Най-големият сайт за бойни спортове

       

Прогнози

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

UFC 209

  0     Мнениеот TheRebel на 28 Фев 2017, 12:44

UFC 209: Woodley vs. Thompson 2

Главни
до 170 паунда Стивън Томпсън Техн. Нокаут
до 155 паунда Хабиб Нурмагомедов Неединодушно Решение
до 185 паунда Дан Кели Нокаут
до 155 паунда Дейвид Теймур Решение
до 265 паунда Марк Хънт Нокаут

Предварителни
до 265 паунда Луис Хенрике Решение
до 145 паунда Мирсад Бектич Решение
до 265 паунда Даниел Спитц Ключ

Ранни
до 205 паунда Пол Крейг Решение
до 115 паунда (жени) Синтия Калвило Ключ
до 135 паунда Алберт Моралес Ключ

Промених повечето си прогнози след известно мислене, гледане на интервюта на бойците и консултации с колеги от сайта. :)
Промените са:
Томпсън, Нурмагомедов, Спитц и Крейг.
Слагам Томпсън защото има повече възможности за промяна на играта си в реванша.
Нурмагомедов защото твърдо вярвам че е на сериозни препарати и е чудовищно силен и издръжлив.
Спитц защото има БЖЖ, а Годбеер е уникално зле на земята.
Крейг защото е агресивен и има повече опит.
Последна промяна TheRebel на 02 Мар 2017, 20:43, променена общо 1 път
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Прогнози

  0     Мнениеот dagarmi на 01 Мар 2017, 19:22

Тези прогнози с оглед на кой е изгодно да се залага ли си ги писал или просто наистина мислиш, че тези хора са фаворити? Защото аз примерно съм 50/50 за Уудли - Томпсън, но като погледнем коефициентите, смятам че е по-изгодно да се залага на Уудли.
dagarmi
dagarmi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2017, 11:41

Re: Прогнози

  0     Мнениеот TheRebel на 01 Мар 2017, 20:16

Не, не е с оглед на изгодния залог. Смес от вътрешно чувство, логика и малко фенски предпочитания. Демек, не ги гледай тези прогнози. Зарекох се миналата карта да направя 70% успеваемост, направих едно нищо. :D Познах 4 мача от 9, като 3 от тях бяха супер ясни и бяха огромни фаворити.

Удли е странна птица. Притежава ВСИЧКИ предимства в тоя двубой. Да, дори и страйкинга. Но не желае да ги прилага. Само седи и си чака. Логиката и всичките ми познания казват Удли, но на този коефициент по-скоро пас. Като нищо може пак да спи половината мач и да изпусне решение, или да даде достатъчно време и пространство на Томпсън да му забие някой кик. Знам ли го. Бих пасувал ако съм на твое място тоя мач, малък аутсайдер е Удли, ще ми се да е по-голям.

Почти всички коефициенти ми се струват точно определени. Само ми се набива на очи коефициента на Дейвид Теймур като голям аутсайдер, дават го около 3.10-3.30. Тоя мач е 50/50 в моите очи, дори бих дал лекото предимство на Теймур.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Прогнози

  0     Мнениеот dagarmi на 01 Мар 2017, 21:40

Да, така е. Преди малко гледах повторно първия мач Удли-Томпсън и можеше спокойно да го вземе. Изглежда ми сякаш няма сърце на шампион. Все пак, на око, според мен е изгоден залог Удли. За Тони срещу Хабиб - според мен Хабиб е надценен и Фъргюсън има приличен шанс да се справи. Да, най-вероятно ще бъде съборен на земята, но той е доста опасен там и има шанс да създаде големи проблеми, а страйкинга му мисля, че е на доста по-високо ниво от на Хабиб.
dagarmi
dagarmi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2017, 11:41

Re: Прогнози

  0     Мнениеот TheRebel на 01 Мар 2017, 21:57

Мисля че Хабибата е на сериозни стероиди в комплект с натурална сила и издръжливост. Което е голям проблем, защото обърква всички сметки. Единствения му шанс е борбата. Там държане на земята 5 рунда или граунд-енд-паунд финиш, или ключ. Нормалните хора не могат да те борят 5 рунда защото никой няма толкова кардио. Борбата хаби много енергия. Но Хабиб не е нормален. Като нищо може да бори Тони 5 рунда. Но ако има лош лагер или заради УСАДА е намалил дозата, знае ли човек? Коефициента е определен точно според мене. Тони на по-едър кофициент го бих заложил само. Трябва му финиш за да победи лесно тук, а Тони трудно приключва опонентите си, освен ако не ги е изморил до откат преди това. Всичко зависи от това дали Хабиб ще се измори или не. Ще следя кантара отблизо да видя има ли разлика във физиката му. Ако е бая по-зле от преди, Тони става на сегашния си коефициент. Ако е същия като преди или по-добре, ПАС.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Прогнози

  0     Мнениеот FASH1ON на 01 Мар 2017, 23:24

Мен ме интересуваше Ваната-Теймур, ама ти разбрах логиката.
Обаче за Хенрике-Тибура нищо не каза...
Аватар
FASH1ON
 
Мнения: 83
Регистриран на: 16 Яну 2012, 16:02

Re: Прогнози

  0     Мнениеот TheRebel на 01 Мар 2017, 23:45

Ми не знам, не съм обърнал внимание на Тайбура-Хунрике. Мисля че Хенрике има повече потенциал, има граплинг. Обикновено при тежките граплинга е решаващ. Не съм уверен в този си избор, но тези прогнози са ей така за по-интересно да е като гледам двубоите.

Ваната-Теймур. Еми Ваната не виждам да има основи страйкинга му. Има много движение насам-натам, разни динамични работи. Да, срещу някой който се препарира като види тези неща става, ами ако е някой по-опитен страйкър като Теймур? Не знам. (Макдеси е опитен страйкър, но пак падна в капана на Ландо, но все пак смятам че Теймур ще бъде по-твърд тест минимум поне) Може да стане, а може и да не стане. Викам да е 50/50, поне до толкова разбирам. И двамата са опасни страйкъри. Към момента при някои букмейкъри Теймур е 4.00. Според мен това е абсурден коефициент за човек който има реални шансове да победи.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Прогнози

  1     Мнениеот FASH1ON на 02 Мар 2017, 12:55

Свърши то. Играх го аз(то такъв коефицент изтърва ли се) заедно с Хенрике.
С 200 за 1700 :)
Аватар
FASH1ON
 
Мнения: 83
Регистриран на: 16 Яну 2012, 16:02

Re: Прогнози

  0     Мнениеот TheRebel на 02 Мар 2017, 14:55

Успех!
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Прогнози

  1     Мнениеот KungLao на 03 Мар 2017, 22:58

UFC 209: Woodley vs. Thompson 2


Главни
до 170 паунда Tyron Woodley by TKO

Според мен в първия двубой се видя, че Wonderboy няма решение срещу wrestling-а на Woodley и мисля, че това ще е ключът към успеха на шампиона. Не виждам какво толкова може да промени Wonderboy за 3 месеца и именно заради това давам тази прогноза. Не отписвам Thompson, тъй като предния път показа, че може да понесе най-тежките удари на Woodley, но не мисля че ще спечели въпреки че съм му голям фен.

до 185 паунда Rashad Evans by decision

Много хора отписват Rashad от този мач, но да не забравяме, че Kelly е на 39, което ще рече 2 години по-стар от Evans. Със сигурност можем да кажем, че Rashad има по-добър striking, wrestling и bjj, така че не виждам защо толкова много хора го отписват. Вярно е, че няма победа от 2013, но и двете му загуби бяха от сериозни противници - Glover и Bader. Единствения по-сериозен противник в кариерата на Kelly е Sam Alvey и там беше брутално нокаутиран.

до 155 паунда Lando Vannata submission

Ако това се превърне в мач в стойка Teymur има шанс, тъй като е страхотен страйкър, но според мен Lando ще го свали на земята, тъй като там със сигурност има много по-голямо предимство и ще завърши с grand and pound или предаване.

до 265 паунда Overeem by decision

Това е най-трудния за прогнозиране двубой в този кард. И двамата имат шанс, но според мен Алистар има по-голям шанс, тъй като откакто е WinkJackson играе много умно и това ще бъде труден пъзел за Марк Хънт. И все пак знаем каква сила притежава Хънт, знаем и за стъкления chin на Алистар, така че определено това е труден за прогнозиране мач.



Предварителни
до 265 паунда Henrique submission
до 145 паунда Bektic TKO
до 265 паунда Spitz TKO
до 135 паунда Sanders decision

Ранни
до 205 паунда Craig submission
до 115 паунда (жени) Calvillo decision
до 135 паунда Morales decision
KungLao
KungLao
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Дек 2016, 19:47
Град: burgas

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта