Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Лий срещу Аякуинта 2

  0     Мнениеот TheRebel на 09 Дек 2018, 11:01

Мисля че Нето БЖЖ и Аякуинта са адски подценени. Въобще не трябва да са аутсайдери, леки може би дори средни фаворити. Това е безумие, в ефбета Аякиунта е 3.35? Как така?
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот YASHABO на 10 Дек 2018, 17:10

Якуинта за 4 години има 4 срещи, нормално да резонират коефициентите и да не са близки

В бета е на 3.50 даже Ал.. В интерес на истината, между другото, доста ме дразнеше с неговите разговори, макар и да беше прав при всички случаи за правата на бойците, но в последно време се е поуспокоил, усети, че пак може да си говори квото иска, просто не по тоя начин и го гледах в няколко случая и много ми хареса как и какво говори и определено би ми направил кеф да гътне Лий
Аватар
YASHABO
 
Мнения: 22
Регистриран на: 30 Ное 2016, 15:19
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 10 Дек 2018, 21:55

Мисля че спокойно може да добавиме и Джим Милър към големите аутсайдери които въобще не трябва да са такива. Той всъщност се бил бил вече с Ду Бронкс, което не го знаех. Утре стават точно 8 години от тогава. Победа с нийбар в първия рунд. Не само заради това го харесвам като аутсайдер, ами и стилово мисля че е неудобен за бразилеца. Има по-добър страйкинг, може да се пaзи от тейкдауни и на земята е горе-долу оправен, особено от горна позиция нямам притеснения ако е. Въпроса е да запази кардиото си трите рунда, ако не е добре с кардиото Оливейра може да се възползва и в стока и на земя особено. Хареса ми Милър в каква физ. форма беше срещу Алекс Уайт. Уайт въобще не е добър, но все пак е бил приключван в кариерата си само още един път и то не в първия, а в третия рунд. Доста бързичък ми се видя срещу него, определено по-добре отколкото срещу Хукър. Хукър е много по-добър страйкър от Оливейра и е по-голям от него също.

Беше ми любопитно да видя колко прави колонка с всичките трима супер подценени аутсайдери (според мен) Ал А. 3.30, Жоаким С. 2.40 и Джим М. 3.15 - резултата е 24.95
Ако сложи човек 10 кинта взима 250лв. Не е лошо. :D
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот LukeRockhold на 11 Дек 2018, 23:13

Аз виждам победи за Кевин Ли и Чарлз Оливейра, като Ли ми е по-сигурен.
По-интересни са ми обаче други две срещи и се чудя защо са им такива коефициентите.
Единият е Барбоса - Дан Хукър. Тук за мен фаворит е Барбоса, дори бих казал, че ми е сигурен победител.
Другият е Боби Грийн - Дракар Клоз. Клоз е доста антипатичен, но май го гласят за бъдеща звезда. Не че не може да бие, но не може коеф за Грийн да е 3,40.
Аватар
LukeRockhold
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Фев 2014, 20:28
Град: plovdiv

Монтей?

  0     Мнениеот TheRebel на 13 Дек 2018, 12:36

Монтей, къде си братко, не пишеш. :)
Изображение
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот LukeRockhold на 16 Дек 2018, 03:10

Браво за Нето БЖЖ.
Дано за Якинта да не познаеш, че съм го заложил солидно.
Аватар
LukeRockhold
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Фев 2014, 20:28
Град: plovdiv

Re: Залози на предстоящи събития

  2     Мнениеот TheRebel на 16 Дек 2018, 05:23

Дано спечели твоя човек, Люк, щом си заложил доста. Лично имам огромни съмнения към Кевин Лий. Освен че яко се назоба откакто Аякуинта го би първия път и добави ритници към арсенала си, не виждам някаква огромна стъпка напред в играта му.

По отношение на мача на Милър, може би не трябваше да съм толкова уверен в него. Причината е че Оливейра може да не е някакъв невероятен атлет или жужицу бог, но дава 110% усилия да те заключи, особено първия рунд ако му дадеш гръб е сигурен ключ почти. Изключение е ако го превъзхождаш с много атлетически или технически... Най-добрият шанс за Милър беше да играе точно както първия път, да търси тейкдауна той. Аз това очаквах общо взето от него... Ако беше търсил той тейкдауна, нямаше да се окаже в позиция да дава гърба си и щеше да спечели минута-две поне в бой от горна позиция където Оливейра няма да иска да става, а ще пробва ключове и ще се измори, и втория рунд ще е много по-лесно за Милър, Оливейра няма да има силите да го събмитне толкова лесно и ще са потни, което пречи за добрия захват при ключовете. това ми беше теорията. Но Милър почна мача с лоукик, който беше подарък за Ду Бронкс :D
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

UFC 232

  2     Мнениеот TheRebel на 16 Дек 2018, 13:20

Хора, дайте да се събереме по-акълестите тука и да мислиме най-добрите залози за последния ивент на годината? Включвам и тези които пускат прогнози повече, не пишат в тази тема особено като Питбула, МММ и Атанас.

Тва ше е яко Кокала се завръща, Киборга, Мендес... Аз имам отсега ясни избори, но ще е много по-полезно да се пообсъдят. Ако някой беше казал нещо за Ду Бронкс как последно време е поотпуснал газта и не се фърля в екшъна като луд, а си чака удобния момент да те захапе, щях да се откажа от Милър като избор. Но не ми се наби на очите този факт за Оливейра като го гледах без да обсъдя с други, макар връщайки лентата да забелязах някои работи (не им дадох значение обаче).

Да почна аз:
Тука засега избирам с добра увереност Кокала, Лъвицата Нунес, Латифи и Бахадурзада. :)

П.С.
Люк, браво за сигурния избор на Едсон! На много хора Едсон им мина покрай очите като потенциален топ залог. Малкото които имаха доверие в него се облажиха. Много лесна победа, направо Хукър не предложи нищо освен здрава глава. Аз не се съсредоточих върху двубоя преди ивента, най-вече проучвах тези трите мача за които писах.
Забелязал съм че прогнозата ми за даден мач преди да го проуча по-подробно е почти толкова стойностна колкото на обикновения фен който даже не знае имената на всички бойци. Ако някой ме питаше щях да кажа че давам лекото предимство на Хукър заради това че има по-добър бокс и че идва от серия победи и стилът на Оливейра е разгадан как да се побеждава. Но това е мнение без база проучване. А аз доста бързо забравям кой как играе и какви са му слабите/силни страни, ключове за победа и т.н. Гледам адски много ММА и няма място в кратунката ми за всичко и за да запомня нови неща забравям старите :D
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот LukeRockhold на 16 Дек 2018, 14:48

За Барбоса се чудех както на букмейкърите, така и на колегите. Тоя мач просто ми вадеше очите, а никой от колегите, които разбират не ме подкрепи. Затова и го играх с малко пари - веднъж сингъл и веднъж в система. Но загубих голям залог за Кевин Ли, голямо разочарование. За него мисля, че не техническите умения са му малко, най-големия му недостатък е, че има заешко сърце, а в тоя спорт без кураж не става.
Ребъл, интересно ми е какво мислиш за Боби Грийн - Дракар Клоз. Това беше втория мач, за който писах, че аутсайдера ще бие. Според мен Грийн спечели срещата отвсякъде. Като рундове 2-1, а иначе като общо впечатление - надигра го и в стойка, и на земя. Не знам защо го подпират тоя Дракар, но момчето има само един клинч и добра издръжливост. Ако бяха дали победа за Грийн щях да гушна повече от системата ми, но и така съм доволен. Клоз от няколко мача се превръща в един от най-антипатичните ми бойци.

Ще дам по-късно през седмицата моите виждания за предстоящите мачове. Но на пръв поглед мисля, че на Латифи не може да се разчита. Андерсън не е зле.
Аватар
LukeRockhold
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Фев 2014, 20:28
Град: plovdiv

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот TheRebel на 16 Дек 2018, 16:44

LukeRockhold написа:Ребъл, интересно ми е какво мислиш за Боби Грийн - Дракар Клоз. Това беше втория мач, за който писах, че аутсайдера ще бие. Според мен Грийн спечели срещата отвсякъде. Като рундове 2-1, а иначе като общо впечатление - надигра го и в стойка, и на земя.

Това е един от тези мачове като на Барбоса, за които не правех проучване. Но все пак мнението ми за Боби Грийн е адски ниско. Момчето е атлет, личи си че не е малък за категорията, вдига тежко, хах, има експлозия, но не е мръднал от години като техника. Всъщност силата му е борбата, в стойка е разочарование като се вгледаш защото се прави на много отворен, а реално нищо. Има поне 1-2 мача в миналото си спомням които ги взе на база че излъга съдиите да си мислят че контролира мача, но само пуска фейкове и си говори с опонента, а опонента му дава пространство и отстрани изглежда че губи. Той си е циркаджия, повече говори в октагона отколкото да прави някакви ефективни атаки. Супер много ескиважи и други такива боксови защити, но от тях не произлизат атаки. Прави ги заради спорта. Заради това може би изглеждаше като да е взел два от три, за мен първия рунд го изпусна, с малко, но го изпусна. Никога не бих го заложил, дори на голям коефициент (ако опонента е дори малко стойностен), защото той не е победител, не е да се бие на всяка цена за победата, дори да е грозно и да не е естестически яко за публиката. Той си се мисли за шоумен и не е в октагона за да печели а да прави "шоу", каквото и да значи това в неговата глава.

Казвайки това, Люк, въобще не смятам че Клоус е нещо особено, съгласен съм с тебе. Пича и той не струва, уменията са му на базово ниво. Но е от ММА-Лаб, който е клуб на Джон Крауч, много солиден тренер, подготвя хората си на максимално ниво да се представят спрямо това което имат като талант. Извлича максимума искам да кажа. Докато доста други зали остават доста неразгърнат потенциал от момчетата си. Тоя Крауч знае как да накара хората си да се бият така че да са напред на съдийските карти, това го прави от години, професионалист е голям.

За съжаление се съгласявам с тебе за Латифи. Спомних си колко малко активност показа срещу Виланте преди време. И това че мисля изгуби рунд от Педро си е за срам, имайки предвид Педро какво представлява. (трябва да гледам мача, взимам инфо от съдийските карти защото двама са дали 29-28 за Латифи, но има един който е дал всичките рундове на Латифи, не съм гледал мача аз). По принцип виждам Андерсън проснат на земята в някой момент от мача и Латифи го довършва долу. Просто нулева издръжливост на сериозен удар и от своя страна Андерсън няма свой респектиращ удар. Но ако не стане това Латифи, със своята малка активност, си е идеален да изгуби едно решение 30-27. Както в много от мачовете на Андерсън, или той взима решението, или го нокаутират. Даже Шогуна нямаше нужда и да го нокаутира, стария Маурисио си го би на картите :D И мисля не беше грабеж дори!
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта