Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот jesuslobov на 03 Юли 2018, 00:02

Въобще не съм съгласен с Ребъла за Хал.Първо,че имал само една победа която не била абсолютен късмет,това са абсолютни глупости.Юрая Хал има едни от най-добрите ритници в уфс,всеки път като свали някои с ритник дали е късмет,това е все едно да кажеш,че всеки път като Мая заключи някой е късмет.Другото е,че се разпадал като срещу него имало техничен бокс,абсолютно не е вярно,имаше един такъв случай срещу Бронсан,това е защото е винаги полу-заспал първия рунд,други казваха,че нямал борба защото Мусаси го свали и ко пак първия рунд,но и това не е вярно.Общо взето мине ли първия рунд,след това винаги се представя много по добре.Той е боец,който харесвам и затова се надявам да бие и да разруши чики-рики схемичките.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

UFC FN 133 - преглед на двубоите

  0     Мнениеот TheRebel на 09 Юли 2018, 01:41

UFC Fight Night: dos Santos vs. Ivanov

Преди мача Миочич - Кормие бях абсолютно убеден че Цигано ще бие нашия, но вече не съм толкова. АКА е перфектното място да го подготвят за този противник. Благой няма много въздух и се бавен, но си удря стабилно, особено от късата дистанция, не точно от мръсен бокс, но нещо подобно като на Кормие изпълнението вчера. Като нищо ще са оттренирали някакво заучено положение с което да приспят бившото величие в тежката още в първия рунд. Тренират като зверове в АКА и са доста умни. Все пак прогнозата ми е Цигано с нокаут, защото Цигано има доста предимства тук, също така не е глуповато момче като Стипе и не се занимава с нищо друго освен да тренира за боевете си, също така е в доста по-добър отбор - АТТ. Професионалното ниво там е много високо. Те направиха с Арловски невероятно много, така че сигурно ще знаят как да подготвят Цигано за този му мач. Но определено не съм сигурен както преди в Циганина.

Бермудес би трябвало да смаже Рик Глен. Ама е с мексиканска кръв, търси боя непрекъснато и се поставя сам в позиции където или го приспиват или губи по точки.

Ако Ото може да задържи двубоя в стайка този мач мисля е негов. Норткът в стойка има много хляб да яде още, а гледам че новият му отбор Алфа Мейл не напредва никак с обучението му в тази област. Иначе в борбата е добре вече.

Не виждам как Ранди Браун ще победи Прайс. Може би просто аз не виждам, а иначе да си има ясен път за победа. Но аз не го виждам, де.

Рено би трябвало да бие Зингано, нищо че пак букито ще я даде як аутсайдер. Зингано има големи проблеми с концентрацията, координацията, и като следствие на това и също увереността с която се бие. Тези неща се виждаха и преди без тя да ги казва, но като беше гост на Джо Рогън сама сподели че страда от признаците на мозъчно увреждане в следствие боевете. Във всеки един двубой от трите й поредни загуби подхожда с абсолютно обратното на правилния геймплан. Срещу Ронда адски глупаво втурване с летящо коляно което подарява на Ронда тейкдауна и респективно победата. Срещу Пеня търсеше земята, а Пеня само там е силна общо взето. Срещу Кетлен на хартия изглеждаше като че трябва да търси земята, но реално бързо се разбра че Кетлен е доста по-добра в борбата от нея, а всъщност страйкънгът й е доста аматьорски и хаотичните ритници на Зингано в стойка й печелеха двубоя там, а опитите й да събаря Кетлен й загубиха мача. Пак грешно решение. Последното нещо което очаквам от Зингано е да подходи правилно в ММА двубой, да играе според това къде е силна. И дори да го направи, Рено е много корава пичка и виждам прогрес от нея в последните й два мача.

Алехандро Перес е в сериозна победна серия. Много корав противник, умен, лисица. Може да не е някакъв впечатляващ нокаутьор или магьосник на земята, но винаги намира начин да излезе победител. Не мисля че сянката на Уайнланд ще е спирачката на серията му от победи.

Елкинс ще е първият по-сериозен тест за Волкановски по мое мнение.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

UFC on FOX 30: Alvarez vs. Poirier - възможни залози

  0     Мнениеот TheRebel на 26 Юли 2018, 08:03

Смятам комбинация от Антигулов и Николау за сравнително добър залог. Антигулов следя от преди да се присъедини към UFC и е доста труден за побеждаване, не мисля че Кутелаба ще го спъне тук. В другият мач Николау е също подобен корав противник. С не толкова впечатляващ стил, но много солидни основи и ориентирана към минимални рискове и печелене на рундове игра.

Смятам Алекс Хернандес на настоящия си коефициент като лек аутсайдер за добра игра, може би с малко като за изненада, или ако някой като мен който има увереност в Хернандес може би и с повече. Доста хора смятат победата му над Дариуш за чиста проба късмет, но някакси не го виждам така. Този боец има огромен потенциал. ОАМ е със Захаби и въпреки че има забележителен напредък от времената когато се би с Ферейра виждам застой в играта му, което е много опасно срещу такива като Хернандес.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Хернандес

  0     Мнениеот TheRebel на 27 Юли 2018, 18:08

montey написа:Напълно подкрепям, само ме притеснява дали Хернандес може да поддържа високото си темпо и през трите рунда, защото в мача с Дариуш се хвърли здраво още от началото. Ако не успее да нокаутира ОАМ в първия рунд, нещата изглеждат малко тегави за него, но ще видим, може пък отново да ни изненада.

Няма да му трябват три рунда. Обан-Мерсие беше прибран в мрежите от супер бавния Дънам на два пъти като втория път получи ляв удар опитвайки се да избяга от там. Хернандес затваря пространството много по-бързо от него и удря много по-тежко. Хернандес ми се струва не особено голям за категорията, едва ли сваля много за кантара - не мисля че ще има проблем с темпото за три рунда. Това е спекулация от моя страна разбира се - не сме го виждали да печели решения в UFC все още.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

резултати UFC on Fox 30 и преглед на UFC 227

  2     Мнениеот TheRebel на 29 Юли 2018, 14:02

UFC on Fox 30

Антигулов и Николау се оказаха големи грешки.
В Антигулов не бях толкова уверен колкото в Николау и ме е повече яд за Николау като избор, защото загубата му беше пълна изненада за мен, особено по начина по който се случи. За Антигулов съмненията ми нараснаха като го видях на какво прилича на кантара. Беше в малко по-кофти форма от втория си мач в UFC. Нямаше преса, беше мазен. Изглеждаше не във форма.
В полутежката за да печелиш ти е необходимо почти само да си атлетичен. Там нивото е доста ниско и просто ако можеш да поддържаш някакво темпо за повече от рунд и половина и имаш експлозивна сила си ти. Кутелаба имаше повече кардио и затова спечели. Иначе беше много лесен за събаряне, както си мислех. Но това не беше достатъчно за да загуби мача.
Мисля че Дъстин Ортиз изкара късмет тук. Николау се би по начин по който не е типичен за него. Той е по-добър в чакането и търсенето на контри. Тук игра доста по-отворена игра, в която няма много опит, освен срещу крайно амортизираната версия на Смолка. Сигурно успехът който имаше срещу Смолка му е дал увереност че ще може да повтори същото срещу Ортиз.

Като някаква утеха мога да спомена че аутсайдера в който имах голямо доверие - Александър Хернандес - се представи на повече от добро ниво. Мисля че факта че ОАМ е физически по-силен и малко по-бърз от Дариуш попречиха на Хернандес да запише нокаут. Към това и да добавим че Дариуш дойде в онзи бой от трудна битка срещу Дънам преди това и вероятно брадата му е била вече разклатена. Но все пак Хернандес надигра Обан-Мерсие по всички параграфи - и в стойка и в борбата и дори и в граплинга, където се предполагаше че ОАМ има предимството.

UFC 227

При моментални реванши почти винаги избирам победителя от първия мач. Няма достатъчно време за победения да направи промени в играта си и да ги изпита в реална обстановка, тоест в бой. Ако имаме реванш в който един или и двамата бойци да са изиграли по 2-3 двубоя след това и тогава да се срещнат и да видим промяна в играта им, да, тогава е различно. Но ми се струва че Дилашоу е в перфектния лагер с Дуейн Лудвиг. Той беше един от страйкинг треньорите на Алфа Мейл и след като той напусна те почнаха да закуцват. Но положението не беше съвсем безнадеждно, те още имаха Джъстин Бъкхолц който е един много добър стратег. Фувруари месец и той напусна и е видима липсата му от резултатите на техните бойци. Не мисля че Гарбрандт ще се представи много по-различно от първия път.

Демитриъс Джонсън би Сехудо първия път защото Сехудо не знаеше какво да прави при муай-тай клинч. Сега знае, но Джонсън има много други трикове които да приложи. Уверен съм че ще бие пак. Има обаче едно "Но". Но не знаем дали ще е в оптималната си форма. Предимството които Майти Майус има над много от бойците в муха е че техниката му навсякъде е почти перфектна и към това слагаме че е страхотен атлет. След дългата пауза и операцията дали ще е така както преди? Ако се окаже че не е на 100% и Сехудо няма проблеми с кардиото си, както срещу Петис, говорим за потенциал за изненада. Ако Сехудо се бие тук както срещу Бенавидес като навита пружина 5 пълни рунда може да стане интересно. Дори тогава давам сериозно предимство на Мишока, но все пак все някога ще дойде загубата и сериозно не виждам друг по-способен да победи Джонсън от Сехудо в момента в муха.

Поляна Виана е голям фаворит пред Дж.Дж. Алдрич. Не го виждам този мач толкова неравностоен колкото е даден от букитата. Мисля че е фифти-фифти. От това което съм видял от Алдрич мисля че е доста добра. Не много атлетична, но знае какво прави, също тренира с Розата. Вероятно заради това че отстъпва като физика на Виана е дадена аутсайдерка. Но тя отстъпваше и на онази черната и я би много лесно.

Корея срещу Алдана е интересен мач за мен. Алдана е без съмнение много по-атлетичната и по-голяма в този мач. Като техника, особено в защита, обаче я няма никаква. Дори Бернардо я уцелваше всеки път като замахне към главата й. Въобще не може да се пази. Корея няма да може да победи, особено с разклатената си брадичка както е, но поне дано не бъде отново нокаутирана защото доста ми харесва като боец. Има техника, играе тактически, но просто няма физиката да се състезава с тези момичета. Мисля че тя също може да свали до 125 както го направи да речем Джесика Ай и е непобедена там!

Последният мач който е от интерес за мен от кази карта е Брет Джонс срещу Муньоз. Тук също ще съм за по-неатлетичният боец. Виках за Джонс когато се би срещу Стърлинг. Не успя там, но все пак мисля че ако не друго показа добро кардио и потенциал. Като цяло загуби заради това че е доста по-слаб физически от Алджамейн и по-малък също, но също нямаше конкретен геймплан. Стърлинг е много зле в стойка, а Джонс не изглеждаше да има план да държи боя там. Просто се водеше по Стърлинг и каквото стане, което не ми хареса. Срещу Муньоз не зная какво да мисля. Муньоз има своите дупки в играта, но колко е способен Джонс да се възползва от тях? Три от последните четири победи на Муньоз са с гилотина, което ми говори за не добра защита от събаряния. Или най-малкото предпочитание да играе от гръб? Това не е добре срещу Джонс, който обича да играе от горна позиция на земя. При всеки случай мисля че коефициента на голям фаворит който е даден на Муньоз не е оправдан. Съгласен съм че трябва да е фаворит, но не толкова. Като фен съм за Джонс.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот jesuslobov на 29 Юли 2018, 17:02

От Алфамейл са взели новият специалист Джон Дюпон-Ръбъла, геймър и суормър, специалист по чик-чирик стратегиите, Коди се впечатлил как Ръбъла видял с ренгеновите си очи, голямата техника на Бет Корея, невидима за никой друг и го повикал на свои разноски, той ще ги оправи.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Алдрич

  0     Мнениеот TheRebel на 02 Авг 2018, 22:18

Вчера и днес гледах отново мачовете на Алдрич в UFC и видях наново единствения двубой на Виана в UFC досега... Да ви кажа тоя двубой ми мирише на пари... Алдрич би трябвало да се справи сравнитебно лесно тук и освен това е аутсайдера! Виана просто си е зле. Като игра в стойка не може да предложи нищо срещу Алдрич. Опасността е на земята, но Виана не е добра в борбата, а Алдрич е способна да се пази от тейкдауни. Мисля че имаме нещо реално тук, не просто залог на мач който е леко грешно определен от букмейкърите, а тотално сбъркан. Алдрич би трябвало не да е с равен коефициент както си мислех по-рано, тя трябва да е средно голям фаворит.

Тиаго Сантос и Ти Джей Дилашоу ми харесват за колонка. Не е бетон това, де. Тиаго Сантос превъзхожда Холанд с много, но е бил побеждаван неведнъж. Ти Джей пък трябва да внимава в началото, да не влиза в необмислени размени с Гарбранд... Мисля че тази колонка има над 70% шанс да излезе.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Алдрич

  1     Мнениеот montey на 03 Авг 2018, 22:37

TheRebel написа:Вчера и днес гледах отново мачовете на Алдрич в UFC и видях наново единствения двубой на Виана в UFC досега... Да ви кажа тоя двубой ми мирише на пари... Алдрич би трябвало да се справи сравнитебно лесно тук и освен това е аутсайдера! Виана просто си е зле. Като игра в стойка не може да предложи нищо срещу Алдрич. Опасността е на земята, но Виана не е добра в борбата, а Алдрич е способна да се пази от тейкдауни. Мисля че имаме нещо реално тук, не просто залог на мач който е леко грешно определен от букмейкърите, а тотално сбъркан. Алдрич би трябвало не да е с равен коефициент както си мислех по-рано, тя трябва да е средно голям фаворит.

Тиаго Сантос и Ти Джей Дилашоу ми харесват за колонка. Не е бетон това, де. Тиаго Сантос превъзхожда Холанд с много, но е бил побеждаван неведнъж. Ти Джей пък трябва да внимава в началото, да не влиза в необмислени размени с Гарбранд... Мисля че тази колонка има над 70% шанс да излезе.

Абсолютно съгласен за Алдрич. Достатъчно е да види човек съперниците на двете до момента, за да стигне до същия извод като теб. Плюс това Алдрич тренира с Намаюнас и Тиша Торес, които определено могат да я научат на някои трикове, с които да спре тейкдауните на Виана.
Друг аутсайдер, който ми се струва че е супер подценен е Къб Суонсън. Вярно, че страйкинга му не е това, което беше и е станал доста по-бавен от преди, но пък техниката и движението му продължават да са на много добро ниво. Моикано удря доста здраво и има дълъг обхват, но пък ударите му се виждат от километри, а от страйкинг защитата му има доста какво да се желае.
Прегледах двубоите на двамата с Ортега и спокойно мога да кажа, че Суонсън имаше много по-голям успех в стойка, отколкото Моикано, който отнесе доста бой. А Ортега определено не е най-техничния страйкър. Много добро впечатление ми направи защитата от тейкдауни на Суонсън срещу Франки Едгар - 9 от 9 опита на Франки бяха неуспешни. Личи си, че откакто е в един лагер с ТиДжей е подобрил адски много този си аспект от играта. В момента коефициента за Къб е 4.00, а аз по-скоро си мисля, че правилния диапазон е 2.50-2.70, така че определено ще сложа някой лев на него.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Къб

  0     Мнениеот TheRebel на 04 Авг 2018, 01:20

Монтей, съгласен съм за Къб с теб! Това че е напуснал пропадащия лагер Джаксън/Уинк е много добра новина. Може би е малко късно за него обаче. Определено е извън зенита на силите си, но има много опит. Смятам че 4.00 е подигравка с него. Да, вероятно ще падне, но има своите шансове.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот LukeRockhold на 05 Авг 2018, 06:17

Поздравления за Ребъла за прогнозата на Виана - Олдридж. Стана така, както го предвиди, а и аз се възползвах с малък залог.
Аватар
LukeRockhold
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Фев 2014, 20:28
Град: plovdiv

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron