Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот LukeRockhold на 16 Ное 2018, 21:20

Ребел, имам един въпрос. Как тълкуваш рязката промяна на коефициента на Рунтри - Уокър?
Аз го играх доста отдавна на 1,40, после падна на 1,36, а сега е 1,53.
Дали тези промени са продиктувани от движението на залозите и с тези промени бет-а си управляват залозите или има някаква вътрешна информация за бойците, която дава основание да се счита, например че Рунтри не е в добра форма или нещо подобно.
Много странно.
Аватар
LukeRockhold
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Фев 2014, 20:28
Град: plovdiv

Re: Залози на предстоящи събития

  2     Мнениеот TheRebel на 16 Ное 2018, 22:02

Абсолютно гадаене от моя страна, смятам че може би има нещо общо с медийният ден, където бойците застават един срещу друг за снимки. Там феновете видяха разликата във височината на двамата и съвпада като време с движението на коефициента. Евентуално това да е повлияло и залагащите да са почнали да слагат и на Уокър малко. Но може да е и съвпадение.

А не си сам в това да мислиш че има вътрешно инфо. Когато съм сложил пари, като теб - по-отрано, и като видя внезапно променяне на коефициента леко настръхвам всеки път. И всякакви конспиративни и недотам теории ми идват. Че някой нещо знае което аз не знам и съм се преебал общо взето. Такива мисли. От мои спомени общо взето половината случаи когато коефициента за единия боец почне да се увеличава рязко в последните дни преди ивента, той губи - другите не. Тоест няма истинска причина която да променя коефициента, освен безпочвените подозрения на залагащите или залагащиЯ, ако говорим за един човек с много пари, който е мръднал така сериозно цифрата.

И дори наистина да имаме боец не във форма, това рядко е от най-голямо значение за резултата. Аз съм сигурен че никой не влиза в октагона на 100% във форма. И психически, и физически все нещо им има. Бойците са способни да преодолеят големи лични проблеми, да ги обърнат от пречка в мотивация, също и да се бият със както са с контузиите си с които са дошли от трен. лагер. Мотивацията да спечелиш, да вземеш бонуса за победа и адреналина по време на бой са големи работи. Единственото нещо което мисля че наистина би променило сериозно хода на двубоя е много скапано сваляне за кантар. Но говорим наистина тежко да е. И дори тогава ако говорим за доста по-добрия боец (ако е този със скапания кантар), пак не бих бил смел да го отписвам, техниката и опита се неща които дори боец в най-лошата си форма физически, все още си ги има, те не изчезват ей така. (ДС изглеждаше много зле на кантара за Ръмбъла втория мач, ама го би)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот LukeRockhold на 16 Ное 2018, 22:53

Мерси. И за отговора, и за подробния разбор на срещите.
Аз въобще не изключвам възможността това движение на коефициентите да е продиктувано само от математика. Сайта преценя, че залозите вървят в една посока, която може да доведе до загуби и променя коеф, за да привлече определени залози. Т.е. това да няма нищо общо с формата на състезателите, вътрешна инфо и т.н.
Аватар
LukeRockhold
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Фев 2014, 20:28
Град: plovdiv

Re: Залози на предстоящи събития

  2     Мнениеот TheRebel на 16 Ное 2018, 23:35

Да, Люк. До колкото съм информиран за принципа на променяне на коефициента, от това е. Букмейкъра променя коефициента съобразно накъде текат парите. А накъде ще потекат парите на залагащите и защо - никой не знае с точност.

Букмейкърите искат да има еднакви пари и на двете страни, така че да не се оголват отникъде. С промяната на коефициента стимулират страната с по-малко залози да бъде залагана допълнително за да се изравни с другата. Защото ако има много повече пари на едната страна, тогава наистина зависят от изхода на двубоя, а те не са в бизнеса с предположенията, те са в бизнеса със сигурната печалба. Букмейкъра винаги печели в дългосрочен план. Ако има мач с много слаб интерес и на него заложат съвсем малко хора и то предимно на аутсайдера и той спечели, това е маркет който потенциално може да им е на загуба. Но определено това не се случва толкова често. Коефициентите, които слагат, са много добре прецизирани така че да се излагат на минимален риск. В ММА поне до колкото зная, коефициентите на големите букмейкърски къщи в Щатите са тези които останалите букита по света копират. Ако там коефициента се измени и тук ефбета и другите го отразяват. Те не искат да дадат аутсайдер някой тук, който там е фаворит. За тях е важно да не се различават от другите.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 17 Ное 2018, 21:03

Като цяло за това събитие има много странни промени на коефициентите.
Хектор Алдана беше аутсайдер, сега е 1.70. Понзинибио беше аутсайдер, сега е 1.44. Полиана Ботельо беше с почти равен коефициент с Калвило, а сега е 1.57.
Има нещо, което съм забелязал при събитията извън Америка и то е, че се случват точно ето такива резки промени, може би букитата ги е страх от уговорки и се презастраховат като променят коефициентите при много по-малки изиграни суми, отколкото когато боевете са в Америка. Поне аз така си го обяснявам.
Иначе за последно си харесах Рунтри в рунд 1 на 3.20 и Ламас с решение на 2.62.
Мисля и едно комбо Ламас + Понз на 2.26, което ми се струва бетон.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 17 Ное 2018, 21:53

Монтей написа:Мисля и едно комбо Ламас + Понз на 2.26, което ми се струва бетон.

Монтей, аз бих сменил Ламас с Празереш. Ламас ми е съмнителен, а и Празереш е с по-добрият коефициент.
Тоя Ламас му нямам 100% доверие срещу такива упорити като Елкинс. Трябва да играеш с добре обмислен план, който да следваш неотлъчно и да не отпускаш газта срещу Елкинс. Не че Ламас не може да го направи, но съм го виждал твърде често да блуждае някъде си докато е в октагона и да побеждава повече защото противника прави тъпи грешки, отколкото защото сам е намерил някаква пробойна и да се е възползвал. А когато противника не прави грешки, Ламас яде дървото. Не мога да разчитам на такива.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот TheRebel на 18 Ное 2018, 05:50

Много го надцених тоя поляк..

Случва се, Крисо. Аз бях сигурен тук, но колко пъти съм сигурен за нещо и не става. :)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Калил и Сезар

  0     Мнениеот TheRebel на 18 Ное 2018, 09:29

Калил и Сезар
Баси тъпите парчета, заклевам се.
Калил все едно не беше гледал и един мач на тоя Уокър. Никак не се съмнявам всъщност. Никога не дава дори леки подозрения неговата игра че проучва опонентите си. Уокър е опасен почти изцяло само в тай-клинча в стойка. И естествено Калил ще се окаже там при първия опит на Уокър за клинч и ще си седи спокойно там докато Уокър си го наглася спокойно за удар.
Сезар пък изгледа мача си от скамейките. Супер неактивен нито в стойка, нито на земя. Загубата му от Хайниш е най-лошата му загуба в цялата кариера. Не толкова защото Хайниш не е име и дебютира, а поради начина по който го изгуби. Сезар е губил и преди от по-слаби опоненти, но с нокаут, което може да го извини че е случайно. Тази загуба въобще не беше случайна, той просто игра безобразно слабо. Да не говорим че издъхна с кардиото, а Хайниш е този който идва с малко предизвестие.

Много съжалявам, че го дадох в колонката със тримата сигурни (Той ми беше и най-слабата брънка и го знаех!). Трябваше да махна него, а да оставя Ламас. То и Ламас игра слабичко, но Елкинс просто няма атлетизма и техниката да му се противопостави. Което го знаех. Но Хайниш на мускули и с една идея повече кардио измъкна победата. Все пак браво.
Още един боец от Factory X с победа като аутсайдер!
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта