи се само burning, при това с много добри идеи. Ако някой беше залагал по моите съвети, щеше да направи маса пари (5 съвета за залог имах върху аутсайдери, които спечелиха и 1 сгрешен-за фаворит), а ако беше залагал по неговите-още повече. Но искам да се получава някаква дискусия все пак.

Относно Барнет-Арловски, Барнет ще си е аутсайдер според мен. Но за залагане, едва ли ще има примамлив коефициент. А пък и вече съм на мнение, че е почти безмислено да се залага в тежката категория, с малки изключения. Напоследък си бият по 1 тупалка и някой заспива. Не че няма и добри залози, но са по-редки, в сравнение с другите категории. Като цяло, нека излязат коефициенти, ще погледна за какво става въпрос, но нямам големи надежди за залог на този бой.
Аватар
baiGosho
 
Мнения: 64
Регистриран на: 04 Яну 2016, 14:29
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  3     Мнениеот doktora70 на 02 Юни 2016, 00:10

Ами аз се включих с Рик Стори (беше аутсайдер пича) - препоръчах да се избяга срещата Амлейда - Гарбранд, защото там всичко можеше да се случи!
Всеки да каже по една среща - и правата колона за фиш е готова :) В момента мисля над срещата Крус - Феибър , и по -точно Крус да бие с решение, защото не е нокаутьор, а Урая носи на бой!Но не съм гледал коефициентите и за сега съм пас!
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот LORDA на 02 Юни 2016, 10:43

Излезнаха коефициентите за срещите от предстоящия уикенд.

Честно казано всички коефициенти ми се виждат логични, според избора на фаворити този път.

За сефте няма разминаване м/у букмейкъри и мен самия.

Мисля да заложа по отделно на абсолютно всички фаворити ( включвам и Дон Ким, който е единствения равен като коефициент с опонента си )... и освен отделните ще тракна и една колонка на Рок, Поарие, Ломбард, а може би и още някой към тях... но за колонката окончателно ще реша след кантарите, и тогава ще напиша всичко, подробно.
" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®
Аватар
LORDA
 
Мнения: 94
Регистриран на: 04 Мар 2012, 19:49
Град: Бг. - Майна City за сега...

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 02 Юни 2016, 11:12

Дариуш беше в ужасна форма в мача си с Киеса. На кантара изглеждаше по-загладен и някакси изпит отколкото в мача с Джонсън. Освен това Дариуш се измори за по-малко от рунд, дишаше през устата и движенията му бяха някак забавени, ръцете му бяха свалени долу, нетипично за него. Според мен идвайки от контузия и доста време извън октагона това сериозно му се отрази. Включително и големия за леката Киеса. Със сигурност е знаел че няма смисъл да събаря Киеса на земята защото жужицуто му е по-добро от неговото, но го е направил заради умората. Това е което видях от видеото.

Много е важно Дариуш как ще изглежда на кантара, дали ще е видимо в настроение също. Джеймс Вик е кофти опонент. Дефанзивно е зле в стойка, няма движение с глава и брадата му е вдигната, но е активен, държи на бой, има доста кардио, добър ляв прав, жужицу и освен това е дълъг. Жужицуто му не е на нивото на Киеса, но си е опасен. В предния му двубой с Глайко Франка изглеждаше доста по-зле отколкото срещу Джейк Матюс обаче. Смятам че Вик има много леко предимство, но коефициента от 2.35 просто не е достатъчен за двубой който може да се спечели от който и да е от двамата.

Люк Рокхолд - Майкъл Биспинг
Тук Люк Рокхолд е абсолютния фаворит. Бих сложил голяма сума на него, но Майкъл Биспинг има своите шансове. Те се намират точно в първия рунд, където Люк Рокхолд обича да започва бавно. Мине ли първия рунд, Биспинг просто няма шанс. Ако четем между редовете в безбройните интервюта и медийни изяви, които Биспинг прави за този ивент, той ще натисне за финиш в първия рунд, защото знае че това е единствения му реалистичен шанс. Мисля че залог за Люк Рокхолд с приключване 1.22 и застраховка на този залог със залог за Биспинг с приключване рунд 1 41.00 е най-доходоносния и в същото време сравнително безопасен възможен залог за този ивент. Без застраховка със залог за Биспинг е твърде опасно да се слагат големи суми на Рокхолд.

Дъстин Пойрие - Боби Грийн
В началото мислех Дъстин за сигурен фаворит, но сега почвам да се разубеждавам. Защо? Защото Боби Грийн има невероятното умение да те направи да изглеждаш на глупак в октагона, въпреки че го биеш. Като някой го удари той се прави че нищо му няма. Освен това очевидно има солидна брадичка и е трудно да го нокаутираш. Почти е невъзможно да го удариш в главата. Единствения боец в UFC който успя да го бие беше Едсън Барбоза, който е известен с това че обработва тялото и краката с лоукикове. Това е единствения начин да вкараш добър процент удари слещу Боби Грийн, защото той си пази главата много добре. Дъстин е хедхънтър, не съм го виждал почти никога да търси удари в тялото. Другото нещо, което ме кара да се съмнявам в сигурна победа за Дъстин е че за да си увеличи шансовете Дъстин трябва да го свали поне един път на рунд, а Боби има много добра борба и защита от събаряния. Все пак мисля че Дъстин ще победи, но ще му е много трудно и просто за 1.50 не си заслужава риска. Твърде е възможно да се стигне до съдиите и номерцата на Боби Грийн могат да окажат влияние и да открадне решение подобно на мача с Джош Томпсън.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот baiGosho на 04 Юни 2016, 16:41

За UFC 199 препоръчвам следните залози:

1. Маестрото Хюнг Ким: в момента коефициентът му е паднал, но го заложих когато беше на 1.95, което за мен е предостатъчно. Според мен той е фаворит в мача, поради фактът, че има здрава брада (реално не е бил приключван с К.О, като изключим дебютът му в UFC, но това беше нокаут от тръшване в земята, което сегашният съперник на Ким просто има абсолютно нулев шанс да изпълни. За да бъдем абсолютно коректни, "Маестрото" не е бил нокаутиран чрез удари), а все пак Поло Рейес е страйкър.

Освен това Ким е по-едрият от двамата, джудист е и съответно е добър на земя и може да събаря. В стойка не е много зле. Т.е. да речем, че в случая имаме страйкър срещу граплър. Каква е тейкдаун дефанзивата на Марко Поло в такъв случай е важен въпрос. Ами, почти никаква (*вж. последния му мач, където го събаряха без проблем).

Не мисля, че Поло ще успее да окаже добра съпротива, ако кореецът реши да пренесе боя на земя. Също така мисля, че ще изпита трудности да нокаутира Ким. Което означава като извод, че възможностите му за победа са по-ограничени от на "Маестрото". Ако ще залагате този мач, не залагайте големи суми все пак. Важно е да се каже, че двамата имат само по 1 мач в UFC (който мач Ким загуби, но срещу отличен борец, като освен това взе мача с кратко предизвестие и трябваше да се бие в горната категория, така че напълно го оправдавам), което означава, че липсват достатъчни данни за един стабилен анализ и съответно по-голям залог.

2. Елвис Мутапчич: поради фактът, че според мен е по-добър от опонента си (Кейси), който има кошмарно кардио, комбинирана с немного добра игра в стойка, слаба брада и хлабава игра на земя, макар да се води черен колан по БЖЖ. Шансът на Кейси тук е да победи с бързо КО в първи, максимум втори рунд. Което прави един залог за Мутапчич смислен, поради повечето му възможности за победа и също поради много по-доброто му кардио. Коефициентът за Мутапчич в момента гравитира около 1.60, но доскоро беше 1.85, когато именно го заложих. Тогава определено си струваше по мое мнение.

3. Том Брийз (който ще се изправи срещу Шон Стрикланд): макар и с по-малко опит, по мое мнение Брийз превъзхожда опонента си както в стойка, така и на земя. Също така е значително по-голям като размери, по-агресивен е (но премерено агресивен, без да прави излишни глупости) и има по-голям боен дух от Стрикланд, който мисля, че не изпитва особено удоволствие от работата си и със сигурност не е "natural born killer", но я върши просто защото е добър в нея.

У него рядко би могло да се провокира някакво значително действие, активност в клетката. Напомня ми на Тарек Сафедин в това отношение, макар че Сафедин изглежда "лошичък" като външен вид. Като обобщение не виждам нито 1 преимущество за Стрикланд в този двубой. Не мога да визуализирам как печели по един от трите възможни начина, нито с КО/ТКО, нито чрез събмишън, нито с решение (поради тази му пасивност), освен чрез комбинация от добра възможност и навременна реакция, както и късмет.

Може би има най-голям шанс да бие с решение, където всичко се случва и всичко сме виждали.
Разбира се, всеки от двамата си има своите шансове, просто аз лично не ги считам за равностойни. А когато залагаме, няма какво друго да се направи, освен да заложим на възможно най-доброто съотношение между коефициент и шанс за победа и да се надяваме всичко да мине както е премислено.

Като цяло коефициентът от 1.87 за Том Брийз определено ме изкуши да заложа сравнително голяма сума за него. Стискайте палци ;)
Аватар
baiGosho
 
Мнения: 64
Регистриран на: 04 Яну 2016, 14:29
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  4     Мнениеот worldworrior на 04 Юни 2016, 16:47

Мисля и аз да пусна за тоя Ким. Гледах му highli-ста и ми хареса.

П.П Бай Гошо,успех!
NEVER SURENDER !!!!
Аватар
worldworrior
 
Мнения: 115
Регистриран на: 16 Юни 2015, 13:10
Град: ihtiman

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron