Най-големият сайт за бойни спортове

       

Махнете анонимните потребители

Дискусии, проблеми, въпроси и новини относно MMA-Bulgaria.com. Важните теми и правилата на сайта са поместени тук.

Re: Махнете анонимните потребители

  0     Мнениеот ludvefira на 19 Дек 2012, 23:04

Охо, не е лошо това което сте замислили, но според мен е безсилно срещу феномен като "Диазче". Той вече има над три профила тук и нищо чудно вече да е регистрирал още няколко след като е прочел темата. Ще си гласува "пича" като ненормален с палчета нагоре и надолу и ще се превърне в най-атрактивния съфорумец само за няколко седмици - това ти го ГАРАНТИРАМ. Явно няма оправия :)
П.п: Жорка - за бира с компания като твоята съм винаги готов. :D
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

Re: Махнете анонимните потребители

  0     Мнениеот rck8888 на 19 Дек 2012, 23:20

И аз мисля, че идеята с гласуването не е лоша, само да се направи добре и да не може един потребител да гласува за свои мнения. А няма да е зле да се помисли и някакъв вариант да не може един и същи човек да си прави няколко профила, защото това проваля доста гадно нещата.
Иначе и аз подкрепям идеята да се ограничат анонимните потребители.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Махнете анонимните потребители

  0     Мнениеот Joredos на 20 Дек 2012, 14:12

Не мога да разбера положителните страни за съществуването на анонимни потребители от страната на регистриран потребител.Идеята,която има ММА България е много красива и изпълнена с ентусиазъм,но не искам да се превърне в мнението на мои приятели от други форуми с общо мнение "беше як форум,но се напълни с идиоти и затова не чета там".

Знам,че с общи усилия ще изгоним идиотите или поне ще се предпазим от техните глупости.Защото имаме духа на бойци.

Искам да нахвърлям няколко идеи,които биха отказали самите потребители анонимници да постват:
-предварително одобрение на мнението модераторите.(бих бил модератор в темите за новини)
-строг контрол над обидните мнения(важи за всички потребители)
-блокиране по IP-за напористи псуващи анонимници.(в един момент ще се уморят)
-създаване на речник,които директно да не позволява обидните думи да ги има в пост.

Като допълнение добре ли е да се направи новината да се отразява директно в някаква нова секция "Новини" на форума ,защото изисква по-дълбоко анализиране и повече мнения от типа "Силва vs GSP" и т.н ,защото след 3-4 новини дадената новина вече не се вижда,като първа и трябва да се рови из сайта,за да се намери.

Събрали сме се фенове на изключително труден спорт,където се изискват десетки качества,дори и за най-неизвестната федерация,а клавиатурните бойци си позволяват неуважителни мнения.Хора,които не уважават тези бойци и не различават двубоите от махленски/дискотечни боеве нямат място в този форум.
joredos.com
Joredos
Joredos
 
Мнения: 190
Регистриран на: 01 Ное 2008, 22:23
Град: София

Re: Махнете анонимните потребители

  0     Мнениеот pirat на 20 Дек 2012, 14:48

Напълно съм "ЗА" и съм съгласен с Joredos, дори (отново) бих предложил една още по-драстична промяна - да се премахнат изобщо коментарите под новините - така форума ще живне малко, защото всичко ще се обсъжда тук и може и да видим по-продуктивни дискусии.
Аватар
pirat
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Яну 2011, 20:08

Re: Махнете анонимните потребители

  0     Мнениеот KcD на 20 Дек 2012, 18:34

Дори и регистрирани потребители пишат всякакви глупости и е трудно да споделиш мнение,защото те се опитват да наложат своето.Например Алистър е най-голямото животно,ще убие всеки на ринга и другия го засича,че Алистър не се е бил с добри бойци и следват 20 ненужни коментара в статия "Какви са плюсовете и минусите от червеното вино" примерно...Мен тези изказвания по-ме дразнят от това че някой говори против бойците.Лесно е да не обърнеш внимание на 1 коментар,но когато 2ма са изписали 3 страници коментари за да спорят става малко дразнещо,защото те даже не са обърнали внимание на темата на статията или новината (където най-често стават тези спорове).
KcD
KcD
 
Мнения: 142
Регистриран на: 14 Авг 2010, 18:01
Град: Панагюрище

Re: Махнете анонимните потребители

  0     Мнениеот Joredos на 20 Дек 2012, 19:27

На мен не ми е проблем да му натисна профилчето и да ги блокирам и никога да не им видя коментарчетата на 2-3ма тъпанари.Със регистрираните потребители може крайно да си решиш проблема,но с анонимковците засега няма решение.Затова се надяваме в тази тема да нарушим "когато котката я няма мишките танцуват" :DD
joredos.com
Joredos
Joredos
 
Мнения: 190
Регистриран на: 01 Ное 2008, 22:23
Град: София

Re: Махнете анонимните потребители

  0     Мнениеот Joredos на 17 Фев 2013, 12:51

Има ли прогрес по въпроса с анонимните мишки или ще ги оставяте да засират всяка тема?Вижте какво става в темите за Стъки след вчерашния мач!Два месеца минаха и на всяка по-голяма новина не може да си прочетем коментарите,защото някакви пишлемета анонимно си придават важност.
joredos.com
Joredos
Joredos
 
Мнения: 190
Регистриран на: 01 Ное 2008, 22:23
Град: София

Re: Махнете анонимните потребители

  0     Мнениеот ludvefira на 17 Фев 2013, 20:56

Joredos написа:Има ли прогрес по въпроса с анонимните мишки или ще ги оставяте да засират всяка тема?Вижте какво става в темите за Стъки след вчерашния мач!Два месеца минаха и на всяка по-голяма новина не може да си прочетем коментарите,защото някакви пишлемета анонимно си придават важност.


Абсолютно съгласен съм с тебе приятелю. Почвам да губя интерес към този сайт и това е точно заради тези анонимни словоизлияния. Би било чудесно също така модераторите на сайта да уведомят ВСИЧКИ в този сайт, за потребители с два или повече акаунта от едно IP. Нека се знаят тези работи.
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

Re: Махнете анонимните потребители

  0     Мнениеот oho на 17 Фев 2013, 22:07

Joredos, тази седмица ще го обявим официално, но тук го пиша предварително - системата с like-овете на коментарите вече работи, нашия програмист я направи перфектно. Както виждате в момента във форума и при коментарите под материалите в сайта има палчета за гласуване.

Ако коментарът е пълноценен и допринася за дискусията, може да се гласува с палец нагоре. Ако коментарът е обида, може да се гласува с палец надолу. При събрани 5 палеца надолу коментарът се скрива автоматично, тъй като се възприема като несъществен.

Освен това за да стимулираме отсяването на стойностните и нестойностните мнения и да подкрепим потребителите на сайта, които допринасят за неговото развитие сме обвързали положителните лайкове (палците нагоре) с магазина. На всеки 15 събрани лайка (общо от всички коментари), потребителят получава 1 промо точка за онлайн магазина. За целта обаче трябва да е регистриран потребител, а не анонимен, за да се знае къде да се трупат промоточките. А повече за промоточките може да прочетете тук:
https://mma.bg/pages/promo-tochki

Общо взето това е идеята за стимулиране на полезни коментари навсякъде, което да е обвързано и с полза за човека, който отделя време да ги пише, тъй като при събрани достатъчно промоточки може да се вземе нещо напълно безплатно от магазина. А обидите биват скривани.

ludvefira, това с IP-тата няма как да стане, защото има реални потребители които ползват един компютър. А тези които искат да спамят винаги могат да си регистрират два акаунта от две различни безжични мрежи (примерно на кафе или публична) и така пак да пишат. Това няма как да се спре, но винаги съвестните потребители могат да тушират глупостите като просто не харесат коментара (натискат палеца надолу) и той ще се скрие. Така ще останат само стойностните.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Махнете анонимните потребители

  1     Мнениеот ludvefira на 17 Фев 2013, 23:29

Разбрах.... ще е тежка битка, ако изобщо се състои.
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към ММА България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron