Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кое му е интересното на този сайт???

Дискусии, проблеми, въпроси и новини относно MMA-Bulgaria.com. Важните теми и правилата на сайта са поместени тук.

Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот alexelguapo на 11 Дек 2009, 15:21

Според мен интересното е във възможността за водене на дискусионни разговори по теми, свързани с бойните спортове и изкуства, които включват: обмяна на мнения, допълване и обогатяване на знания и дори спорове / в рамките на нормалното/. В никакъв случай най-интересното на този сайт не са новините, статиите и видеото, защото тях можем да ги открием на хиляда места в нета. Но възможността тук да разменяме мнения с хора, които са най-близо до този вид спортове е най-интересното и завладяващото, поради факта че по залите е доста трудно да се намерят интересни събеседници за подобен разговор. Там само тренираме и се "бием". Във връзка с казаното до момента искам да вметна, че ми прави впечатление напоследък една отрицателна тенденция. Администраторите на този сайт - Мартинес, Охо и др., дават насока на почти всяка дискусия и внасят правила,някои от които не са адекватни. Защо мисля така? Всеки регистриран потребител има право да даде коректно мнение по въпроса, повтарям - коректно. Не визирам изстъпленията на някои малчугани. И още нещо: админите са изключително субективни и техните "правила" не важат за някои от потребителите. Трият се мнения субективно, а други, които съдържат обиди и вулгарни изрази се оставят. Намирисва ми на липса на професионализъм и дано не се окаже вярно: на липса на компетентност.
Призовавам към повече уважение, особено към хората, които имат достатъчно опит и знания, от които доста от потребителите и админите тук, могат да се обогатят.
Към админите: дръжте се мъжки и бъдете коректни към всички, точно така, както вие го изисквате от потребителите.
Нека всички, които имат да кажат нещо по темата да го направят.
N.B.: Коректният похват да се поздравяват всички потребители на сайта го въведох аз / на вниманието на админите/.
Поздрави!
Аватар
alexelguapo
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Авг 2009, 23:12
Град: Варна

Re: Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот шамари на 11 Дек 2009, 16:01

Нашия спор ли визираш или има и други редактирани дискусии?
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот Nord на 11 Дек 2009, 16:02

Първо да кажа, че влизам да пиша в темата ти, защото ми прави впечатление, че пишеш смислено.
Само за да илюстрирам колко различни са хората, ще кажа за мен защо е добър този сайт.
Значи за мен сайтът е прекрасен, защото два на родния ми език всичко на едно място по стилен начин за спорта, който ме вълнува. Единственото му дразнещо нещо е форумът. Форуми много. Бол. Докато качествени сайтове за ММА на моя си език - само този. Лично мое мнение. Омръзнало ми беше да се информирам апокрифно едва ли не за любимия ми спорт. А като е на английски нещо се напрягам, щото не съм английски филолог.
Явно собствениците обаче са искали да дадат възможност и за дискусии. Тъпо, според мен, щото от всичките ми години по форуми съм забелязъл, че умните хора рядк пишат, ако го правят - скоро се отказват, и много скоро мястото за дискусии се изпълва с простаци. Темите се чалгалзират и разбира се, винаги за всичко са виновни модовете и админите. Това се отнася, разбира се, за общите неспециализирани сайтове. Първо защото просто 90% от българите са тъпи чалгари, което е удобно на хората с парите у нас и второто защото българите не могат да носят никаква лична отговорност и все някой друг им е виновен за чалга кочината, която сами създават.
Разбира се, тук е специализиран форум и все пак на теория би трябвало да пишат хора, които се вълнуват от специализираната тематика и да пишат, ако имат да кажат нещо. Разбира се, тематиката е свободни боеве. Ами голяма част от хората, занимаващи се със свободни боеве у нас са българи, слушат чалга, не могат да носят лична отговорност за живота си и превръщат форума във свинщина. И форум за футбол да беше, пак същия резултат щеше да бъде. Нищо лично.
Разбира се, модерирането тук също търпи критики. Основен прицип по отношение на модерирането е, че да пипаш по чуждото мнение е все ено да бъркаш в крачола на някой и да му наместваш кура, щото не те кефи как е застанал. Казвал съм им го на момчетата тука, но те се учат в модерирането още, не че ги ефи да барат пишки. Както и да е. Не можеш да очакваш от пишещите тук хорица да знаят правилата за слагане на запетайки, изречения, точки, пълни членове. Все пак народът е прост, моля, съобразявайте се с чалгата малко де, това не е форум за българска граматика все пак.
Та така, Алексгуапо, написал си темата защото някой конкртен мод ти е наранил самочувствието. Обяснявайте се на лични другия път, все пак форумът е място за теми, свързани със ММА. А иначе трябва да се затвори според мен тази опция за писане.
Nord
Nord
 
Мнения: 126
Регистриран на: 07 Сеп 2008, 14:00
Град: Sofia

Re: Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот Aramis на 11 Дек 2009, 16:41

Nord написа:Първо да кажа, че влизам да пиша в темата ти, защото ми прави впечатление, че пишеш смислено.
Само за да илюстрирам колко различни са хората, ще кажа за мен защо е добър този сайт.
Значи за мен сайтът е прекрасен, защото два на родния ми език всичко на едно място по стилен начин за спорта, който ме вълнува. Единственото му дразнещо нещо е форумът. Форуми много. Бол. Докато качествени сайтове за ММА на моя си език - само този. Лично мое мнение. Омръзнало ми беше да се информирам апокрифно едва ли не за любимия ми спорт. А като е на английски нещо се напрягам, щото не съм английски филолог.
Явно собствениците обаче са искали да дадат възможност и за дискусии. Тъпо, според мен, щото от всичките ми години по форуми съм забелязъл, че умните хора рядк пишат, ако го правят - скоро се отказват, и много скоро мястото за дискусии се изпълва с простаци. Темите се чалгалзират и разбира се, винаги за всичко са виновни модовете и админите. Това се отнася, разбира се, за общите неспециализирани сайтове. Първо защото просто 90% от българите са тъпи чалгари, което е удобно на хората с парите у нас и второто защото българите не могат да носят никаква лична отговорност и все някой друг им е виновен за чалга кочината, която сами създават.
Разбира се, тук е специализиран форум и все пак на теория би трябвало да пишат хора, които се вълнуват от специализираната тематика и да пишат, ако имат да кажат нещо. Разбира се, тематиката е свободни боеве. Ами голяма част от хората, занимаващи се със свободни боеве у нас са българи, слушат чалга, не могат да носят лична отговорност за живота си и превръщат форума във свинщина. И форум за футбол да беше, пак същия резултат щеше да бъде. Нищо лично.
Разбира се, модерирането тук също търпи критики. Основен прицип по отношение на модерирането е, че да пипаш по чуждото мнение е все ено да бъркаш в крачола на някой и да му наместваш кура, щото не те кефи как е застанал. Казвал съм им го на момчетата тука, но те се учат в модерирането още, не че ги ефи да барат пишки. Както и да е. Не можеш да очакваш от пишещите тук хорица да знаят правилата за слагане на запетайки, изречения, точки, пълни членове. Все пак народът е прост, моля, съобразявайте се с чалгата малко де, това не е форум за българска граматика все пак.
Та така, Алексгуапо, написал си темата защото някой конкртен мод ти е наранил самочувствието. Обяснявайте се на лични другия път, все пак форумът е място за теми, свързани със ММА. А иначе трябва да се затвори според мен тази опция за писане.


Както ти сам каза това е саит за ММА,а не за музика.Всеки има лично мнение,както и всеки има право да слуша каквато музика иска.Не вида музика е виновен за състоянието на държавата,а хората в нея.Познавам метали дето не могат да си вържат обувките без чужда помощ пък и личната им хигиена е под въпрос,но не ги обвинявам за каквото и да било.Знам,че мнението ми не е по темата,но като представител на "тъпите" чалгари се чувствам засегнат от изказването ти.
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот oho на 11 Дек 2009, 17:48

Мнения не се трият толкова, колкото се изтриват обидните закани към потребителите.

Алекс, пиша го това, защото знам че си разумен и си заслужава да ти напиша отговор. Нямам лично отношение към никого. Единствено гледам в мненията, които остават на сайта, да няма обиди и закани към другите потребители.

Изтрих доста мнения от статията за Дан Колов, не само твоите, а всички които по някакъв начин не се връзваха с дискусията за историята му, а бяха нападки между потребителите.

Форума, както казахте по-нагоре, е за да се водят дискусии. По същата причина са и коментарите под статиите и новините.

Само че има разлика между дискусия и обиждане. В един момент, както се получава в много спорове, аргументите на едната страна свършват и лицето започва да напада личността на опонента си ("какъв си ти", "какво си направил, че да говориш така", "ти въобще знаеш ли какво говориш"), както и да го обижда... Това с нищо не допринася за дискусията, а само засяга другото лице, което в повечето случаи отвръща и с градивния разговор сме до там. Затова обиди и междуличностни нападки се трият. Ако имате да си казвате нещо толкова, което ви вълнува за другия човек, има си лични съобщения. Погледнете го така - ще си дискутираме нещо и след време някой човек ще попадне на дадена тема, която го интересува и ще започне да чете. И ще е много по-добре когато чете, всяко написано нещо да го води с крачка напред, към разрешаването на дискусията, а не да прочете нещо по темата и след това няколко мнения подред да чете как някой е "шибаняк", "да си гледа работата", "да ходи да се гръмне" и т.н. Нали?

Това е моята цел, а както и на останалите модератори. Аз приемам обаче критиката на Алекс и му се извиних, че неговото мнение в статията за Дан Колов е заминало първо, а трябваше всички едновременно да се изтрият, както лично направих после. Просто умисъла с който го правя е винаги да изтрия обидите и да оставя полезните думички, които някой е написал.

Ако може някой да ми посочи грешки в модерирането и администрирането на сайта - с удоволствие ще ги приема. Ще се радвам даже - защото този сайт си го правим всички ние. Знам, че не може всички да са доволни, но поне хората които искат да допринесат с нещо хубаво в сайта и популяризирането на MMA, трябва да знаят, че няма своеволия тук, дори на най-малко ниво.

Та това е... форума е за дискусии, всички сме хора, хората правят грешки. Нормално е. Ако посочвате модераторските грешки, това ще е добре за всички. Така че давайте, може изобщо тази тема да я направим за критики към сайта като цяло. Определено ще е полезна за развитието му занапред. И само градивна критика, запомнете, ей ;) Не искам да чета обиди и нападки.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот Nord на 11 Дек 2009, 18:39

Нямам критики към сайта. Супер е. Искам да се развива, да трупа фенове спорта, искам магазина да продава много, искам да стане нормално и модно хората да инвестират в собственото си здраве и личност, практикувайки БИ. Така и агресията и изтрещяването ще са много по-малко извън залите за тренировки.
Nord
Nord
 
Мнения: 126
Регистриран на: 07 Сеп 2008, 14:00
Град: Sofia

Re: Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот mart1nezZ на 11 Дек 2009, 19:23

alexelguapo написа:Администраторите на този сайт - Мартинес, Охо и др., дават насока на почти всяка дискусия и внасят правила,някои от които не са адекватни. Защо мисля така? Всеки регистриран потребител има право да даде коректно мнение по въпроса, повтарям - коректно. Не визирам изстъпленията на някои малчугани. И още нещо: админите са изключително субективни и техните "правила" не важат за някои от потребителите. Трият се мнения субективно, а други, които съдържат обиди и вулгарни изрази се оставят. Намирисва ми на липса на професионализъм и дано не се окаже вярно: на липса на компетентност.

Ако под "насока", визираш многократното повтаряне от мен и от колегите на "Спазвайте добрия тон", "Аргументирайте се, няма нужда от обиди", "Моля без обиди", "Моля пишете на кирилица", "Мнения които съдържат междуличностни нападки ще се трият", то тогава да, внасяме насока на почти всяка дискусия! Вие си направете сметката, за какви "дискусии" става дума.

По отношение на "субективните админи", мислех си още вчера вечерта, да напиша отговор на още един потребител, изразил подобно мнение, но се сдържах. Сега обаче ще кажа, че след като вече двама души твърдят колко са субективни админите и модовете и как се трият мнения само на дадени потребители, то тогава моля аргументирайте се, за да могат да бъдат взети мерки. Дайте конкретни примери.

Относно правилата... За разлика от много други сайтове, този сайт и форум има само две основни правила - писането на кирилица и доброто отношение (без обиди) между потребителите. Дали са "неадекватни", оставям на вас да прецените. Въпреки това, тези двечки правила, не се спазват, като до този момент, аз и колегите сме се ограничавали до забележки, поредни забележки, редактиране на мнение и нищо повече, като съответно от другата страна, неуважението към всички вас, които спазвате правилата и се стремите да водите нормални дискусии и към нас (екипа на сайта), които сме създали тези правила, за да Ви дадем възможност за воденето на нормални, цивилизовани, аргументирани дискусии, продължава. Щом за голяма част от хората посещаващи сайта и форума, е трудно да спазват само две основни правила, то тогава откъде накъде ние, които сме създали тези правила, трябва да ги потъпкваме и да се съобразяваме с тези хора? В името на какво? На простотията може би?

Поздрави!
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот Bartek на 12 Дек 2009, 15:52

Аз влязох за първи път в този сайт преди година,направи ми впечатление,че сайта е подреден има форум,новини които се обновяват редовно,календар на състезанията,посрещане с мъдра мисъл,абе общо взето допадна ми.Влизам единствено като спортинст в този сайт за да прочета нещо интересно и ново което мога да приложа в ежедневието.Нещата които ми допадат и съм регистриран заради тях са документалните видеота,тренировки и статиите и влизам предимно за това.Нямам време да стоя кой знае колко пред компа,такаче този комплексен сайт ми е идеален.Преди година също нещото което ми направи впечатление и ме задържа тук бяха коментарите под клиповете,корекни точни вярни,място за спор имаше само в кръга на шегата.Сега това нещо почти взема да се губи,можеби в следствие на това,че сайта става все по голям и популярен и влизат повече тийнове,много пъти съм писал че това не е вибокс и да се съобразяват,ама файда нема,такаче и леко полеко намалявам изказванията си,защото започвам да се ядосвам.
На работа достатъчно се занимавам с тъпанари,затова като съм си в къщи гледам да не се ядосвам за глупости.Спорта и живота ме е научил първо да пробвам нещата върху себе си и тога за да изказвам мнение за тях.Едно нещо за да върви в правилна посока трябва да има избирателност и разбирателност,нещата са свъзрани(макар,че пак не е сигурно),но това е интернет.
Относно за модераторите:Вашата работа не е лесна,но сайта е добър продължавайте в същия дух,не бъдете длъжни на никого,това е вашия дом,контролирайте го.Не се съобразявайте с никого,не лекувайте болно самочувствие,работата ви трябва да се изразява с действия,не с приказки. Те само могат да ви навредят.
Последна промяна Bartek на 12 Дек 2009, 18:59, променена общо 1 път
--- Cro Cop Team ---
Аватар
Bartek
 
Мнения: 85
Регистриран на: 09 Яну 2009, 19:20

Re: Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот jkdpl на 12 Дек 2009, 18:36

Аз лично харесвам сайта заради събраните на едно място новини и информация от много сфери на БИ, както и заради магазина. Преди този сайт, най-често посещавах бб-теам, защото в него също може да се намери много интересна информация относно спорта и "здравословния начин на живот"(ебаси клишето).
Поздрави на създателите и хората грижещи се за него!
Успех!
Без битка няма победа!
jkdpl
jkdpl
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Дек 2009, 22:53
Град: Pleven

Re: Кое му е интересното на този сайт???

  0     Мнениеот bodyMORj на 13 Дек 2009, 03:07

привет на всички!!! Сайта според мене не е лош , но свободата на словото си има своето неприятно отражение ( разбирайте го простотията ) . особенно се дразня от обидни коментари към бойците в статиите написани най - често от хора които едва ли са стъпвали на ринг и едва ли са имали , дори и една състезателна среща в боен спорт... значи каквито и да са , нека уважаваме бойците това е техният труд и той никак не е лек. Личните дразги между потребителите няма да ги коментирам , но всички знаем колко грозно е да четеш хранилка вместо спор!А към сайта имам една критика , разбира се не държа да я приемат на сериозно , интересът им към бодибилдинга доста си проличава от статиите им...

поздрави и успехи на всички в този сайт !!!
Аватар
bodyMORj
 
Мнения: 49
Регистриран на: 29 Юли 2008, 00:10


Назад към ММА България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта