Най-големият сайт за бойни спортове

       

Залози на предстоящи събития

Дискусии, новини и материали относно различни турнири, събития и семинари по смесени бойни изкуства (MMA) в България и чужбина.

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 22 Яну 2018, 00:28

Искам да ви обърна вниманието към Жи Иеон Ким - южнокорейката, която е с коефициент към момента 3.75 да победи Джъстин Киш (1.28). Мисля че тука букмейкъра е сбъркал страшно. Този мач трябва да е 50-50 или с леко предимство на Ким, ако трябва реалистично да се слагат коефициентите 1.80-2.00 например бих сложил аз.

Ким има горе-долу добра техника, удря тежко, не е толкова лесна самата тя за нацелване, има кардио и леко предимство в размерите. Не съм запознат с играта й на земя обаче. Лесно я държеше в мрежите Пудилова, което е притеснително, защото Киш има добър клинч. Киш е силна физически и е активна непрекъснато, но до там стигаме с предимствата. В стойка няма никаква защита от удари, ходи като зомби напред и търси клинча. Мача ще се проведе в категория муха до 125 паунда, като Киш се качва нагоре, а Ким слиза надолу категория. Но на 3.75 не мисля че трябва да се вглеждаме чак толкова в това кой какво предимство има. Освен ако някой ми каже че няма абсолютно начин Ким да спечели, я смятам за добър залог.

Оглеждам картата и за мое съжаление не виждам място където букитата да са сбъркали с много. Стори ми се че Брънсън е несправедливо сложен аутсайдер, но след като му изгледах играта наново и видях колко точно техника и обиграност беше нужна от Уитакър да победи Жакаре, се отказвам от Брънсън. Не значи че не може да бие, но за мен си е справедливо аутсайдер.
Последна промяна TheRebel на 22 Яну 2018, 16:19, променена общо 1 път
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 22 Яну 2018, 08:40

Нещото, което лично мен ме спира да сложа на Соуза е 100% защита от тейкдауни на Брънсън. Като гледам статистикат дори Ромеро не е успял да свали Брънсън в двубоя помежду им, даже Брънсън е записал 3 тейкдауна срещу него. Стойката на Соуза е все по-зле с всеки изминал двубой, докато Брънсън като че ли задобрява в това отношение. Въпросът е, колко още може да издържи брадичката на Соуза преди да се превърне в следващия Мачида или Белфорт. Аз лично бих дал малко по-изравнени коефициенти за този двубой и да ти кажа 2.40 започва да ми се струва доста прмамливо.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 22 Яну 2018, 15:07

Не мога да си доверя парите, дори с малък залог, на Брънсън. Вече се опарих веднъж и с много когато заложих 200лв. да бие Андерсън Силва. Там игра безобразно. Разбира се че може да се спори дали са го обрали съдиите или не, но факта е че Брънсън не се бие по начин който да му гарантира победата. Ако не успее да те нокаутира няма план Б, с който убедително и сравнително безопасно да спечели мача по точки. Такива бойци много ме притесняват да ги залагам. Брънсън печели решенията когато има предимство в борбата над противника си и го контролира. Играта му в стойка не е изградена с цел точкуване а нокаут, и ако не се получи по някаква причина нокаута, ще изгуби решение - или по-лошото, ще бъде нокаутиран защото се открива много. Жакаре подцени много сериозно Уитакър. Тръгна директно да го сваля на земята, беше изключително нетърпелив в стойка, нямаше никакво намерение да седи там и в следствие на това игра много лошо. Не съм го виждал да пропуска толкова контри от доста време. Част от това може да се припише на Уитакър, част от това на напредналата възраст на Жакаре, но по-големия проблем за мен беше наистина липсата на подготовка и тоталното подценяване на Уитакър. Соуза беше запитан в интервюта преди мача за Уитакър и той не показа никаква загриженост за двубоя, беше сигурен че ще излезе ще го свали лесно на земята и ще го заключи както Камози. Едва ли дори е гледал негови двубои. Не смятам че Жакаре се нуждае от тейкдауна непременно за да победи Брънсън. Просто не трябва да е напрегнат, да играе отпуснато и контра ударът ще дойде рано или късно. Брънсън ще сбърка в някой момент, а в петрундов двубой има достатъчно моменти. Също така Брънсън е бая мускулест и се бие на експлозии, които изморяват. Ако Брънсън не го нацели и нокаутира шансът му за победа е много малък според мене. Бих заложил Брънсън на изненада само ако е 3.00 и нагоре коефициент.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 22 Яну 2018, 23:25

TheRebel написа:Не мога да си доверя парите, дори с малък залог, на Брънсън. Вече се опарих веднъж и с много когато заложих 200лв. да бие Андерсън Силва. Там игра безобразно. Разбира се че може да се спори дали са го обрали съдиите или не, но факта е че Брънсън не се бие по начин който да му гарантира победата. Ако не успее да те нокаутира няма план Б, с който убедително и сравнително безопасно да спечели мача по точки. Такива бойци много ме притесняват да ги залагам. Брънсън печели решенията когато има предимство в борбата над противника си и го контролира. Играта му в стойка не е изградена с цел точкуване а нокаут, и ако не се получи по някаква причина нокаута, ще изгуби решение - или по-лошото, ще бъде нокаутиран защото се открива много. Жакаре подцени много сериозно Уитакър. Тръгна директно да го сваля на земята, беше изключително нетърпелив в стойка, нямаше никакво намерение да седи там и в следствие на това игра много лошо. Не съм го виждал да пропуска толкова контри от доста време. Част от това може да се припише на Уитакър, част от това на напредналата възраст на Жакаре, но по-големия проблем за мен беше наистина липсата на подготовка и тоталното подценяване на Уитакър. Соуза беше запитан в интервюта преди мача за Уитакър и той не показа никаква загриженост за двубоя, беше сигурен че ще излезе ще го свали лесно на земята и ще го заключи както Камози. Едва ли дори е гледал негови двубои. Не смятам че Жакаре се нуждае от тейкдауна непременно за да победи Брънсън. Просто не трябва да е напрегнат, да играе отпуснато и контра ударът ще дойде рано или късно. Брънсън ще сбърка в някой момент, а в петрундов двубой има достатъчно моменти. Също така Брънсън е бая мускулест и се бие на експлозии, които изморяват. Ако Брънсън не го нацели и нокаутира шансът му за победа е много малък според мене. Бих заложил Брънсън на изненада само ако е 3.00 и нагоре коефициент.

Определено си прав за играта на Брънсън, не е като да има уменията на бъдещ шампион в категорията. Но пък доста подобри играта си напоследък и мисля, че ако Джакари не го свали на земята, този двубой отива към победа на Брънсън. Соуза за последно е нокаутирал някой в стойка преди 5 години, когато нямаше още USADA и когато беше в пика на каериерата си. Оттогава играта му в стойка имам чувството, че става все по-зле. Брънсън беше на няколко секунди от това да нокаутира Уитакър, а Уитакър е може би най-добрия страйкър в категорията. Освен това, Соуза отнесе доста бой от Уитакър преди съдията да спре срещата и на тези години това може да се окаже преломния момент за брадичката му. А Брънсън не е като да няма сила в ударите си. А и мисля, че Брънсън ще може да реализира някой и друг тейкдаун, с което да открадне отделни рундове от мача, което пък ще накара Соуза да играе по-рисково. Може би ще заложа също мача да свърши в рунд 2 или 3, в последните си 5 двубоя и двамата имат само по 1 двубой стигнал до съдийско решение, всичко друго са в първия или втория рунд, но тъй като са 5 рунда може би в първия и двамата ще започнат малко по-предпазливо. Над 1,5 рунда на 1.72 може би също звучи добре, но мисля да изчакам да се вдигне.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 22 Яну 2018, 23:28

Забравих да кажа, че женския двубой аз също мисля да го играя и то още сега, докато коефициента е 3.75, защото мисля, че може и да падне. Мисля също да пробвам Ким с КО/ТКО, най-вероятно ще бъде около 10.00 коефициент.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 23 Яну 2018, 00:25

Соуза за последно е нокаутирал някой в стойка преди 5 години, когато нямаше още USADA и когато беше в пика на кариерата си. Оттогава играта му в стойка имам чувството, че става все по-зле.


Става все по-зле наистина защото му спряха зоба, но не мисля че това е единственият виновник. Последните години на Роналдо му пускат или жертви или топ 5 бойци. Няма нищо по средата. Срещу жертвите като Камози и Боуч той дори не се опитва да направи нещо в стойка - директно търси земята и в тази директна игра всеки малък недостатък в кикбокса му лъсва, а те са доста и винаги са били доста. И срещу елита идва Видов ден и се оказва че няма натрупаната практика методично, чрез техника и геймплан, да побеждава корав противник.

Освен това, Соуза отнесе доста бой от Уитакър преди съдията да спре срещата и на тези години това може да се окаже преломния момент за брадичката му.


Същото много хора казваха за Кормие след загубата от Кокала и нямаше никакви проблеми срещу Оездемир. Обикновено драстична промяна виждаме когато е поне половин рунд и нагоре непрекъснато поемане на удари, не просто късно спиране, това не е достатъчно по мои наблюдения. Пресни примери: Джейсън Найт след побоя който отнесе от Ламас беше неузнаваем, след двубоя си с Гус Тешера беше призрак срещу Сиркунов (докато двубоя беше в стойка).
Но Жакаре така и така си има съмнителна брадичка, дори без това спиране доколкото съм чел по форумите, защото не съм му гледал всички мачове в кариерата, ако трябва да съм честен. Като нищо може да поеме чист здрав удар от Брънсън, който е доказал че е нокаутьор, и да е до там.

Но това е доста несигурен начин да победиш, ако разчиташ само на нокаут. Айде да кажеме ако Брънсън може да играе предпазливо и да си чака момента все някъде от тия пет рунда ще му се получи, но той не го може това. Срещу силни контра-удрячи като Жакаре Брънсън не се справя. Ако не може да ги бие на земята, в стойка е пушечно месо срещу такива хора.

Каквото и да си говорим първия път Жакаре дори не се изпоти, нокаутира го за под минута. Трудно ми е да видя мача да свърши много по-различно, освен ако Брънсън играе по много по-различен начин.

Ако е 10 е добър коефициент и става за игра, но си е доста трудно да се уцели. Ким не е нокаутьорка в местните вериги, където нивото е ниско, така че не разчитам че ще приключи Киш. Ким е по-скоро граплърка, ако видим приключване от страна на Ким то ще е с някакъв ключ. Но Киш е прекалено мощен скрамблър на земята за да я хванеш за ключ, освен ако си някакъв страшен черен колан. Виждам победата за Ким с надиграване 2 от 3 рунда, може би дори 3 чисти. Съдиите имат склонността да дават на Киш рундове които не е спечелила, нейният стил на хипер-агресия просто явно се харесва повече. Надежда в този залог за Ким ми даде скорошно интервю на Джъстин Киш където накратко казва че няма да търси земята срещу Ким и ще я контрира с лакти в стойка, където мисли че е уязвима. Това е грешен геймплан по мое мнение, най-добрата игра на Киш е земята където просто със сила и упоритост печели позиции дора срещу по-технични момичета. А да разчиташ само на лакти в стойка за да спреш агресивен противник не ми звучи като сериозно премислен план.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 23 Яну 2018, 07:51

https://www.youtube.com/watch?v=mWDoRTb_TKc
Ако гледаш това видео, треньора по кикбокс на Брънсън казва, че шанса му да спечели този мач е да бъде търпелив и да чака своя шанс, което е означава, че той ще направи, но все пак звучи като причина в полза залога за Брънсън.
А за нокаута на Ким, ще го играя най-вече заради разликата в размера на двете, Киш идва от долната категория, а Ким от горната. Иначе Киш наистина е доста кората, но на такъв коефициент как да откажеш.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 23 Яну 2018, 14:50

А за нокаута на Ким, ще го играя най-вече заради разликата в размера на двете, Киш идва от долната категория, а Ким от горната. Иначе Киш наистина е доста корава, но на такъв коефициент как да откажеш.


Киш е голяма за 115 - в UFC не влиза в категорията веднъж, както и срещу Ранда Маркос в RFA. Първите й три двубоя са до 125 паунда. Не съм запознат много с Жи, на какви килограми се е била преди UFC и днес ще проверя тези и други неща за нея. Но ми хвана окото колко по-дълги ръце има. Гледам тези данни с съмнение винаги защото често грешат с по инч-два, особено за височината на бойците. Но на око ми изглежда с доста дълги ръце Жи Иеон. Не ми харесва да залагам изцяло продиктувано от коефициента на мен лично. Обичам хем коефициента да е добър, хем да не се налага да си изсмуквам от пръстите доводи за да оправдая даден рисков залог. Но въпреки казаното от мен може да си улучиш и да спечелиш. Моята дума не струва много много напоследък. Но ако си на мнението като мен че Ким ще бие без значение дали ще е с нокаут или не, мисля да я заложа дебело. Тая Киш я следя откакто влезе в UFC. Доста е прехвалена, а реално няма кой знае какви качества, дори като за женска категория където летвата е ниска.

https://www.youtube.com/watch?v=mWDoRTb_TKc
Ако гледаш това видео, треньора по кикбокс на Брънсън казва, че шанса му да спечели този мач е да бъде търпелив и да чака своя шанс, което е означава, че той ще направи, но все пак звучи като причина в полза залога за Брънсън.


Виж, Монтей, тоя мач за мене е абсолютен пас откъм залози. Смятам линията за точно определена. А именно - Жакаре лек фаворит и Брънсън лек аутсайдер. Единия има по-добри шансове за победа и това е Жакаре. Въобще не отписвам Брънсън. Може да си бие като нищо. Но метода "Чакам да ми падне нокаута" съм го видял че е ефективен за страшно малко хора в UFC, а на елитно ниво не се сещам даже и един пример. Май само Конър, ама той е уникален, и също си подбира опонентите, това не може да не се отбележи! Колкото и да чака и да се пази, просто механиката на ударите му е такава че се открива чудесно за контри. Направо все едно вика "Искам да бъда приспан по брутален начин!". Така като удряш и като изключим варианта да бориш Жакаре нещата не ми изглеждат добре.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот TheRebel на 23 Яну 2018, 21:27

Междудругото направих си справка какво мислят хората във форума на шердог и по клиповете с прогнози в ютюб и не намерих нито един да избира Жакаре! Нито един! Спомням си колко малко хора даваха шансове на Уитакър да го бие и сега изведнъж Жакаре не става за нищо и никой не смята че ще бие Брънсън?!? Нещо не се връзва? Една загуба от един наистина талантлив и умен боец в лицето на Уитакър и сега никой не го избира Брънсън? И повечето които го предсказват не го правят защото Брънсън е аутсайдер, те са прогнози просто, не е свързано със залагане.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Залози на предстоящи събития

  0     Мнениеот montey на 24 Яну 2018, 09:05

Основния мотив според мен е, че Жакари върви все повече към края на своята кариера, докато Брънсън в момента е в пика си. Обикновено в такъв двубой е логично да заложиш на по-младия и нахъсан боец.

Я ми кажи за Бермудез и Андре Фили каквто ти е виждането?
Според мен Фили е много непостоянен в изявите си и не е хубаво да се залага на него, но пък за сметка на това Бермудез има малко изхабена вече брадичка и се чудя дали Фили няма де успее да го засече с нещо и да го нокаутира. Фили определено има по-добра стойка от двамата, но дали има силата да го нокаутира. Като изключим хайкика, с който свали Лобов в миналия си мач, не съм особено впечатлен от него като цяло. Ако Бермудез използва борбата си според мен тоя мач е негов, но дали ще може скъсява бързо дистанцията без да изяде голям бой?
Засега съм играл единствено под 2,5 рунда на 2.50 с нисък залог.

Другото, което обмислям е Ранда Маркос и Джулиана Лима да завършат със съдийско решение, но тоя залог ми е само по статистиката на двете. Може би ще го вкарам в комбо с ощне нещо, защото е 1.50, но още го обмислям. Може би с още един оувър на някой от другите два женски двубоя.
montey
montey
 
Мнения: 152
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 23:43
Град: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към ММА турнири и събития

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron