Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Гейчи

  0     Мнениеот TheRebel на 05 Авг 2018, 09:29

Благодаря ти, Люк. Радвам се че си направил някой лев от моя прогноза. :)
Ивента беше готин, нали? Особено главната карта.

Следващия е Гейчи срещу Вик. В тази карта не виждам имена и/или мачове които да са ми много интересни на мен освен главния. Но има трима боеца на които не симпатизирам и се надявам да паднат. Те са К.Кейси, Сандерс и М.Джонсън. Но освен тези двубои няма нищо друго заради което да будувам. И тримата не ги харесвам изцяло заради това което правят в октагона. Те нямат особено дълбок запас от умения, бият се винаги с много емоция и в следствие на което правят много грешки, но имат доста атлетизъм на който разчитат за да победят в повечето си мачове. Никак не харесвам бойци които се опират толкова много на това че са по-големи, по-силни и по-бързи от опонента. Харесвам технични, умни, отракани бойци.

Говорейки за умни бойци правя изключение за Джъстин Гейчи. Просто се бие като животно и го харесвам заради това. Не е особено техничен, но ме кефи. Много искам да победи!
Досега в UFC поне, единственото оръжие което работи за него без проблем са лоукиковете. Кара всеки срещу който се бие да окуцява. Другите му оръжия са е твърдата му глава и кардиото. Но за съжаление в леката, особено в топа, всичките там имат кардио и държат на бой така че тези му предимства ги губи. Не мисля обаче че Вик е точно топ 10 боец. Първо Дариуш не е някакъв страшен нокаутьор, а го свали. Второ, това което видях от него срещу Триналдо не ми хареса. Много отстъпва назад, недостатъчно активен, пропуска удари особено когато са в комбинация. Гейчи обаче с неговия висок гард е отворен през средата и отдолу за ъперкъти и колена - удари които Вик често пуска. Мисля че мача е 55/45 за Гейчи на хартия. Ако Вик не нокаутира Гейчи, трудно виждам с неговия твърде дефанзивен стил да спечели по точки. Гейчи е показал че се изморява във всичките си двубои в UFC, но защото двубоите бяха на високи обороти и понасяше много удари. Ако Вик не е активен и не нанася щети на Гейчи, Гейчи едва ли ще се измори бързо както преди. Достатъчно е Вик да бяга така 3 от 5 рунда, както бягаше от Триналдо в третия, и ще изгуби мача. Не е много трудно да си го представя. След загубата си от Пойрие, Гейчи намекна че ще ползва повече борба в двубоите си оттук нататък. Тук тя може да му помогне доста, Вик е сравнително лесен за събаряне. За контролиране долу е друга история, но поне Гейчи може да използва тейкдауните като трупане на точки и разнообразяване на атаките си.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот LukeRockhold на 05 Авг 2018, 22:14

Ребъл, аз отдавна съм готов с прогнозите за 25 август.
За Майкъл Джонсън. Мисля че точно от Фили няма да загуби, просто на Фили не може да се разчита, доста е мекичък. Освен това допуска доста удари.
Люк Сандърс го виждам да загуби и то със събмишън.
Бойците, на които ще заложа аз са Андрю Санчез, Мики Гал и Брайън Барбарена.
Гайчи - Вик не го виждам никак.
Успех.
Аватар
LukeRockhold
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Фев 2014, 20:28
Град: plovdiv

Нямам прогнози

  1     Мнениеот TheRebel на 06 Авг 2018, 00:07

Само като фен за кого съм писах. :) Или по-скоро против кого съм. :D
Мнение за кой ще бие нямам.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот LukeRockhold на 07 Авг 2018, 17:34

Сега виждам, че на Андрю Санчез са му сменили противника. Беше ми най-сигурния залог при съперник Антонио Брага. Сега не знам, тоя Маркус Перез за пръв път го чувам.
Аватар
LukeRockhold
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Фев 2014, 20:28
Град: plovdiv

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 11 Авг 2018, 13:40

Аз мисля, че има стойност да се играе за Анджела Хил, Люк Сандърс и Гейчи.
Хил определено е по-добрия страйкър от двете, а Кейси, макар да е по-голяма, няма кой знае колко добри тейкдауни, че да закара мач към земята (в 8 мача в UFC има реализирани само 2 тейкдауна от 4 опита).
Сандърс го харесвам адски много като боец и може би съм малко пристрастен, но ако успее да избегна да нъде събмитнат в първия рунд тоя двубой е негов. Кардиото на Яхая е доста зле, докато Сандърс обича да пресира безспирно своите противници и досега май не е показвал следи от умора, но трябва да му прегледам старите двубои може би, за да съм сигурен в това.
А Гейчи бих го играл заради кеофициента най-вече. Щом Джонсън, Алварез и Поарие не успяха да неутрализират страйкинга на Гейчи, не съм много сигурен, че Вик ще успее, въпреки подобренията, които прави постоянно в своята игра. Освен това и брадичката на Вик малко ме съмнява дали ще издържи ударите на Гейчи. В едно интервю Джъстин беше казал, че му е време да започне да използва по-често своята борба и ако това наистина се случи този двубой ще стане много интересен и равностоен. В момента коефициента за него е 2.40, което ми е малко прекалено.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

UFC FN 135: Коефициенти

  0     Мнениеот TheRebel на 11 Авг 2018, 18:11

Аз мисля, че има стойност да се играе за Анджела Хил, Люк Сандърс и Гейчи.

Има някои опасности в тези залози. Хил е малка за категорията, въпреки че е доста атлетична. Няма пауър и разчита на голяма активност за да трупа точки, но това я изморява. Въпреки че е подобрила защитата си от тейкдауни и граплинга си, това си е слабо място, а Кейси е граплър-опортюнист, голяма е и силна за категорията. Хил трябва да победи тук, но като стойност... не знам, в сайтовете я дават 1.70-1.75. Мача ми мирише на неединодушно решение, което е опасно. Имай предвид че Кейси идва от две загуби и ще е решена на всичко за да победи.

Люк Сандърс направи двубоя си с Патрик Уилиамс много по-оспорван отколкото беше необходимо. Нямам му никакво доверие че ще се справи с да, по-неатлетичен, но доста по-умен и техничен боец в лицето на Яя. Също Яя има доста двубои зад гърба си, следователно и опит. Мисля че двубоя е правилно определен - Яя е лек фаворит защото има повече техника и акъл, но като атлет е доста по-назад.

...въпреки подобренията, които прави постоянно в своята игра

Не съм много сигурен за тези подобрения. Дали реално ги има или са плод на благоприятни мач-ъпове? Двамата бойци срещу които Вик се представи много добре бяха Поло Рейес и Джо Дъфи. Но да разгледаме двубоите. Рейес е лесен - той е леко ъпгрейднатата версия на Диего Санчез. Дъфи пък е само контра-страйкър. Не може да играе атака, не е добър в това, трябва да контрира нещо. Вик го държа на дълго разстояние и в момента в който Дъфи почна да усеща че с чакане няма да стане и трябва да е по-агресивен, целуна пода. Не помогна с нищо факта че Дъфи в стойка има само бокс, не ползва ритници и също така и не умее да се пази от такива. Все пак има подобрения в играта на Вик, но те не са толкова сериозни колкото ги мислех преди. Това установих за себе си когато видях мача му срещу Триналдо. Триналдо е доста атлетичен въпреки че не е първа младост, има много опит и което е по-важното и в UFC. Това беше добро мерило за да се види колко са му големи подобренията. Е не видях да са много големи. Има ги, така е, но ако бяха толкова колкото си мислех, нямаше да изгуби нито един рунд от Триналдо и може би дори щеше да го нокаутира. За мача с Гейчи: Трудно виждам сценарий в който Вик да победи Гейчи, без да понесе купища удари. Алварез и Пойрие са по-добри бойци от Вик и въпреки че победиха, краката им бяха на пихтия, а пък ченето на Алварез беше като че са го жилили пчели. Гейчи на средно голям аутсайдер си е автоматичен залог.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот jesuslobov на 12 Авг 2018, 05:37

Не разбирам това сравнение-Алварес(а и Поарие) са по-добри бойци от Вик, не знам Алварес примерно дали е по-добър, но е абсолютно, почти на 100% по-различен от Вик, ако Гейчи се е представил горе-долу равностойно срещу Алварес или Поарие, това няма никакво отношение към боя му с Вик, който няма май дори една прилика с тия двамата.Но да кажем, че ти си фен на Гейчи и затова така си ги изкарал нещата.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

UFC 228: Коефициенти

  0     Мнениеот TheRebel на 21 Авг 2018, 14:36

В главния мач на вечерта Дарън Тил е лек аутсайдер срещу действащия шампион Тайрън Удли. Мисля че коефициентите може да са дори по-близки - да са 1.90-1.90. Мачът ми изглежда като доста равностоен. Има съвсем реална възможност двамата да се гледат 5 рунда, подобно на предните мачове на Удли или предния на Тил - общо взето нищо да не се случва, накъсано с тейкдауни от време на време от страна на Удли. Иначе ако е само страйкинг - това е един много труден мач за Удли. Защото Тил го превъзхожда като техника и габарити, и ако това не е достатъчно и стилово е неудобен за него. Тил е уязвим за агресивни страйкъри, играещи с дълги комбинации. Удли обаче атакува много рядко, подобно на Томпсън. Но за разлика от него не е толкова изкусен и разнообразен в подхода си.
П.П.
Ако борбата на Тил е задобряла до толкова че Удли да не може дори за момент да застраши там Тил, може да видим повторение на загубата на Удли от Маркуард в Страйкфорс!

Карла Еспарза е голям аутсайдер срещу боркинята Татиана Суарез. В последните два пъти когато беше пренебрегната така от букмейкърите тя спечели единия двубой, а другия загуби с неединодушно решение. Къде се намира Суарез в скалата между Синтия Калвило и Клаудиа Гаделя? Една идея е по-зле като страйкинг и от двете. (не смея да говоря за повече от "една идея" в страйкинга защото при женските дивизии това е най-неразвитото умение и момичетата от топа и тези под тях се различават много малко с уменията си там) Като борба със сигурност над тях. Като граплинг изостава и от Гаделя и особено от Калвило. Но компенсира с размери, физическа сила и кардио. Като цялостно представяне смятам Суарез за по-твърд опонент за Еспарза от гореспоменатите. Но Еспарза напредва, може би не с много, но има развитие. Страйкингът й е малко по-уверен, физически е в по-добра форма от преди няколко мача - изглежда времето прекарано в UFC института е дало резултати. Очаквам че Суарез ще й дойде в повече на Еспарза, но вероятно ще видим че коефициента който са й дали (на Карла) за пореден път няма да отрази това което реално ще видим от нея в октагона.

За мое съжаление може би атлетизма на Стърлинг ще му спечели още един мач... Горе-долу Алджо е вече ясен какво може и до къде му стигат силите в тази категория. Ако не може да контролира борбата на 100% (както на земята, така и в мрежите) опциите му за победа сериозно намаляват. Стаман набра известна скорост след две добри победи. Спря хайпа на Дюкеноа и победи корав ветеран в лицето на Карауей. Има физическите данни, но още няма опита и уменията за да се мери с най-добрите в категорията. За мен Стърлинг е най-ниското стъпало от топа. Ако го победиш убедително, значи си за там, ако ли не, значи трябва още да се работи. Солиден тест за 28-годишния Стаман.

Нико Прайс също до голяма степен ни показа всичко на което е способен. Неговият стил е всичко или нищо. Той не умее, или по-скоро не иска да точкува. В много от победите си изостава до момента в който приключва мача с някакъв изненадващ ход. Не зная до колко може да си го позволи срещу физически екземпляр като Алхасан. Алхасан определено не е твърде голяма хапка за него, той е боец с доста ограничени умения навсякъде. Но факта че Алхасан е голям, здрав и има нокаут сила е достатъчен за да изисква респект - нещо което Прайс съм видял да отдава само на Висенте Луке досега в UFC. (Като се замисля Прайс не подхожда предпазливо към бойци които смята за по-глупави от него. В интервюто преди мача с Луке личеше респекта който има към него. Така че по-скоро си мисля че Прайс ще се хвърли рисково в този бой.) Като коефициент мисля че е горе-долу правилен - Алхасан е умерен фаворит. Ако аз трябваше да поставя число пред Алхасан, щях да го направя много лек фаворит. Мачът може да стане адски хаотичен и един бог знае кой ще излезе победител в такова нещо.

Джими Ривера има възможността да изтрие загубата от Марлон Мораеш ако победи Додсън убедително - тогава всички ще си кажат че е имал просто лош късмет в предния мач. Но това ми се струва твърде невероятно да се случи. Дори не само мисля че няма да победи убедително, мисля че може да бъде нокаутиран отново. Когато проучвах Ривера за мача му срещу Мораеш едно от нещата които ми направиха голямо впечатление при него беше че е доста бавен. Петел е с 10 паунда над муха - където са най-най-бързите бойци. Като бързина разликата не е особено голяма с муха, почти еднакви са, особено топа на категорията. И точно тук Ривера ясно се откроява. Много е бавен сравнен с Мораеш или Гарбранд или ТиДжей. Смятам Додсън на едно ниво горе-долу с тях чисто като бързина. Ривера е повече силов атлет. Физически много здрав, борчага. Но движението му е много бавно. Просто не може да смогне на повечето топ-бойци. Не само се движи бавно в октагона, но и реагира бавно, ръцете са му бавни (сравнени с топ-бойци!). Не обича бързи размени, комбинации. Той е повече контра-удряч с кратки комбинации и също разчита до немалка степен на борба. Както повечето силни борци, той има нокаут сила, но няма невероятната бързина, и/или техника за да прилага успешно тази сила и съответно и победите му с нокаут са повече изключения отколкото правило. Додсън е много по-бърз от Ривера и има много добра защита от събаряния. Ривера трябва да покаже повече от когато и да е било за да измъкне победата в този мач. Разбира се може, но ще му е трудно, особено както идва от лош нокаут.
Последна промяна TheRebel на 25 Авг 2018, 11:11, променена общо 1 път
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот Lomachenko на 24 Авг 2018, 12:49

100 евро на М.Джонсън при коеф.2
200 евро на Дж.Вик при коеф.1.62
200 евро на К.Кейси при коеф.2.1
50 евро на Д.Краузе при коеф. 4.5
Аватар
Lomachenko
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Юли 2018, 17:19
Град: Burgas

Lomachenko

  0     Мнениеот TheRebel на 25 Авг 2018, 11:32

Ломаченко, ако бях на твое място щях да играя тази карта така:
30 евро на Тим Уилиамс
100 евро на Джордж Съливан

Причината - твърде много двубои където коефициентите точно или почти точно отразяват шансовете на бойците да победят. В тези два двубоя обаче имаме Тим Уилиамс който има 7.00 (bet365) коефициент срещу Ерик Андерс и Джордж Съливан 3.75 (bet365) да победи Мики Гал. Мисля че и двамата аутсайдери би трябвало паднат. Но толкова ли е сигурно че да са такива тотални аутсайдери? Не. Тези 130 евро са залози на изненада и човек трябва да е напълно наясно че е вероятно да изгуби и двата залога. Но коефициентите са прекалено добри и си заслужава човек да си провери късмета.

Като доста сигурни и удобни за колонка бойци виждам Барбарена, Алвес и Доубър.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron