Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 22 Юни 2018, 20:20

Аз пък мисля, че Черони е прекалено подценен с тоя коефициент. Той обикновено губи от страйкъри, които започват да го пресират от самото начало, каквито са Масвидал и Тил. Едуардс е доста по-голям, по-млад и по-бърз от Каубоя, обаче няма достатъчно добър страйкинг, с който да го пресира. Дори мисля, че ако Едуардс тръгне да се надиграва в стойка с Черони, може и да падне нокаутиран в един момент. На земята също не са много розови нещата за него. Най-вероятно ще успее да свали Доналд на земята, но после какво ще прави? Да стоиш в гарда на Черони не е много добра идея, особено когато мача е 5 рунда, а дали ще успее да му мине гарда ми е малко мъгла. Като цяло Каубоя е много непредсказуем на земята и може да събмитне всеки, така че този двубой хич няма да е лесен за Леон.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот YASHABO на 22 Юни 2018, 20:46

Rebel, япончето е на 5.00 вече в бета, обаче изгледах 2 мача на тва момче Пьотр Ян и може и малко да е завишен коефициента ама русначето е определено класа над Ишихара - има здрав клинч, колене им дава, лакти, коварен е като цяло много.

Отделно е шампион в ACB при петлите и има 1 защита.

Окончателния фиш ще ми е:
Танкчето Вивиане Перейра бие Ксионан Ян
Сасаки бие Лауса
Пьотр Ян бие Ишихара
Иноуе бие Шнел

И един отделен фиш с победа на Каубоя, е така щот му вярвам, че е ядосан и Едуардс няма да си намери темпото (дай Боже).
Аватар
YASHABO
 
Мнения: 22
Регистриран на: 30 Ное 2016, 15:19
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 22 Юни 2018, 21:37

Монтей, до голяма степен съм съгласен с теб, но този мач го гледам не от гледната точка "какви бойци традиционно бият Каубоя", а "какви бойци традиционно бият Едуардс". А нещата са че Едуардс е губел само от граплъри/грайндъри в UFC. Като загубата от Силва си е доста спорна. Това е. Забелязах че Усман го биеше и в стойка, но до голяма степен това беше защото го пресираше, а го пресираше свободно защото Едуарс не можеше да смени нивото и да направи тейкдаун, както при подобни ситуации винаги прави в другите си двубои. Другото което е във всички мачове на Каубоя, особено от втората му загуба от РДА, опонентите му до един се опитват да го изкарат от комфортната зона от първата секунда на първия рунд - защото знаят че му трябва време да се разиграе и също че за да цъка на макс Каубоя трябва да се чувства все едно ти е приятел и те също гледат да го ядосат. Убеден съм на 100% че Леон ще пробва да повтори това което Тил направи, няма да чака да проучва и да търси дупки в защитата, директно ще търси нокаута. Ако това все пак не стане, той си остава по-големият, по-атлетичният, по-младият, много по-бързият и също издръжлив на удари боец. За мен Доналд няма особени шансове да вземе победата тук. Ако го направи, това ще е най-добрият боец който е побеждавал в полусредната категория без никакво съмнение.

Моят фиш ще е с Леон и Юта. Пожелавам си късмет, пожелавам ви късмет и на вас. ;) :)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 23 Юни 2018, 01:26

YASHABO написа:Rebel, япончето е на 5.00 вече в бета, обаче изгледах 2 мача на тва момче Пьотр Ян и може и малко да е завишен коефициента ама русначето е определено класа над Ишихара - има здрав клинч, колене им дава, лакти, коварен е като цяло много.

Отделно е шампион в ACB при петлите и има 1 защита.

Окончателния фиш ще ми е:
Танкчето Вивиане Перейра бие Ксионан Ян
Сасаки бие Лауса
Пьотр Ян бие Ишихара
Иноуе бие Шнел

И един отделен фиш с победа на Каубоя, е така щот му вярвам, че е ядосан и Едуардс няма да си намери темпото (дай Боже).

Перейра нали знаеш, че се бие с двуседмично предизвестие?
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот Атанас12 на 23 Юни 2018, 09:18

Изображение
Аватар
Атанас12
 
Мнения: 147
Регистриран на: 15 Ное 2012, 16:16

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 23 Юни 2018, 10:25

Ишихара тренира в Алфа Мейл от доста време вече. Там ако не друго, ти дават стабилни основи в борбата. Като добавим свалянето до 135 където не е превъзхождан физически така както беше на 145 и факта че има като резервен план борба, мисля че една игра на Ишихара на "изненада" не е съвсем без основание. :)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 23 Юни 2018, 11:10

TheRebel написа:Монтей, до голяма степен съм съгласен с теб, но този мач го гледам не от гледната точка "какви бойци традиционно бият Каубоя", а "какви бойци традиционно бият Едуардс". А нещата са че Едуардс е губел само от граплъри/грайндъри в UFC. Като загубата от Силва си е доста спорна. Това е. Забелязах че Усман го биеше и в стойка, но до голяма степен това беше защото го пресираше, а го пресираше свободно защото Едуарс не можеше да смени нивото и да направи тейкдаун, както при подобни ситуации винаги прави в другите си двубои. Другото което е във всички мачове на Каубоя, особено от втората му загуба от РДА, опонентите му до един се опитват да го изкарат от комфортната зона от първата секунда на първия рунд - защото знаят че му трябва време да се разиграе и също че за да цъка на макс Каубоя трябва да се чувства все едно ти е приятел и те също гледат да го ядосат. Убеден съм на 100% че Леон ще пробва да повтори това което Тил направи, няма да чака да проучва и да търси дупки в защитата, директно ще търси нокаута. Ако това все пак не стане, той си остава по-големият, по-атлетичният, по-младият, много по-бързият и също издръжлив на удари боец. За мен Доналд няма особени шансове да вземе победата тук. Ако го направи, това ще е най-добрият боец който е побеждавал в полусредната категория без никакво съмнение.

Моят фиш ще е с Леон и Юта. Пожелавам си късмет, пожелавам ви късмет и на вас. ;) :)

Малко ме съмнява Едуардс да нокаутира Черони в стойка, нещо което Роби Лоуър, Мат Браун и Янси Медейрос не успяха да направят, а техния страйкинг е на светлинни години напред пред този на Леон. А Каубоя е вече на 2.80 коефициент, не е реално да е толкова подценен просто...
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Бойна седмица - UFC 226 и TUF 27 Finale

  0     Мнениеот TheRebel на 30 Юни 2018, 11:56

Момчета, чакат ни две яки карти (най-вече втората) следващата седмица. Много боеве за обсъждане, много потенциални места за залагане. Имаме от доста време и коефициенти за боевете, така че няма да пипаме на сляпо. Ще си напиша тук набързо предварителното мнение къде имам увереност и какви са ми прогнозите за някои от по-интересните мачове, пък дано стане обсъждане. ;)

От TUF 27 си харесах Адесания да бие Таварес, но коефициента в началото беше доста жалък за него... сега се е покачил малко в района на 1.60 е. Мисля че става за залог, Таварес не е борчага че да го свали лесно и/или за дълго и да го търкаля по земята или пък по мрежите и да спечели скучно решение или с ключ, което би бил правилният ход в този мач. Да си мериш пишката с Адесания на кикбокс е грешка, която Ветори вече допусна. Но мисля че и Таварес е уязвим към тази грешка, съдейки от това какво говори по интервюта сега. И дори да не иска да играе кикбокс, дори целта му да е само и единствено борба, той просто не е толкова добър че да му върже там. Плюс Адесания ми изглежда да се подобрява от мач на мач в тази област, кой знае какво ще ни покаже в този мач.
Другият ми боец който харесах за залог е Пиечота. Той е по-добър атлет и по-добър граплър, според мен, от Меершарт. Меершарт е бая бавен и няма свястна борба... Мисля че ще падне или с решение или с ключ, кучето е доста трудно за нокаутиране - не се предава. Но мисля че Пиечота е доста сигурен залог все пак.

От UFC 226 най-добрия мач за залагане според мене е Пол Фелдър да бие Майк Пери. Американското буки е отворило мача с Фелдър като лек аутсайдер. Това е грешка според мен. Да, Фелдър ще се бие в горната категория, но да не забравяме колко е огромен той за леката и че Пери е един от по-дребните в полусредна. Така че разликата в размерите, ако я има, няма да е от огромно значение. Друго което много ми харесва в мача е че Фелдър е адски добър в клинч ситуациите с колена и лакти, а Пери общо взето само там има успех. Тоест, дори в най-добрия сценарии където Пери се чувства най-умел Фелдър дори там го превъзхожда. А в боя в дистанция Фелдър със сигурност е доста по-добър, особено откакто е в РуфъсСпорт. Лесен избор - Пол Фелдър с решение. Бих заложил на него на аутсайдер без да се замисля, ако като се отвори при нашите букита мача е още с такива коефициенти!

Нататък.
Борачиня си е доста стабилен залог - не виждам Юрая Хол как ше го вземе тоя мач, освен с някаква тотална изненадваща комбинация като срещу Мусаси първия път, ама това колко пъти може да му върже, особено срещу някой супер назобан като Коста? Това си е сигурен залог по мои виждания, дори на 1.20-1.30 си става за някаква добавка към колонка. Най-добрата победа на Хол в UFC, която не е тотален късмет!, е Тиаго Сантос. Ако този Хол който се би със Сантос излезе в октагона, може и да е леко оспорвано, но пак не вярвам прекалено. Защото Сантос главно ползва ритници, няма никакъв техничен бокс с който да застраши Хол, и Хол в такъв тип мачове е спокоен, справя се. Но като го пресират и ползват бокс срещу него всичко се разпада.

Асунсао да бие Роб Фонт, на мене ми изглежда доста ясен тоя мач. Фонт определено има по-добър бокс и по-тежки ръце. Но Асунсао е по-добрия в смисъл че има много по-завършена игра и ми се струва и че е малко по-атлетичният. Без залог обаче, мача е с точен коефициент.

Саки и Раунтри е мач абсолютно за избягване. Последният път Раунтри оцапа гащите срещу супер посредствен противник (но пък по-опитен от него) в лицето на Олекшейчук. Там игра като аматьор. Замахваше като че е сляп. Изхаби енергия да пропуска удар след удар, Олекшейчук си го би И в стойка И на земята без проблеми. Саки може ли да повтори същото? Може да повтори същото в стойка без проблеми, ама дали ще му е достатъчно? Раунтри е доста труден за нокаутиране и ако трябва да спечелиш 3х5 минути рундове срещу него и със съмнително кардио и без опит в борбата и граплинга хич не ми се вижда да е лесно. Така че ПАС! Сигурно Саки ще намери начин да победи, Раунтри има огромни дупки в играта си технически, също така и психически не ми изглежда да е на 100%.

Киеса срещу Петис е също мач за пасуване. По-добрият боец очевидно е Петис, но в момента Петис е толкова амортизиран че дори един общо взето средно ниво боец като Киеса може да си го бие. Киеса в стойка е опасен, въпреки че яде удари. Той си ги яде и нищо му няма, така че това не е проблем. На земята Киеса е мега агресивен и допуска грешки, от които Петис като нищо може да се възползва, той е голям опортюнист там. В стойка Петис е доста по-добрият, но как му е брадичката? Как му е и тялото? Дали няма да му сдаде багаж някоя част, някой стара контузия да се повтори... Мач-загадга за мен. Като прогноза Петис казвам с ключ, като залог е пас.

Нгано-Люис. Баси мача! Аз съм за Люис, но не му виждам много шансовете тука. Все пак мача е 3 рунда, което е много добре за него. Нгано каза в интервю че ще чака на контра срещу Люис. Не мисля че това е най-добрата възможна стратегия. Той и така може да го бие и то лесно, но има и по-лесен начин. Тръгваш да си го биеш агресивно, с техника разбира се, но не го чакаш. Няма какво да го чакаш. Люис може да изглежда като да се бие като животно, но не е толкова лесен за контриране когато атакува. По-лесен е когато той те чака. Това си е игра с огъня да го чакаш. По-добре да го пресираш и да не му даваш възможност да хвърля никакви удари. Когато Люис е в защита той по-скоро се пази отколкото да контрира така че е доста по-безопасно да натискаш екшъна срещу него отколкото да му даваш време и пространство да измисли нещо. Люис е голям аутсайдер, ей така щото съм му фен и също не харесвам африканеца бих заложил нещо скромно на Черното Чудовище.

И понеже написах повече отколкото бях планирал ще съм наистина кратък с двата шампионски мача.
Ортега и Кормие и двамата трябва да измислят нещо наистина креативно за да измъкнат поясите от притежателите си. Мисля че най-чистият път за победа на Ортега е нокаута. Той удря много здраво, огромен е за категорията, бърз, атлетичен. Може да изненада Макс с нещо. Малко вероятно, но може. С джуджицу няма как да стане, Макс е невъзможен за сваляне долу и е по-труден за хващане в ключ на крака защото е висок. Кормие трябва да изиграе мача на живота си. Това че Стипе не успя да приключи Нгано не трябва да ви подвежда че няма да може да приключи доста по-добър боец като Кормие. Да, Кормие е много, много по-добър от Нгано. Но Нгано има брада като на Хънт, Стипе му сипа яко в стойка и Нгано не помръдна имаше поне 3 чисти десни на Стипе които въобще не се отразиха от Нгано. Същите удари в черепа на Кормие и Кормие пада. Също Нгано е много голям и силен, за това Стипе се измори толкова да го бори. Не зная как Кормие ще накара Стипе да капне по същия начин... Кормие винаги е страдал срещу хора които са по-високи от него и имат борба - Джоунс, Гус. Миочич е като тях двамата, но е по-голям от тях и има и бокс.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Бойна седмица - UFC 226 и TUF 27 Finale

  0     Мнениеот montey на 30 Юни 2018, 17:59

TheRebel написа:Момчета, чакат ни две яки карти (най-вече втората) следващата седмица. Много боеве за обсъждане, много потенциални места за залагане. Имаме от доста време и коефициенти за боевете, така че няма да пипаме на сляпо. Ще си напиша тук набързо предварителното мнение къде имам увереност и какви са ми прогнозите за някои от по-интересните мачове, пък дано стане обсъждане. ;)

От TUF 27 си харесах Адесания да бие Таварес, но коефициента в началото беше доста жалък за него... сега се е покачил малко в района на 1.60 е. Мисля че става за залог, Таварес не е борчага че да го свали лесно и/или за дълго и да го търкаля по земята или пък по мрежите и да спечели скучно решение или с ключ, което би бил правилният ход в този мач. Да си мериш пишката с Адесания на кикбокс е грешка, която Ветори вече допусна. Но мисля че и Таварес е уязвим към тази грешка, съдейки от това какво говори по интервюта сега. И дори да не иска да играе кикбокс, дори целта му да е само и единствено борба, той просто не е толкова добър че да му върже там. Плюс Адесания ми изглежда да се подобрява от мач на мач в тази област, кой знае какво ще ни покаже в този мач.
Другият ми боец който харесах за залог е Пиечота. Той е по-добър атлет и по-добър граплър, според мен, от Меершарт. Меершарт е бая бавен и няма свястна борба... Мисля че ще падне или с решение или с ключ, кучето е доста трудно за нокаутиране - не се предава. Но мисля че Пиечота е доста сигурен залог все пак.

Тука мисля да поспориме малко :D
Не че искам да поценявам Адесаня, но до момента в двата си мача в ММА по никакъв начин не е показал, че трябва да бъде фаворит срещу опитен боец като Таварес, който има 21 двубоя в ММА, от които 16 в UFC. Плюс това Таварес е класи над Ветори във всяко едно отношение, а Израел изпитваше доста трудности срещу италианеца, дори когато мача беше в стойка. Адесаня е супер талантлив боец, но някакси все още не успява да разгърне потенциала си докрай, когато се бие по правилата на ММА. Плюс това е малък за тази категория, нещо което с теб сме си говорили и преди. Таварес не е никак за подценяване, не знам дали видя как нокаутира Джотко в миналия си двубой, но тогава показа много добра игра в стойка. Брадичката му е доста добра, въпреки двете загуби с нокаут, които има. Уитакър и Боетч със сигурност удрят доста по-силно от Адесаня, така че не мисля, че Израел ще успее да го нокаутира. Играта на земя на Таварес е доста подценена, а и той ще бъде по-тежкия и по-големия от двамата, така че мисля, че не трябва да изключваме варианта, в който Таварес ще иницира клинч и ще свали Адесаня на земята, като по този начин ще открадне рунда.
За Пиечота съм съгласен абсолютно с теб, жалко че не сме в Америка и не можахме да го заложим като аутсайдер, какъвто е бил в началото, като са пуснали коефициентите.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 30 Юни 2018, 22:00

Монтей, може и да си прав. Но Адесания ми се струва че играе на нивото на противника си. Срещу Таварес ще видим подобрена версия. Таварес не е нищо особено като борец, като страйкър е по-дефанзивно ориентиран от Ветори, но това го прави и по-безопасен от него. На Таварес му дадоха доста лесни последни две задачи в лицата на Лейтес и Йотко. Таварес е по-добър атлет и от двамата и повече запазен. Лейтес е на 36 с доста навъртяни километри, няма добра борба, като страйкър е посредствен и е бавен, Йотко е горе-долу добър навсякъде и е млад, но дойде от лош нокаут от Хол, беше крайно неактивен като че ли от страх да не го нокаутират пак... и въпреки това пак стана белята. :D
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта

cron