Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

UFC Fight Night 103

  1     Мнениеот TheRebel на 01 Яну 2017, 21:15

UFC Fight Night 103: Rodriguez vs. Penn - прогнози и залози

Яир Родригес 1.19 - Б.Дж. Пен 4.50
Пен не се е бил от 2 години и половина и последния му мач не е като да се е представил добре. Родригез може да няма никакв опит, сревнен с Пен, но има много голям атлетизъм и кардио, също е по-едър от Пен. Коефициента му е оправдан, почти сигурна победа за Родригез, ако не направи някоя голяма грешка на новобранец, която напълно допускам.
Прогноза: Родрегес Залог: Пас

Джо Лаузон 1.67 - Марчин Хелд 2.10
Прогноза: Лаузон Залог: Лаузон

Джими Ривера 1.38 - Браян Карауей 2.80
Прогноза: Ривера Залог: Ривера

Джон Морага 2.45 - Серджио Петис 1.54
Прогноза: Петис Залог: Петис

Уолт Харис - Чейз Шърман - няма коефициенти към 1.1.17
Предполагам че букмейкърите ще сложат Харис лек фаворит тук нещо като Харис 1.70 Шърман 1.90 заради по-големия опит на Харис в UFC и това че последния мач на Харис не беше такава категорична загуба като на Шърман. Ако така сложат коефициентите ще е най-правилно. Но ако букито сбърка и сложи Шърман голям аутсайдер мисля че има причина да се слага на него. Той няма много предимства пред Харис като техника, големите му предимства се състоят в това че не се предава и търси победата до последно. Това че не знае как да я постигне е друг въпрос. Гледах му наново последния двубой който е срещу Джъстин Ледет (който е пак на карта оглавявана от Яир!) и забелязах че треньорите му са страшно неопитни в инструкциите между рундовете. Сигурно е защото техния човек мисля за втори път минава първия рунд, просто нямат опит да дават насоки между рундовете. А това е много важно за да печелиш двубои! Това което му казваха между рундовете беше подобно на хората на Рос Пиърсън което му казват - горе-долу прилични технически корекции, но те по никакъв начин не са достатъчни да обърнат мача. Примерно му казват да свали малко лоу-кика си за да не може Ледет да го блокира. Еми хубаво, но това няма да ти спечели мача, вече губиш 1 рунд и то убедително, трябва да промениш коренно играта си, например да търсиш тейкдауни, за да промениш хода на мача. Тази неопитност на треньорите е много притеснителна. Уолт Харис тренира в АТТ, това е голям лагер където имат много бойци и имат опит да дават корекции между рундовете. Харис има добри умения в бокса, мощни удари както с ръцете така и с краката. Но е бос в играта на земя, лесно се уморява и най-лошото - той е отказвач. Както писах по-горе на такива бойци най не обичам да залагам. Може да са по-добри във всяко едно отношение от противника и да допуснат един по-силен удар и ги гледаш как се отказват да се бият и чакат рефера да ги спаси. А липсата на кардио пък прави нещата още по-лоши за тях. Тук фена в мен проговаря и не бих посъветвал никой да залага този мач защото ще дам прогноза Шърман с решение повече на сипматии и някакво вътрешно усещане. Шърман определено е гладен за битки и победи, забеляза се голямо развитие в последния му двубой сравнен с по-ранните. Все още прави много от старите си грешки, но си личи че е вложил усилие да ги оправя. Също ми харесва че има много силни удари с крака и като цяло добра експлозивност.

Прогноза: Чейз Шърман с решение Залог: Пас
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  2     Мнениеот baiGosho на 02 Яну 2017, 02:14

The Rebel, отдавна не съм писал и искам да се включа с предложение за залог.

Мисля обаче, че бъркаш за Морага (2.50)-Петис (1.57). Особено при подобен коефициент. Просто им погледни визитките. Морага има загуби-да, но са срещу Додсън, Джонсън и Бенавидез, т.е. срещу първите трима в категорията. Има и една загуба срещу Matheus Nicolau Pereira, която е със сплит десижън в един много скучен мач. А пък и опонентът му си изглеждаше на доста добро ниво.

Аз виждам Морага като фаворит в мача. А относно коефициентите, Малкият Петис винаги е бил с надут коефициент, в смисъл прекалено малък. Почти винаги излиза фаворит, дори като е падал, при това понякога с МНОГО (напр. срещу Райън Беноа, който го и нокаутира на всичкото отгоре).

Виж и ранкинга-Морага е номер 8 в дивизията, като му гледах мачовете и горе-долу му знам кариерата и мястото си е заслужено. Петис е номер 14, което също е заслужено, при положение, че не се е бил с големи имена, а да не говорим, че и се е излагал кифладжийската срещу големи аутсайдери.

Като обобщение Морага е старо куче и се е бил с най-големите имена в тази категория, не се отказва лесно и кариерата му не е към своя край все още. Мисля, че превъзхожда по умения и опит Петис, като освен това не се знае дали Петис няма да спече. Все пак това му е първият голям мач в кариерата, а не ми изглежда като някой с железни топки. Единственият начин по който го виждам победител е в някакъв мнооооого скучен мач и късметлийско решение-подарък.

При всяко положение мисля, че Морага си струва на 2.50. На 2.00 или под 2.00 не бих казал, но 2.50 си е оферта.
Аватар
baiGosho
 
Мнения: 64
Регистриран на: 04 Яну 2016, 14:29
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот TheRebel на 02 Яну 2017, 08:04

Мда Баг Гошо, и аз си мислех впоследствие че имам прекалена вяра на Петис на коеф. 1.54... Но ако е за прогноза пак оставам на Петис. Морага има склонността да заспива в двубоите си. Унася се в гледане на противника и изпуска победата. Не му е за първи път срещу Николау. Гледах мача, това е противник (Николау) не на нивото на Морага в никакъв случай, не трябваше да остава мача да бъде толкова равен. Такъв състезател не заслежува доверие. На 2.54, да, може би някоя кинта така за изненадата, но иначе не. Петис е стабилен, има 1 загуба от Касерес на горната категория и 1 от Беноит в мач в който Беноит си отнасяше боя. Малкия Петис не е толкова добър като брат си на земята и това трябва да се види дали Морага не го превъзхожда там с много. Не съм запознат и с двамата много, гледал съм им по 2-3 мача и то не са ми пресни спомените, така че може би ще си променя мнението като гледам още. Ако ще се залага Петис мисля че е удобно да се сложи с решение. Почти е сигурно че ако бие ще е с решение и коефициента ще е по-голям. Или другия вариант да се играе само над 2.5 рунда. Коефициента пак е към 1.50 мисля.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот baiGosho на 02 Яну 2017, 12:26

За над 2.5 рунда (победа за който и да е от двамата) е 1.50 коефициента в бет365 (имай предвид, че там за под-над рундовете ги смятат различно. Над 2.5 за тях означава минимум до 2:30 на 3 рунд да продължи мача, а не само да мине 2рия рунд).

Иначе и аз мислех, че на Морага последния опонент, който го би със сплит десижън не е кой знае какво, ама пича си играе. Неслучайно букитата го бях дали мнооого лек аутсайдер в мача, не са чак толкова прости да объркат толкова коефициентите. А тогава Морага беше номер 6 или 7 в категорията. А пък и го би на косъм. Решението можеше да се даде на който и да е от двамата.

Коеф. за Морага падна до 2.40, което го очаквах, добре че още вчера заложих. Но това не е сигурен мач при всяко положение. Като прогноза давам Морага, но не с много. Като залог Петис ми се вижда жива трагедия да се играе. С това 1.50 трябва да играе с някой извън топ 15 (самият той е там почти), а не с човек, който си го е мерил с Додсън, Майти Маус и Бенавидез. Тъпото на този залог е, че е в категория с малко нокаути и много решения, мачът е 3 рунда, т.е. вероятно ще видим решение, а там не се знае съдиите какво ще кажат. И това честно казано доста ме притеснява.
Аватар
baiGosho
 
Мнения: 64
Регистриран на: 04 Яну 2016, 14:29
Град: София

UFC 208

  5     Мнениеот TheRebel на 05 Фев 2017, 11:30

UFC 208: Holm vs. de Randamie - прогнози и залози

Последно от серията "прогнози и залози" съм писал за няколко мача от каратата Родригес-Пен.
От състояли се 4 мача съм прогнозирал правилно 3. Печелившите залози са 2 от 2. В другите два мача където съм дал "ПАС", ааединия е излязал, другия не.

В картата Холм-Де Рандами смятам че има 3 много лесни за познаване двубоя където коефициентите са силно сгрешени от букмейкъра.

Холи Холм 2.00 - Джърмейн Де Рандами 1.80
Прогноза: Холм Залог: Холм
Нека започнем от Джърмейн.
2011-та я викат от "Страйкфорс" за тяхната категория "перо" при жените с идеята след 1-2 победи да се бие с Крис Джустино. Не става: Джулия Бъд избърсва пода с нея въпреки че по това време има в актива си 2 мача в ММА (1 победа и 1 загуба). Джърмейн е мн. висока жена, но не е за 145 паунда. Има слабо, стройно телосложение с тесни рамене и широк ханш. В категория до 145 паунда (66кг.) пресата ѝ изчезва и дефиницията на ръцете и краката. Това ми говори че идеалната категория за нея е 135 паунда и свалянето до тези килограми не ѝ е голям проблем. Разбира се, не е малка за 135, но определено 145 не е за нея.

Тя превъзхожада Холи по размах на ръцете и по височина, но не и по размери. Холи е наистина голяма за 135 паунда и се вижда на кантарите като я видите колко е изпита. За 145 паунда едни жени като Меган Андерсън или Крис Сайборг вече ще ѝ дойдат възголемички, но със сигурност мога да кажа че Холи е по-голяма от Де Рандами.

За размера добре, ами какво може в октагона? Тук имам хем може да се каже лоша представа, хем добра. Лоша, защото не намирам половината ѝ ММА двубои. Гледах ѝ боевете с/у Eлмос, Пачеко, Нунес, Бъд и Уебър. Добра, защото не виждам какво толкова мога да науча повече от старите ѝ двубои. Де Рандами е муайтай боец с нулева защита от събаряния и нулева игра на земя (срещу хора които могат нещо поне). Това в скобите е важно защото сега ще ви представя комбинираната статистика на момичетата които е победила Де Рандами в "Страйкфорс" и UFC - 0 победи от 10 мача!!! Де Рандами няма победа над качествен противник в ММА. Най-добрата ѝ победа е неединодушно решение (сплит) над Джули Кедзи която мач по-късно приключи с ММА. Нещо интересно - статистиката на Де Рандами срещу момичета които нямат страница в Уикипедия 4-0 (3 с нокаут, 1 с решение), срещу момичета които ИМАТ страница в Уикипедия 2-3 (победите с решение, а загубите с решение, техн. нокаут и ключ)

Срещу всеки малко кадърен боец Де Рандами се огъва. Дори срещу тези които са зле не се справя блестящо при победата. Отнема ѝ рунд и половина да нокаутира Лариса Пачеко и повече от половин рунд да нокаутира Ана Елмос (която като Кедзи след още 1 мач приключи с ММА). Първо няма нокаут сила. Натурална нокаут сила. Направих си труда да погледна техниката ѝ на удар. Завърта таза, завърта раменете, всичко както си му е редът. Но въпреки това не виждам нокаут силата. Най-често побеждава чрез удар с коляно. Там техниката ѝ е добра. Да се върна малко на техниката, може би все пак нещо ѝ куца защото все пак е голяма, би трябвало да може да те зашеметява поне малко. Но ми се струва че повече си избутва ударите отколкото да ги изстрелва. Добре разтяга ръката, всичко точно изглежда като по учебник, но няма експлозия. Но стига за силата на удара ѝ.

Като умения в хватовите БИ я няма никаква. Има някаква идея как да отклони опит за тейкдаун ако го направиш почвайки от съблекалните, също така може да те обърне ако я притискаш аматьорски срещу мрежите. На земята може да задържи гард, но ако не правиш нищо. Тоест като граплинг/борба Де Рандами има съвсем, съвсем повърхностни умения, даже няма и толкова. Моето впечатление е че никой не я учи на нищо в борбата/БЖЖ, нито е правила спаринг специално за тези БИ, предполагам се учи като гледа другите в залата или от гледане на мачове. Не виждам, от това което показва, сериозно някой да е седнал и да я обучава. Да, няма почти никакви мачове в ММА, вярно е, но мога да изброя доста примери за момичета с нейната статистика които могат повече на земята и граплинга не им е първо БИ. Аз лично търсех нейни клипове как тренира борба или БЖЖ в нета и не намерих нито един! Знам че тренира в АКА, но по това което показва в октагона не си личи. Всеки път като потърся да видя как тренира ми излизат клипове и снимки на нея с протектори за крака или как бие чувала или на лапи. Един път не я видях облечена с Ги да се търкаля с някой? Според мене Де Рандами, както доста други бойци, реално не тренира в АКА и никой там не я обучава. Тя си ходи там преди мач за да прави твърд спаринг (нещо с което АКА е мн. известна зала) и това ѝ е "тренирането в АКА" (където ако тренираше сериозно можеше да се възползва от познанията и насоките на такива атлети като Нурмата и ДС примерно).

Имам да пиша още малко за Де Рандами, но вече се уморих. Ще довърша за нея по някое време утре и после ще напиша малко за Холи Холм. Смятам че тя е по-позната от двете на аудиторията и за това.

Андерсън Силва 2.00 - Дерек Брънсън 1.80
Прогноза: Брънсън Залог: Брънсън
Само за този двубой имам известни съмнения в Дерек защото ходи с брадичката напред и невероятната способност на Андерсън Силва да наказва лошо такъв тип бойци. Но това което работи в полза на Брънсън е че последния му мач загуби лошо и е почти сигурно че ще играе пъти по-предпазливо сега. Годините са на негова страна, с 8 години е по-млад, Силва вече мина 40. Атлетизма е отвсякъде на негова страна, размерите и кардиото (ако играе умно). Брънсън го дават 1.80, за човек който смятам че ще бие стария вече Силва 9 от 10 пъти това е чист подарък.

Гловър Тешера 1.60 - Джаред Канониер 2.25
Прогноза: Тешера Залог: Тешера

Имам сериозни аргументи и за другите двубои, но ще пиша после.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот baiGosho на 12 Фев 2017, 14:43

https://i.imgur.com/NKwBsU5.png
Аватар
baiGosho
 
Мнения: 64
Регистриран на: 04 Яну 2016, 14:29
Град: София

UFC 209

  0     Мнениеот TheRebel на 04 Мар 2017, 17:57

UFC 209: Woodley vs. Thompson 2 - прогнози и залози

Тайрън Удли 2.15 - Стивън Томпсън 1.60
Прогноза: Томпсън Залог: Томпсън

Тези двамата си спретнаха истинска война миналия път. Или нещо от сорта. През повечето време беше взаимно зяпане, но имаше моменти със сериозен екшън. Повечето тупалки ги раздаде Удли, но в моментите които не унищожаваше Уондърбоя, последния контролираше нещата почти изцяло. Смятам че Томпсън излезе прекалено предпазлив и сам се лиши от възможността да бъде шампион като не пускаше достатъчно голям обем удари, достатъчно разнообразни като вид и като сила. Повечето му удари бяха маркиращи и главно с ръцете. Не мисля че видяхме най-добрата версия на Томпсън миналия път. Трябва му малко по-сериозно БЖЖ с което да овладее ситуацията ако се стигне до земя, да минимализира граунд-енд-паунд пораженията и да търси изход за да се изправи. Не мисля че е невъзможно да го направи за четири месеца време. Да, малко е, но е възможно. Удли също може да победи, не се съмнявам. Но неговия път за победа е доста по-ограничен. Ако не нокаутира или заключи Томпсън, му остава да направи в три от петте рунда достатъчно големи поражения на Томпсън за да спечели решение. Но уловката е че трябва да ги направи без да се измори напълно. А в реванша съм убеден че Томпсън ще напада доста по-смело като види Удли изморен, защото наистина ако не го направи както миналия път, ще изгуби и той го знае. Мисля че Стивън Томпсън ще победи с технически нокаут. Мислех си да дам прогноза "решение", но по-вероятното е приключване защото и двамата не искат пак да се стига до съдии и ще играят по-отворено. Или поне така си мисля. Мача е на ръба да си заслужава да се заложи. 1.60 е повече от скромен коефициент за боец който има съвсем реални шансове да изгуби. Не е въобще сигурно. Но причината да съм писал че си заслужава е че имам някакво вътрешно чувство че Томпсън ще победи и дори мисля че ще му е лесно.

Стивън Томпсън победа с техн. нокаут
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  1     Мнениеот doktora70 на 04 Мар 2017, 20:59

Ребел - добре си го написал, всичко е вярно в анализа ти и общо взето съм на същото мнение като теб! Доста хора слагат Томпсън като фаворит - ти, донякъде и аз, мои познати твърдят същото, букмейкърите също! Притесняват ме обаче силните тупалки на Удли, които в миналата среща без малко да пратят Томпсън в нокаут, както и силната борба на негрото, с която в една не малка част от двубоя буквално измете пода с ариеца! На Удли това му е най-силното оръжие - комбинацията от силни тупалки и мощна борба - опонента му не знае от къде да очаква атаката!
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 04 Мар 2017, 21:36

Напълно е възможно. Но всички добри шансове които получи Удли в мача бяха когато пресираше Томпсън. Винаги това е бил начина да биеш Томпсън най-лесно и това и ще си остане. Така го би Мат Браун, така му вкара тежък удар Еленбъргър и така в петия рунд имаше някакъв успех Рори. Стивън си държи ръцете престъпно ниско долу и когато му влезеш близо няма бързи и точни дефанзивни боксови умения с които да се измъкне и почти всеки път изяжда поне един или два чисти удара. Истината е преса, преса и преса от страна на Удли. Но за това се изисква такова кардио, каквото Удли го няма. За това давам силно предимство на Уондърбоя. Удли може да победи с приключване в почти всеки един момент, или с някакъв сорт експлозия-почивка-експлозия докато спечели 3от5 рунда. Но тези методи са по-трудни за изпълнение от метода на Томпсън - точкуване отдалече. Просто е доста по-лесно и вероятно да стане. И на всичкото отгоре за Удли все още остава и опасността да бъде нокаутиран. Удли трябва да приложи всичките си натрупани умения и знания от миналия двубой за да изцеди победа тук. Трябва активно да търси приключването, но без да си изхаби енергията, което е много тънък баланс. Неговата задача е доста по-трудна от на Уондърбой.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот KungLao на 04 Мар 2017, 22:19

Прав си, че варианта Уондърбой да изчаква от дистанция и да точкува е най-добрия за неговия стил и видяхме, че върви срещу всички останали противници, но не и срещу Уудли и това е поради простата причина, че Уудли е най-добрия в това да скъсява дистанцията по най-бързия възможен начин може би в цялото УФЦ. Именно този контраст в стиловете им прави този двубой толкова интересен и нямам търпение да му се насладя. :)
KungLao
KungLao
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Дек 2016, 19:47
Град: burgas

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта

cron