Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Factory X

  0     Мнениеот TheRebel на 02 Ное 2018, 10:00

Factory X e муай тай зала в Колорадо, САЩ, но тренират също и ММА.
Споменавам ги тук, защото последните месеци няколко техни бойци с големи аутсайдерски коефициенти побеждават. Това са Джеймс Краус (3.00 коеф. победа над Уорли Алвес), Корт МакГий (2.50 коеф. победа над Алекс Гарсия) и Антъни Смит (2.50 коеф. победа над Волкан Оздемир). Като първите двама не са бойци на залата, но са прекарали част от подготвителния си лагер там.

Стилът на Factory X в стойка се отличава найвече с използването на много колена и лакти. Като се набляга на добър тайминг повече отколкото на сила. Бойците от залата като цяло нямат проблем с кардиото, тя се намира на висока надморска височина, което със сигурност помага. Разбира се, не може да не се спомене че и тримата бойци имат много повече опит от опонентите които са победили. Примерно Антъни Смит има 3 пъти повече двубои от Оздемир! Не е само че Factory X е добра зала с компетентни треньори. Също ми прави впечатление от доста време колко добри и точни съвети дават на бойците си между рундовете, работата им в ъгъла е на топ ниво.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Жакарето да бие Уайдман?

  0     Мнениеот TheRebel на 02 Ное 2018, 14:26

Момчета, какво ще кажете за Соуза като умерен аутсайдер срещу Уайдман? Струва ми се подценен. Аз лично го виждам мача като 55-45 в негова полза. Мисля че Соуза се представи доста добре срещу Гастелум, който ще се бие за титлата. В онзи мач Соуза се измори бая, мисля че му вярвам като каза че се е изморил толкова защото е трябвало да скача много на въже за да свали вода от себе си, не е имало топла вода в хотела мисля каза, това е била причината. Уайдман тук няма да може да бори на спокойствие, както срещу други опоненти. Ще трябва да го бие в стойка, а мисля че там Жакаре е малко по-добър от него, макар и вече стар и амортизиран донякъде. Не знам... Но ми харесва на 2.60 или около.

Интересен мач също е Брънсън-Адесания. Мисля си че Адесания беше доста по-добър залог на 1.70 срещу Таварес, отколкото е сега на 1.30 срещу Брънсън. Таварес не е от тия бойци които си променят коренно стила от мач на мач. Също и от рунд на рунд, което е важно. Постоянно и предвидимо темпо и стил на игра, който не е особено засукан. Не е нокаутьор или майстор на ключове. Стига да внимаваш и да знаеш какво правиш, ще го биеш. И да имаш физиката, това да не забравя. Брънсън е много по-опасен от Таварес. Не е по-техничен в стойка, но удря много мощно и по нетипичен начин от този който Адесания е свикнал в годините прекарани в кикбокс. Борбата на Брънсън и граплинга са по-добри от на Таварес. Преди Брънсън е имал прякор "одеалото" защото просто е лягал върху опонента и не му дава да мръдне цял мач. Да не забравяме и че Адесания е със сравнително малки размери за тази категория. Мисля че Брънсън е опасен мач за Адесания, макар и да е боец с много дупки в играта си. Определено Адесания не заслужава никакав залог на коефициента си, но се замислям дали е оправдано да се сложи нещо на Брънсън на почти 4 коеф.?

Не знам, трябва ми второ мнение. И за Брънсън като аутсайдер и за Жакаре. :)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот YASHABO на 02 Ное 2018, 17:35

Аз съм решил да играя 2 фиша

Кормие бие Люис
Бранч бие Канониер

И един с аутсайдери с десет кинта, е така да видя дали ми е късметлийската вечер

Старата пчела Бен Саундърс да бие Лиман Гуд
Модафери да бие Еубанкс (макар и да падна вече срещу нея веднъж)

Втория фиш само с тия две срещи събира около 27 коеф.
Аватар
YASHABO
 
Мнения: 22
Регистриран на: 30 Ное 2016, 15:19
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  2     Мнениеот Ливочев на 03 Ное 2018, 12:29

Люиз не се е бил с топ борци до сега в ЮФС,голям ми изглежда за по добрия Кормие,ще видим ДС как ше победи.
Последна промяна Ливочев на 03 Ное 2018, 17:56, променена общо 1 път
Аватар
Ливочев
 
Мнения: 41
Регистриран на: 15 Ное 2015, 18:21
Град: Варна

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 03 Ное 2018, 14:24

Ливочев, тури прогнозата си тук.

https://mma.bg/forum/viewtopic.php?f=9&t=2909&start=600

Така ще е по-лесно да си намираш старите прогнози. Тук пишеме кой мислим че си заслужава залог. За окончателни прогнози и темата "Прогнози". Всички пишем там. :)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот Ливочев на 03 Ное 2018, 17:47

Сложил съм я,преебеха цялата карта,как виждаш главния довечера?
Аватар
Ливочев
 
Мнения: 41
Регистриран на: 15 Ное 2015, 18:21
Град: Варна

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 03 Ное 2018, 18:31

Ливочев, лично аз никак не искам ДС да победи. :)
Искам Люис да вземе колана, щото първо ми е страшно забавен тип и второ ще е еба ти средния пръст за цялата тежка категория, щом като може да спечелиш колана в тая категория с въздух за три минути и без да можеш да се бориш или боксираш или общо взето нищо технично да можеш. :D

Иначе вътрешното ми чувство е че ДС ще подходи без никакъв страх и ще атакува от първата секунда, дали с удари в стойка или борба - не знам, но ще е в атака. Няма да дава назад дори за момент. Което може да даде два резултата, или бърз нокаут/събмишън над Люис, или ДС да се измори да го бие или да се увлече и да се отвори за нещо изненадващо и така да изгуби мач който всички смятат за предварително ясен. :D

Но твърда прогноза нямам. Предните два на Люис ги познах като никога и то сравнително точно. Дадох неединодушно над Нгано и нокаут над Волков. (Прогнози за Люис давам от мача му срещу Гонзага насам, обърках го срещу Браун и Хънт, другите познах)

Тука нямам идея какво да дам въпреки че Кормие е очеизваждащ фаворит и на хартия и на практика. Ей така за интересното обаче ще кажа Люис в първия рунд - не го вярвам въобще, де. Но Люис е бил в първия рунд само абсолютни торби и слабаци. Ще е повече от нелепо да се оттърве от ДС още в рунд 1. :) Харесват ми нелепите работи, искам да се изненадвам.

Даже за още по-интересно мисля че ще е хедкик като на Джон Джоунс дето свали Кормие. Черния (Люис) има доста изненадващ ритник и много силен!
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

След UFC 230

  0     Мнениеот TheRebel на 04 Ное 2018, 07:47

ДС изключително предпазлив. Не искаше да рискува дори за момент в стойка. Интересното беше за мен, че подобно на 90% от противниците на Люис, той удря толкова силно, че въпреки че остава много открит в стойка след като замахне, никой не иска да си пробва късмета да го контрира там и просто го оставят да работи. ДС също го остави, донякъде. Реши само да го бие с борба, което в неговия случай е много по-безопасно, отколкото ако е някой който може само малко да се бори, защото ако не контролираш Люис на 100% през цялото време, може да се окажеш в някой момент отдолу след твоя грешка и тогава става страшно.

Другите два мача за които имах някакво мнение бяха Жакаре-Уайдман и Брънсън-Адесания. Мислех че има смисъл да се играе Жакаре, а за Брънсън го мислех за някакъв минимален шанс ако може да го бори и найвече заради коефициента. Не гледах нито един мач от картата, освен главния обаче. До колкото разбирам Уайдман е водил мача до нокаута (в негов стил) а пък Адесания е смазал Брънсън.

Силен ивент с хубави мачове. Ще го гледам на запис!
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 04 Ное 2018, 18:38

За ивента на 10ти твърдо избирам Каубоя и Дъ Айрън Лейди. :)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот LukeRockhold на 07 Ное 2018, 22:40

Аз залагам на Ашли Йодер, Дариуш и Чаз Скели, като Скели ми е най-малко сигурен.
Аватар
LukeRockhold
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Фев 2014, 20:28
Град: plovdiv

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта