Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

UFC on Fox: Weidman vs. Gastelum - временни прогнози

  1     Мнениеот TheRebel на 20 Юли 2017, 20:12

Сантиаго Понзинибио Решение


Временните ми прогнози от миналата седмица са всъщност една прогноза. Мислех да добавя и Калдерууд, но понеже наистина исках да позная този път на 100% временните си прогнози оставих само 1 боец. Добре че направих така, защото Калдерууд падна. :)

Тази седмица има интересни двубои в картата в Лонг Айлънд. И като коефициенти и чисто като мачове. Любопитно ми е дали Уайдман ще падне за 4-ти пореден път. Също Джими Ривера - Томас Алмейда и прекрасен двубой. Келехер, където крещеше в микрофона в интервюто в октагона след победата над Алкантара, ми е интересно дали ще може да бие Чито Вера. Очаквам и двубоя на Залески Дос Сантос, когото следя от победата му над Николас Далби насам.

Временната ми прогноза за тази седмица е за мача на Рафаел Натал срещу Ерик Андерс. Натал е опитен боец в средната на UFC. Дори е меко казано опитен. Много е опитен - в UFC е от 2010-та и има 16 двубоя. Не е много атлетичен или супер техничен в някоя област и не може да нокаутира и дори заключи (това му е специалността) почти никого в UFC. Но важното за мен в случая е че излиза за победа всеки път. Дава от себе си колкото може и ако не друго поне печели повече отколкото губи. Понякога изненадва всички като побеждава големи фаворити като Юрая Хол или пък се представя повече от достойно в мачове от които е отписван като срещу Робърт Уитакър. Неговият противник Ерик Андерс има малко профи мачове. Има обаче немалка аматьорска кариера, която компенсира това. Андерс е бивш футболист (ам. футбол) и е много атлетичен. Много е голям за категорията, той е натурален за полутежка. Удара му е мн. силен. Няма особени технически умения в никоя фаза на играта. Повечето маневри в граплинга ги прави на мускули. Има умения разбира се, но това че е почти винаги е по-силният и по-големият в двубоите си определено му помага. Не е много бърз с движението си, нито с ръцете или краката. Не се уморява много в двубоите си, но и повечето от тях приключват бързо, а когато не може да те нокаутира за 1 рунд е доволен само да те бори. Мисля че срещу Сапо ще му е много трудно да прилага типичната си игра защото Натал е черен колан БЖЖ, а в стойка Натал може да удря по-леко но е доста подвижен и има някои ветерански техники с които да изненада още зеления Андерс. Ако Натал избегне бързия нокаут и вкара Андерс в типичната си грозна игра по мрежите и по пода с доста бавене на играта мача е негов.

Този двубой не ми е типичната временна прогноза, защото съм го проучвал, не е на основата на предчувствие както досегашните ми временни прогнози. Избирам Рафаел Натал с Решение
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот burning на 21 Юли 2017, 13:21

Аз бунака пък бях сложил точно Калдерууд и загубих. За предстоящия сложих на Уайдмън и Къминс. Харесват ми също така Алмейда и Оливейра като коефициенти, ама няма да ги слагам.
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот TheRebel на 21 Юли 2017, 15:36

Здрасти, Бърнинг. :) Оливейра има почти същия коефициент като Алмейда, но шансовете му за победа са значително по-големи. Уайдман е в мн. лоша позиция в кариерата си и Гастелум не е някой случаен. Не бих рискувал освен ако е голям аутсайдер и то бих хвърлил някакви дребни за изненадата. Къминс е много, много рисков залог - дори на голям аутсайдер. Факта че Виланте присъства в топ 15 е недоразумение. Рядко казвам че някой боец е глупав, но Виланте си е глупав боец. Не спазва тактически план, няма идея как да спечели мач, дори да тръгне добре и дисциплинирано лесно се отклонява от плана при първия проблем. Няма никаква защита от удари и поглед за играта, няма и кардио. Но нещата които има в този мач и които са достатъчни за да го спечели са добър атлетизъм, добра защита от тейкдауни и силен удар. От три рунда все ще намери Къминс 1-2 пъти и ако не го нокаутира то ще направи мача много труден за отсъждане от съдиите. Къминс ще е свършил повече работа като движение и може би някой и друг тейкдаун и контрол по мрежите, но ще е изял тежките плесници и кой точно заслужава победата ще е загадка. И това е в най-добрия случай, ако Къминс е късметлия и не заспи при първия по-тежък удар. В последните му три мача е получил 137 удара, като в два от мачовете е нокаутиран а в третия едвам оцелява първия рунд но после печели другите два. Възможно е да победи, но по-вероятното е Виланте с нокаут. Това което съм замислил за тази карта е да сложа в колонка Бургос и Ривера и да ги пукам с повечко пари. Не се получава голям коефициент но мисля че двамата са почти сигурни победители.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот burning на 24 Юли 2017, 11:11

Интересни срещи имаше и излязоха няколко аутсайдери включително и моите lol . Сега на пръв поглед от предстоящите си харесах Моикано, Джейсън Найт и Александра Албу, ама трябва да поразгледам малко по-обстойно. А иначе още преди да го отложат сложих Роби Уолър и още си седи като залог. А между другото, Ребел, общо взето абсолютно всичко, което каза се оказа вярно. Доста добър поглед над нещата, поздравления от мен.
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 24 Юли 2017, 13:00

Благодаря ти, Бърнинг! И на мен ми харесват Мойкано и Найт. В началото бях убеден че Ламас ще бие, но прегледах малко видео и се отказах. Но Найт е мн. лек аутсайдер за да го заложа. По-скоро пас към момента за този мач. Харесва ми обаче залог на обратната страна която си избрал ти за мача Лолър-Серони. Всичко живо в интернет гледам избира Роби Лоулър да бие Серони. А си спомням че преди да падне от Масвидал хората мислеха че Каубоя е непобедима машина в полусредната и го спрягаха за шампион! Виж ти колко бързо се обръщат нещата. Мисля че хората не са прави да си обръщат мнението на 180 градуса от една загуба и то не от кой да е а от Масвидал. Винаги съм харесвал Масвидал, за мен той е една идея под шампионско ниво боец (за лека и за полусредна). Една идея защото не знае как да открадва рундове и да измъква победи в близки мачове, а да си шампион това е много важно. Иначе всичко друго му е на топ ниво. Топ ниво борба, страйкинг и граплинг, брадичката му е непоклатима, добър атлетизъм. Ако не броим това дето подарява решения Масвидал е близко до перфектен боец. Може би малко се изхвърлям, но разбра какво имам предвид. :) Та загуба от Масвидал хич не е срамно. И нека видим как точно стана. Масвидал изяде един-два чисти ритника в тиквата, няколко твърди леви прави и други контри преди да влезе в ритъм и да види прозореца си за атака. На 100% и на Лолър ще му се наложи да поеме поне няколко опасни удара преди да вкара своите. А ще може ли? Не се е бил от много време, отлага мача вече 1 път защото искал повече време за въстановяване, също така е напуснал АТТ. За да биеш Серони или трябва да го бориш, а ако не можеш или не искаш, в стойка трябва да си изключително агресивен и да не му даваш да диша нито за момент. Лолър показа намалена агресия от типичното си представяне срещу Кондит и срещу Удли (което му коства титлата). След тази огромна пауза без мачове и желанието да почине повече хич не ми вдъхва доверие че ще излезе агресивен, не и толкова че да мисля че ще победи. Лолър сигурно ще е агресивен, но само на моменти и сигурно ще пропусне първия рунд, както обикновено прави, и ще разчита да впечатли съдиите с късни атаки последните 2 рунда. Това не е тактика която типично успява срещу Серони защото той се отпуска и задобрява с напредването на времето. Срещу Серони трябва да си му настъпил врата от началото до края, не може да разчиташ да откраднеш решение - нещо което Лолър има навика да прави. Открадна решение срещу Джони и Карлос с изблик на агресия последните рундове в иначе много близки мачове които доста хора вярваха че загуби.
Срещу МакДоналд журналистите публикуваха снимки на трите съдийските карти и те показаха че единодушно тримата съдии са точкували мача до четвъртия рунд както следва:
1ви рунд: 10-9 Рори
2ри рунд: 10-9 Лолър
3ти рунд: 10-9 Рори
4ти рунд: 10-9 Рори
Тоест, ако Рори беше издържал още малко щеше да победи. Роби подари първия рунд с неактивност и третия и четвъртия беше опрян на мрежите и изглеждаше че е само въпрос на време да бъде довършен. Което впечатлява съдиите и те дават тези рундове на МакДоналд.

Ще го мъдря още този мач но като цяло мисля Лолър за благоприятен мач за Серони при равни други условия (контузии, амортизация и пр.)

Хвърлил съм око на Даниел Кормие да бие Кокала като изненадата на вечерта. Мануа и Доубър ми харесват за колонка към момента.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот burning на 24 Юли 2017, 14:38

Да за съжаление Найт е малък аутсайдер и ще видя с течение на времето ако стане малко по-голям най-вероятно ще го сложа. Аз никога не съм смятал Каубоя за непобедима машина. Да, добър е и се бие често, с което създава такава илюзия, но не всички негови противници са от топа. С Масвидал и РДА горе долу бяха идентични мачовете по спомен. Те го пресират постоянно и не го оставят да си покаже играта. Роби не вярвам да седи пред Каубоя и да си пробва късмета. Според мен трябва яко да го натиска за да спечели иначе не вярвам да победи. Не забравяй, че и Каубоя беше контузен и отмениха заради него мача. Не знам колко е било сериозно, но е оказало някакво влияние. Така или иначе залога си не мога да го махна и ще се надявам на моя кон lol .
Навих се и за Волкан! Това дърво Мануа първо, че му е слабо кардиото и второ ченето му не е кой знае какво. Прегледах как забели очите с Антъни и Александър, може и това да е оказало влияние. Волкан удря здраво определено и е доста агресивен. Някой сигурно ще падне лошо, но гледам Волкан с КО е 3.50 в момента, което си струва. Мануа не разчита на комбинации, а на единични силни удари. Като цяло е доста предвидим и ще бъде надигран.
Кормие определено не си струва. На възраст е вече, амортизиран и му е адски трудно да си влезе в категорията. Макар, че ако победи аз съм 99% сигурен, че ще се пенсионира защото ще е постигнал всичко, което иска.
А за коефициента на Киборга какво ще кажеш хахах
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот TheRebel на 24 Юли 2017, 15:51

Роби не вярвам да седи пред Каубоя и да си пробва късмета.

Това което показва в по-голямата част от мачовете си ми говори че точно така ще направи и тук. Базирам се на това което виждам само. Ако не нокаутира Каубоя с един удар ТРЯБВА да играе на комбинации и да върви напред за да спечели решение.

Почваш да ме разубеждаваш от Мануа! Отказвам се да го включвам в колонки. С това удряне тук-там и съмнително кардио не мога да му се доверя наистина. Оездемир играе агресивно на комбинации и скъсява дистанцията. Също не вярвам Мануа да нокаутира Оездемир, а в UFC има само 1 победа с решение и то над Блаковиц, който е много зле. Не смятам че трябва да рискуваш Оездемир с метод, ако си абсолютно убеден че ще е с нокаут, да, ама директния му коефициент не е толкова зле. На 2.30 пак си става.

На възраст е вече, амортизиран и му е адски трудно да си влезе в категорията.
Имаме доказателства за две от тези твърдения. За възрастта е ясно. Това че му е трудно да влезе в категорията той сам си каза едно и второ се вижда на кантарите. Но е поправимо, само трябва да спазва по-стриктна диета по-отдалече от двубоя, не в последните седмици само. А за амортизацията нямаме доказателства. Все още му държи брадата и не го виждам да се изморява особено. Срещу Паяка не мога да разбера защо хората казват че бил се представил лошо. Гледах мача повторно след като видях тези коментари и не видях нищо притеснително. Добър страйкинг имаше когато бяха в стойка, борбата е ясно че е елитна.. Това което не беше на ниво беше физиката му, изглеждаше отпуснат. Но начина по който се биеше не ми се стори по-различен от преди. Вярно срещу Андерсън и то с никакво предизвестие, но все пак.

Значи Бърнинг ти ме отказа от Мануа, но от Серони и от ДС не можа. :D
Ако ДС и Кокала играят същата си игра както първия път резултата ще е същия. Кокала ще повтори геймплана от първия мач, но съм убеден че ДС ще играе съвсем друга игра. Дори да не победи поне ще бъде по-равностоен мач. И в равностоен мач в който единия боец е голям аутсайдер избирам аутсайдера за залог. Харесва ми това че Кормиер е водещ там по Фокс и е коментатор на ивентите на живо. Много хора не си дават сметка колко е полезно за един боец да види спорта от друг ъгъл, от аналитичния ъгъл. Да проучва двубоите на другите бойци, да види къде грешат, къде не, да анализира видеоматериал. Това нещо може само да помогне на един боец, особено на боец като Кормие който е грайндър. Защо? Защото грайндърите знаят само как да работят, да напъват темпото, те не са от тия дето много си дават труд да мислят по-стратегически. Една такава работа като боен анализатор и коментатор само може да помогне на Кормие да ползва и акъла си при боевете, не само физиката си.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот burning на 24 Юли 2017, 17:31

Серони не е лош залог за него няма та де отказвам, коефициента е добър.
От друга страна Кормието не виждам как ще победи Джонката. На 1 интервю каза, че само страйкинг ще прилага и съм склонен да се съглася, че е доста добра идея имайки предвид предният им мач. Но дори и така кардиото му е доста по-зле от на Джонката, който обаче не се знае в каква форма е. То всичко зависи от това всъщност колко е натрениран в момента. От снимките се вижда, че изглежда доста добре, но това нищо не означава. Мисля, че мача ще се повтори общо взето като Кормие вземе 2 рунда от първите 3, а Джонката останалите.
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Прогнози на Бърнинг за UFC 214

  0     Мнениеот TheRebel на 27 Юли 2017, 10:52

burning написа:Jones
Woodley
Cyborg
Lawler
Oezdemir
Jason Knight
Barao
Moicano
Fili
Albu
Shelton
Dober


Бърнинг, помисли ги още малко. Джоунс, Удли, Лолър и Оездемир е много вероятно да паднат или минимум е 50/50. Аз ще си пусна прогнозите в последния възможен момент за да съм си изчистил идеите за кой ще победи максимално. Но от сега мога да ти кажа че Уудли ако не нокаутира Мая първия рунд ще бъде събмитнат, Джоунс идва от голяма пауза и вече имаме УСАДА, Лолър същата работа като Джоунс, Оездемир не е на техническото ниво на Мануа. Найт, Барао и Мойкано са стабилни избори. Шелтън и Албу не знам. А Доубър е под средното ниво боец, вероятно го избираш защото Бъркман е в много лоша форма в напоследък и излиза колкото да си вземе чека, но въпреки всичко убедително го бият само над средно ниво добри бойци. Примерно назобания Ломбард, Празереш..
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот burning на 27 Юли 2017, 12:11

Чакай, чакай аз ги пуснах в прогнози. За залози не говорим изобщо.
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта