Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

UFC Fight Night 128: Barboza vs. Lee

  0     Мнениеот TheRebel на 17 Апр 2018, 11:55

Крисо, единствените ми твърди избори за ивента са Т.Мартин и Л.Чагас.
Имаш ли мнение за тях?
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 18 Апр 2018, 00:13

За мен има няколко много добри коефициента в това събитие
Алджамейн Стърлинг @1.90 - Не виждам как може да са равни ставките тука, Стърлинг е много по-опитен, срещал се е с някой от най-добрите в UFC и е побеждавал, докато най-добрата победа на Джонс е срещу Джо Сото.
Луан Чагас @1.90 - Бахадурзада е супер предсказуем боец, който на всичко отгоре е доста неактивен напоследък - има само 2 двубоя в последните 4 години. Чагас е 10 години по-млад и доста по-активен напоседък.
Дейвид Бранч @2.62 - Не разбирам защо Бранч е чак такъв аутсайдер, при положение че има много ясна тактика, с която може да победи Сантос и не виждам защо да не успее да я реализира. Трябва просто да притиска бразилеца постоянно и да не му дава пространство да нанесе някои от тежките си удари. Ако успее и да го свали на земята рунда е негов.
Мераб Двалишвили @2.40 - Грузинецът загуби последния си двубой с разделено решение срещу опитния Саенз, но показа много добри борчески умения. Противника му е дебютант в UFC и според статистиката е по-скоро страйкър. Ако Мераб пренесе двубоя на земята мисля, че може да спечели с решение.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 09 Май 2018, 23:51

За следващото събитие съм си харесал следното:
Джуниър Албини @1.80 - Албини загуби последния си мач от Арловски, който използваше по-дългия си обхват, за да го държи на дистанция. Олейник обаче е друг съвсем друг тип боец и със сигурност няма да тръгне да прилага същия игрови план, а ще се опита да свали Албини на земята. Ако не успее, тежко му. Залагам, че няма да успее.
Келвин Гастелум @2.25 - Леко подценен ми се струва Келвин. В стойка нещата са ясни според мен, Гастелум е класа над Соуза. Въпроса е, ше успее ли Джакари да го свали на земята или не. Срещу Уайдман, Гастелум показа добра защита от тейкдауни, но просто Крис беше прекалено голям и физически по-силен от него и успя да го свали неколкократно. Въпреки това, на няколко пъти Гастелум се изправяше след тейкдауните, което ми дава основание да мисля, че дори Соуза да го свали на земята, той не е напълно изгубен.
Аманда Купър @3.00 - Дерн направи слаб дебют и не виждам как само за 2 месеца ще успее да си подобри играта. Освен това се чува, че са я изгонили от тренировъчния и лагер, защото правела постоянни публични изяви и не се отнасяла достатъчно сериозно към тренировките. Коефициента за нея ми се струва прекалено нисък за толкова недоказан боец.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Анализ на прогнози

  0     Мнениеот TheRebel на 15 Май 2018, 19:03

Следя от известно време един типстър в ютюб, който ми харесва. Успеваемостта му не е впечатляваща, но ми прави впечатление на вещ в ММА. Може би се подвеждам, но все пак... По-долу привеждам как се е справил последните 10 ивента в избора си на сигурни победители които стават за колонка. Този типстър лично не залага, само дава мнението си за кои бойци е много сигурен че ще бият, без значение коефициента.

UFC Fight Night 129 Demian Maia v Kamaru Usman - предстои
сигурни победители: Татяна Суарез и Висенте Луке

UFC 224: Nunes vs. Pennington
сигурни победители: Маркус Перез и Рамазан Емеев

UFC Fight Night 128: Barboza vs. Lee
сигурни победители: Джъстин Уилис и Кори Андерсон

UFC on Fox 29: Poirier vs. Gaethje
сигурни победители: Аржан Булар и Джон Морага

UFC 223: Khabib vs. Iaquinta
сигурни победители: Ашли Еванс Смит

UFC Fight Night 127: Werdum vs. Volkov
сигурни победители: Чарлз Бърд, Хакийм Даводу и Магомед Анкалаев

UFC 222: Cyborg vs. Kunitskaya
сигурни победители: Джордън Джонсън и Андре Сукамтат

UFC on Fox 28: Emmett vs. Stephens
сигурни победители: Джесика Андраде и Браян Келехер

UFC Fight Night 126: Cowboy vs. Medeiros
сигурни победители: Оскар Пиечота и Джаред Гордън

UFC 221 Romero vs. Rockhold
сигурни победители: Александър Волкановски, Тайсън Педро и Ли Жинглиянг

UFC Fight Night 125: Machida vs. Anders
сигурни победители: Валентина Шевченко, Поляна Мота, Ерик Андерс

В 4 от 10 ивента всичките му сигурни хора са победили. По-малко от 50% успеваемост при положение че избира наистина сигурни, според него, хора.

В случаите когато е правил "колонки" от повече от 2-ма е изгубил всеки път - всичките 3 колонки с по трима боеца са провал.

Колонките с до 2-ма бойци са с най-добра успеваемост 57%, 4 от 7 са излязли, но пак е неприемливо при положение че са слагани там само "сигурни" бойци.

По-нататъшната дисекция на резултатите му показва че бойците които е избрал и са изгубили са общо взето неопитни (най-вече на UFC ниво). Само Жинглиянг има повече от 3 мача в организацията. Сукамтат има 3 мача, Гордън и Андерс имат по 2 мача, Булар има 1, а Даводу и Анкалаев дебютират.
Бойците които са изгубили се характеризират с над средно ниво на агресивен стил на игра в комбинация със сравнително слаба техническа компетентност. Тоест бойци които искат да са в огъня, но нямат необходимите инструменти да оцелеят там. Двете изключения тук са Сукамтат и Андерс които не са хипер-агресивни, но отново нямат нужната обиграност и/или техника.

За предстоящият ивент не зная какво да мисля за избора му на Татяна Суарез за твърда победа. Грасо може би е сериозно превъзхождана физически, атлетически и като борчески умения, но Суарез няма толкова дълго и добро резюме като на Грасо. Не ми харесват недоказани фаворити от по 1.30 и надолу и да им се гласува такова силно доверие че и за комбинация. От изписаното по-горе Суарез ми изглежда като точно боецът който може да се изложи. Тя има общо 5 двубоя в кариерата си (без тези в TUF), 2 от тях в UFC. Може и да греша, но пък историята показва че този типстър половината от двойните си комбинации ги бърка. Лично бих предпочел да сложа Франки Саенц вместо това момиче като втори мач в колонката. И Саенц е с по-хубава цифра.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 18 Май 2018, 18:40

Аз лично не мога да разбера с какво Суарез е заслужила да е чак такъв фаворит... Някой е налял адски много пари, за да падне коефициента до там. Същото важи и за Усман. Мисля да ги пробвам да загубят и двамата с някви къси, колкото да не ме е яд ако паднат :D
Като цяло не ми харесва за залагане това събитие, но все пак ще пробвам едно комбо от Луке и Къминс. Общо двамата правят 2.50 коефициент, макар че сега виждам, че малко са им паднали коефициентите.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Суарез и Усман

  0     Мнениеот TheRebel на 18 Май 2018, 22:20

Аз лично не мога да разбера с какво Суарез е заслужила да е чак такъв фаворит... Същото важи и за Усман.
Отговора е че с нищо. Но са си фаворити с право. Имат сериозни предимства над опонентите си. За да бие Грасо и за да бие Мая трябва да станат редица неща, което не е лесно. Трябва Суарез да е напълно или почти напълно неспособна да направи тейкдауни и мача да остане в стойка и там като остане да го изгуби. А аз дори не съм сигурен дали ако остане в стойка 100% ще го изгуби от това което съм видял от нея досега. Или трябва да бъде хваната в някакъв ключ, а Грасо няма нито една победа с ключ в кариерата си досега. Усман малко по-лесно го виждам да изгуби, ако трябва да съм честен. Бойците на Хенри Хууфт като цяло се провалят срещнат ли кажи-речи труден опонент - Скели, Бермюдес, М.Джонсън... Ако Мая успее да респектира Усман в стойка (а не е толкова невъзможно), да го накара да се панира, да търси тейкдаун - това е неговият шанс. Когато Усман усети че губи играта в стойка неговият спасителен план ВИНАГИ е борбата. Ако Мая запише дори един добър удар допускам Усман по инерция да тръгне да го бори, както го е правил преди, и да падне сам в капана... Не виждам това да е много вероятно да стане, но може. И това е шанса са Мая. Но Усман е достатъчно силен физически да оцелее на земята без да бъде заключен поне за известно време, така че дори тук Мая е превъзхождан. Шансовете на Грасо и на Мая са малки. Но не толкова колкото са им коефициентите, де.
Цялата карта не ми харесва хич. И като липса на интригуващи двубои и като липса на места където бих пробвал някой залог. Чакам си Томпсън срещу Тил. Там имам сигурен победител, поне по мои сметки.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Питбула и Рийм изненадите в UFC 225

  0     Мнениеот TheRebel на 02 Юни 2018, 23:10

Не знам, момчета, ама като гледам какво предлагат като умения и опит двамата опоненти на Арловски и Овърийм - съответно Туиваса и Блейдс, ми се струва че няма да е достатъчно срещу ветераните.

Туиваса е дебел австралиец с експлозивни ръце. Не бих казал точно бокс или кикбокс, защото не е техничен. Но е експлозивен, силен физически и удря тежко. Подобно на Хънт има учудващо добра защита от събаряния. Е, не е като на Хънт, но си личи кой го тренира. Знае горе-долу какво да прави долу за да стане, това искам да кажа. Иначе тая експлозия, след експлозия с която играе, липсата на опит и големите му килограми могат потенциално да му изгубят мача срещу Арловски. Арловски показва много сериозен напредък откакто е в АТТ. Възползва се от факта че е един от много малкото тежки които имат кардио за три пълни рунда и понеже не е от по-големите момчета, има добра бързина. Да, не удря като влак, не е супер техничен, брадичката му е под голям въпрос, но в тоя мач с Туиваса има сериозни предимства, особено ако мача отиде към втори и трети рунд. Арловски може да те заклични по мрежите и да бави часовника или ако му се удаде възможност и тейкдаун. От това което видях от Туиваса дотук в UFC, нищо не ми подсказва че ако не му върже нокаута първия рунд, няма да е торба следващите два.

Блейдс е бая зелен в стойка. И за съжаление от мач на мач не изглежда да става по-малко зелен, а напротив. Има твърд ляв прав, който ми харесва. С него разклати Нгану (за много кратко) в техния мач. Но всичко останало в стойка дето го прави освен левия прав е каша. Непрекъснато ударите му увисват във въздуха, не си движи главата, не контролира дистанция, въпреки че има мн. дълъг обсег. Борбата му е силната част, но към нея няма граплинг който да я направи действително силно оръжие. Общо взето му се разминава защото е голям, има дебела кратуна и има повече кардио от опонентите с които се е сблъсквал досега. На земята контролът му не е от най-добрите, няма събмишън игра, също граунд-енд-паунд - което е следствие от първото. Ако Овърийм имаше поне малко по-добра поносимост към удари, щяха букмейкърите да го дадат 1.20 защото тези двамата са на коренно различни нива и като умения и като опит. Но понеже го изстреляха в космоса последния път като се би и понеже Блейдс е в победна серия, Блейдс е лекия фаворит в мача. Дори Оверийм да нямаше проблеми с брадата, пак може да осере работата тук. Все пак е стар и се изморява ако се наложи да работи повече. Може да изгуби просто защото няма никакви сили след един рунд бой.

Но и в двата мача избирам ветераните. Не че вярвам със сигурност че ще бият. Но в ММА тежката категория е 15 години назад. Нещата седят по съвсем различен начин. Тук старчоците си държат позициите докато не ги изкарат на носилка от октагона, а често дори и това не е достатъчно. Просто младите тежки бойци имат съвсем малък опит обикновено като влязат в UFC и то некачествен опит, защото извън UFC няма къде и с кого да се бият. Или имат 5-10 двубоя срещу някакви аматьори и/или горе-долу добри бойци, но взети от долните категории защото тежки просто няма, или дори да имат малко по-дълга кариера говорим често за хора с по примерно 15 мача ама всичките свършили преди втората минута на първия рунд - това пак не е кой знае какъв опит, човека не е тестван въобще в истински мач. Също е фактор че нивото на атлетизъм в UFC е по-друго от местните промоцийки. Дори в тежката поне по-добрите момчета имат известна бързина, държат на бой и имат и размери. Често идват някакви новаци в тежката на UFC които са просто дебелаци които ги мързи да свалят до 205, това също допринася новите да не могат да минат гейткийпърите на категорията.

За това си мисля че и тук ветераните ще покажат какво е качествен опит натрупан на високо ниво в ММА. Ще видим, но аз лично стискам палци на Оверийм и на Арловски.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 06 Юни 2018, 14:06

Tysontheboss написа:Прекалено рисковано ли е да заложа на Къртис Бладес срещу Алистър 10 хил на коеф 1.58 за Къртис


Рисковано е меко казано. Блейдс е много неопитен, сравнен с Алистър е като аматьор в ММА. Когато Блейдс дебютира в ММА Алистър има вече зад гърба си 50 мача, и това е само в ММА. Залогът ти е надежда Блейдс просто да го нокаутира защото Алистър няма поносимост на удари, а в същото време ченето на Блейдс се конкурира с това на Хънт по твърдост. Шансът това да стане не е малък, но не е и толкова гарантирано че да рискуваш 10 000лв. и то не за да спечелиш двойно, а за да изкараш едни 5 800. Риска е напълно неопрадван. Ако наистина искаш да заложиш Блейдс го заложи с нокаут. Алистър не е падал с решение в UFC нито веднъж. От 16 загуби има 3 с решение, останалите са с нокаут 11 и с ключ 2. Това е мое мнение. Може да не съм прав, но това е моята гледна точка. Консултирай се с повече хора щом мислиш да заложиш толкова.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот YASHABO на 06 Юни 2018, 14:33

Аз не съм ги мислил много много, Овърийм и Блейдс според мене си е като игра на шах, много трудна среща за познаване.

Направил съм едно скромно фишче

Туйваса да бие Арловски
Гаделя да бие Еспарза
Оливейра да бие Гуида
И двамата абонати СМ Пънк и другия да се вкарат в решение
Аватар
YASHABO
 
Мнения: 22
Регистриран на: 30 Ное 2016, 15:19
Град: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта