Най-големият сайт за бойни спортове

       

Здравейте, колеги :)

Дискусии, проблеми, въпроси и новини относно MMA-Bulgaria.com. Важните теми и правилата на сайта са поместени тук.

Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот b0ec на 01 Фев 2011, 06:17

Искам да ви попитам всеки трениор ли може да ме заведе през март в дупница на аматьорското по мма?

Понеже в моят град няма мма зала ще тренирам сам на чували и с помоща на едно борче ...
може ли да ми препоръчате някакъв вид програма по която да тренирам и как да я следвам ?

на 17години съм имам опит в спортовете. тренирал съм кик бокс,борба преди време.. 70кг.
b0ec
b0ec
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Яну 2011, 11:46
Град: Севлиево

Re: Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот b0ec на 01 Фев 2011, 07:53

спрях се на ето тази тренировка за издръжливост - https://mma.bg/resources/view/4/701

вариант е да редувам горната с тази -
- Burpee x 30 секунди
- Бой със сянка x 30 секунди
- Продължете така за 2-3 минути

Тренировка за начинаещи:
- 4 х 2 минутни рунда с 1 минута почивка между рундовете

и останалото е чувал и борчето до колкото може да ме подготви ?
b0ec
b0ec
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Яну 2011, 11:46
Град: Севлиево

Re: Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот xaxoxixu на 01 Фев 2011, 12:37

В Севлиево имате зала по кик бокс,а ти казваш, че и борци има, което дава предпоставки да комбинираш тренировките, ако нямаш друга работа.Вече в дадената зала прави тренировката за спорта и мисля, че при добро желание и отдаденост в тренировките ще си подготвен.
Или се престрашаваш и излизаш на сцената, или цял живот оставаш зад колисите!
Аватар
xaxoxixu
 
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Мар 2010, 16:51
Град: Монтана

Re: Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот m1sh0m3ss1 на 01 Фев 2011, 15:22

Може да се подготвиш,но без спаринги си за никъде.И като си се занимавал със кик-бокс и борба,защо почваш с тренировка за начинаещи?Започни тренировката и задължително спаринг,но до март сам малко трудно ще се подготвиш(не е невъзможно).
Да бъдеш милостив и добър не е белег на слабост и отчаяние, а проява на сила и решителност.
Аватар
m1sh0m3ss1
 
Мнения: 133
Регистриран на: 21 Фев 2010, 13:19

Re: Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот b0ec на 01 Фев 2011, 17:41

ще тренирам 2пъти на ден. като ще тренирам джудо и ще хвана едно приятелче да тренирам с него за долна подготовка като гилотини,задушавания,ключове,гардове и т.н. целия ден ще ми минава в тренировка,ядене и спане така да се каже.

а когато дойде време за състезанието към кого трябва да се обърна за записване ? и съответнно може ли това да стане без трениор а приятел, който да е в ъгъла ?
b0ec
b0ec
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Яну 2011, 11:46
Град: Севлиево

Re: Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот xaxoxixu на 01 Фев 2011, 18:13

Тренирай!Когато дойде време за състезание сам ще решиш дали си готов.Задължително трябва да си с тренер и секунданти, които да са в спортно облекло, в твоя ъгъл.Естествено ти трябват и документи, медицински, ала бала...и разбира се ВОЛЯ И ХЪС!!!
Или се престрашаваш и излизаш на сцената, или цял живот оставаш зад колисите!
Аватар
xaxoxixu
 
Мнения: 42
Регистриран на: 18 Мар 2010, 16:51
Град: Монтана

Re: Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот katana на 01 Фев 2011, 18:37

b0ec написа:ще тренирам 2пъти на ден. като ще тренирам джудо и ще хвана едно приятелче да тренирам с него за долна подготовка като гилотини,задушавания,ключове,гардове и т.н. целия ден ще ми минава в тренировка,ядене и спане така да се каже.

а когато дойде време за състезанието към кого трябва да се обърна за записване ? и съответнно може ли това да стане без трениор а приятел, който да е в ъгъла ?

ако черпиш една бира-аз съм в ъгъла ти :)
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Re: Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот b0ec на 01 Фев 2011, 19:33

Имаш я :D

Значи да не си давам празни надежди, че борчето може да е с мен вместо тренер?
а отностно документите може ли някой да ми разясни повече.

туко що попаднах на ето тази новина - http://www.mmabg.com/index.php?action=news-read&id=985
цитирам: ПРАВО НА УЧАСТИЕ: Право на участие имат клубове, редовни членове на БФММА, както и самостоятелни състезатели.
което ме кара да мисля, че няма да са много по-различни нещата от тогава ... прав ли съм ?
b0ec
b0ec
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Яну 2011, 11:46
Град: Севлиево

Re: Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот oho на 01 Фев 2011, 21:17

Отиваш, записваш се, теглиш се и загряваш докато ти дойде срещата. В ъгъла ти може и да няма никой, може да вземеш и твой приятел или треньор. Като цяло след всяко аматьорско състезание нивото се вдига все повече, така че повечето от състезателите са много добре подготвени. Тренирай яко, гледай записи от миналото състезание и ако мислиш, че си на по-добро ниво от това, което виждаш, заповядай ;)
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Здравейте, колеги :)

  0     Мнениеот b0ec на 01 Фев 2011, 23:42

да се надяваме, че скоро ще се видим. благодаря за изчерпателния отговор :)
b0ec
b0ec
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Яну 2011, 11:46
Град: Севлиево

Следваща

Назад към ММА България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта