Най-големият сайт за бойни спортове

       

Прогнози

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Re: Прогнози

  1     Мнениеот Атанас12 на 31 Дек 2017, 09:05

Този път надминах себе си :D
Аватар
Атанас12
 
Мнения: 147
Регистриран на: 15 Ное 2012, 16:16

UFC 219 - резултати

  0     Мнениеот TheRebel на 01 Яну 2018, 21:20

Атанасе не си виновен ти, тоя път много от големите фаворити играха като абсолютни аматьори.

Ветори, Калвильо и Раунтри бяха хванали Бога за шлифера. Още преди мачовете в интервютата им се усащаше тяхната надменност. Мислех че това няма значение лично аз, защото имат толкова убедителни предимства че би трябвало да бият дори да се лигавят малко. Но сгреших.

Хората които излязоха с манталитет на професионалисти, които се интересуват само и единствено от победата без значение какво е нужно бяха Джури, Николау, Еспарза, Магни, Нурмагомедов и Джустино. Имаха прости геймпланове и ги следваха неотлъчно. Без прекалена агресия или необмислени действия, но и без да са твърде неактивни и предпазлизи и така да се изложат на риска да губят по точки. (Не включвам Тим Елиът и Дан Хукър. Те нямат този манталитет. Особено Тим го няма. Но техните противници бяха наистина много зле.)

Най-лесния начин да се види дали един боец е сериозен е как побеждава бойци над които има всички възможни предимства. Ако излиза и търси пътя с най-малко съпротивление значи това е бъдещ шампион. Дори реално да не стане шампион, има основата за такъв. Щом може да бие както си поиска този противник, но въпреки това не остава нищо на случайността и търси най-лесния начин, значи имаме обещаващ талант. Джури веднага свали Де Ла Торе на земята, където е най-добър, и го би бързо и лесно, Киборга разигра Евинджър три рунда за да я измори и нокаутира по-лесно и дори за момент не си помисли да й играе на земята. А на всички ни е ясно че можеше просто да я убие в първия рунд. Ето това е професионалист. (Холи от друга страна излезе с идеята да оцелее, не за да победи. Много от нещата които правеше срещу други противници тук се отказа да ги пробва въобще за да не се изложи на допълнителен риск. Отбора Джаксън/Уинкълджон продължава да дълбае надолу като отбелязва поредната загуба. Въобще няма да се учудя ако Каубоя загуби от Медейрос, даже си мисля че е доста вероятно)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

UFC FN 124

  0     Мнениеот TheRebel на 11 Яну 2018, 19:00

UFC FN 124: Stephens vs. Choi

Чой Нокаут
Хал Нокаут
Кларк Решение
Усман Нокаут
М.Джонсън Нокаут
Краус Решение
Ай Решение
Алдана Решение
Тейлър Решение
Последна промяна TheRebel на 12 Яну 2018, 02:36, променена общо 1 път
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Прогнози

  0     Мнениеот pitbulll08 на 12 Яну 2018, 00:14

Чой с решение
Юрая с ТКО 1 рунд
Ван Зант с решение
Усман с решение
Елкинс с решение
Тиаго Алвез с решение (тук съм силно пристрастен)
Аватар
pitbulll08
 
Мнения: 167
Регистриран на: 01 Ное 2016, 11:29
Град: Бургас

Re: UFC FN 124

  0     Мнениеот montey на 12 Яну 2018, 15:55

TheRebel написа:UFC FN 124: Stephens vs. Choi

Чой Нокаут
Хал Нокаут
Кларк Решение
Усман Нокаут
М.Джонсън Нокаут
Краус Решение
Ай Решение
Алдана Решение
Тейлър Решение

Усман и Джонсън с нокаут? Това са две интересни прогнози, но ми се виждат изключително нереални
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Прогнози

  0     Мнениеот TheRebel на 12 Яну 2018, 18:39

Монтей, обикновено избирам начина по който победителя ще бие по статистиката му. Усман не е нокаутьор в UFC, но Мек е един от най-неопитните бойци в UFC срещу които ще се изправи Усман. Всичките загуби на Мек са рано и с нокаут, а на Усман победите срещу бойци които са горе-долу на нивото на Мек всичките са с приключване. Може и да го задуши, не знам, но има само един ключ в кариерата си.
М.Джонсън слиза категория надолу за този мач и вече няма да отстъпва по размери, както в горната категория, на почти всеки. Ще е също толкова бърз, но с повече мощ в ударите, относително за категорията. Елкинс е много бавен за да може да избегне светкавичните удари на Джонсън и няма да може да държи боя тяло в тяло достатъчно дълго за да стигне до решение. Срещу Джонсън оцеляват до решение еднакво добри атлети като него, или по-добри техничари.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Прогнози

  0     Мнениеот montey на 12 Яну 2018, 20:50

Не се заяждам, но мисля, че по-скоро трябва да сранвняваш стиловете на двамата бойци, отколкото да гледаш само статистиката.
Усман си е борец отвсякъде, макар и много силен физически, но все пак борец. Единствения му нокаут в UFC е срещу 35-годишния чичка Мораес. Единствения му събмишън пък е срещу Хейдър Хасан, който дори не се бие в UFC вече. Мийк пък е страйкър и то доста силен физически страйкър. Не мисля, че Усман ще рискува да играе в стойка срещу него, той дори си го каза в едно интервю, че неговата сила е борбата и ще я използва, за да победи норвежеца.
А Джонсън ми е малко съмнителен с тази нова категория, с нетърпение чакам кантара преди мача, за да видя как ще изглежда. Лошото при него е, че той имаше проблеми с кардиото дори в горната категория, а представям си сега с още по-тежкото сваляне на килограми. От друга страна Елкинс има 1 загуба с нокаут в последните 8 години, а се е бил с бойци като Чад Мендес, Джереми Стивънс и Денис Бермудез.
Радвам се, че правим дискусия без да се нападаме.

ПП:Това събитие било в Неделя през нощта вместо в Събота...
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Прогнози

  0     Мнениеот TheRebel на 12 Яну 2018, 21:49

Усман си е борец отвсякъде, макар и много силен физически, но все пак борец. Единствения му нокаут в UFC е срещу 35-годишния чичка Мораес. Единствения му събмишън пък е срещу Хейдър Хасан, който дори не се бие в UFC вече. Мийк пък е страйкър и то доста силен физически страйкър. Не мисля, че Усман ще рискува да играе в стойка срещу него, той дори си го каза в едно интервю, че неговата сила е борбата и ще я използва, за да победи норвежеца.

Какво му пречи да го претрепе на земята? Не съм казал че нокаута трябва да е в стойка. В стойка Усман е дърво. Не знам Мек да е някакъв страшен граплър че да не дава на Усман удобна позиция за граунд енд паунд. А точно така мисля че ще дойде нокаута. Усман може да е приключил само двама в UFC, но останалите, с малки изключения, са тотално надиграни, направо унижавани.

А Джонсън ми е малко съмнителен с тази нова категория, с нетърпение чакам кантара преди мача, за да видя как ще изглежда. Лошото при него е, че той имаше проблеми с кардиото дори в горната категория, а представям си сега с още по-тежкото сваляне на килограми. От друга страна Елкинс има 1 загуба с нокаут в последните 8 години, а се е бил с бойци като Чад Мендес, Джереми Стивънс и Денис Бермудез.
Радвам се, че правим дискусия без да се нападаме.


Джонсън беше малък за горната. Не вярвам да има толкова големи проблеми със свалянето че да се отразят на мача. Ако разликата в уменията и способностите беше по-малка, щях да съм притеснен, но в този случай не. Имаше проблеми защото натискаше темпото неимоверно много и се биеше много емоционално. Да не говорим какви зверове са Гейджи и Нурмагомедов. Сега срещу Елкинс нямат вражда и поне частта с емоцията може да я извадим. Елкинс има много твърда глава, но не мога просто така да отпиша нокаутьор който слиза категория надолу и който е със сигурност ще цели да направи двубоя да е само в стойка и така шанса за нокаут се увеличава многократно. Да не забравяме че Стивънс, макар с тежки ръце, не обича да играе на комбинации и на бързи обороти, което би увеличило шанса за нокаут, а пък Бермюдес се би като глупак в онзи мач и сам влизаше в клинча почти всеки път като завършваше комбинация и убиваше време там вместо да работи отдалече. Да, Елкинс се е бил с нокаутьори които по една или друга причина не са го нокаутирали, но Джонсън предлага други предизвикателства тук. Допускам да го бие и с решение, но това ще да е ако Джонсън се пести заради слабо кардио. Ако кардиото му е ОК, почти сигурно ще го нокаутира.

Приятно е да се говори наистина нормално с някой от сайта, Монтей. :)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Прогнози

  0     Мнениеот montey на 12 Яну 2018, 22:21

За Усман си прав, но ми се струва някакси малко вероятно. Мийк изглежда като кораво копеле със здрава брадичка, има само 13 срещи в кариерата си и е нокаутиран 2 пъти, последния път преди 2 години и половина. А и дали ще рискува със сериозен граунд ен паунд при положение, че при една победа отива в топ 15 и започват доходоносните срещи.
А за Джонсън освен кардиото, което не е никак малък проблем, малко ме притеснява и боя, който изяде в последните си 2 срещи. Дали брадичката му ще бъде същата след тия два двубоя е малко под въпрос. Той би трябвало да знае това много добре и допускам, че може да подходи доста по-предпазливо в тая среща. А и в последните 4 години има само 1 нокаут в 7 мача. Играл съм го да бие с решение по принцип ама съм играл и Елкинс в рунд 2 и 3 на много дебели коефициенти.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Прогнози

  0     Мнениеот TheRebel на 12 Яну 2018, 22:37

Дали брадичката му ще бъде същата след тия два двубоя е малко под въпрос.


А не те ли притеснява Елкинс след като излезе от гроба за да бие Бектич? Това си беше побой. Отнесе немалко бой и от Бермюдес.

Мийк изглежда като кораво копеле със здрава брадичка, има само 13 срещи в кариерата си и е нокаутиран 2 пъти, последния път преди 2 години и половина. А и дали ще рискува със сериозен граунд ен паунд при положение, че при една победа отива в топ 15 и започват доходоносните срещи.


Да, ама нямаме за пример загуба на Мек в която да е издържал до края на мача. Единствения мач в който се е бил до края е срещу Мейн, но той е победа. Как ще реагира когато непрекъснато бива удрян и поставян в лоши позиции? Нямаме доказателства че ще издържи. Не виждам какво толкова рискува Усман с граунд енд паунд?? Не е като Мек да е Жакаре да го върже с нещо тарикатско от гръб, или да се измъкне при първата грешка на Усман. И дори да стане, той става от пода нетехнично - не си пази врата - Усман може да го заключи. Логиката показва приключване в този мач.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron