Най-големият сайт за бойни спортове

       

Любими ключове / душенета

Новини, събития, дискусии за хората прекарващи повече време на земята, от колкото в стойка и обичат да използват ключове, захвати, хвърляния и други смазващи самочуствието техники.

Любими ключове / душенета

  0     Мнениеот Aramis на 27 Дек 2009, 14:08

Всеки граплър има любим ключ/душене, нещо като "специалитет на заведението" ;) .
Вие имате ли такива?По какво ги подреждате(ефективност,по-лесно приложение от други и т.н.)?

При мен са:
1.Kimura
2.Armbar
3.Rear choke

Ако ви се занимава драснете някое и друго мнение ;) .Поздрави и Весели празници!
Последна промяна Aramis на 30 Дек 2009, 22:07, променена общо 1 път
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Любим захват

  0     Мнениеот Judista на 27 Дек 2009, 16:53

Ключпветв са ми любими. На 14 сам и ся старша възраст нямаме ключове и незнам какво ще правя, но на самбо и джу-джутсу ще има flying-armbar.. :twisted:
Истинският майстор е този, който знае как да си контролира силата, a не как да я използва. ..
Judista
Judista
 
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2009, 20:17
Град: silistra

Re: Любим захват

  0     Мнениеот Sunrise на 27 Дек 2009, 16:57

за косата или за гушата сервирано с десен прав :)
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Любим захват

  0     Мнениеот MIKEMARU на 27 Дек 2009, 17:24

1. Rear naked choke - много ефективен ключ. Лесен за правене срещу нетрениран човек, който незнае как да се защити - кефи ме специфичния елемент от защитата, когато трябва да завъртиш лицето си към рамото на заключващия те, но инстинктивно човек прави точно обратното и се вкарва сам още по-дълбоко в капана ;) Радва също и простичкото решение на това ако опонента ти много усилено държи брадичката си прилепена надолу, опираш коста над китката ти под носа му и да натиснеш силно - неминуемо ще вдигне брадичката. Най-хубавото е, че душенето просто приспива съперника и няма нужда да го нараниш (усукване, изкълчване или счупване) или пък да се надяваш и чакаш да се признае за победен (не говоря за състезание). Освен това за разлика от другите душенета, като си на гърба на съперника си максимално защитен от него и си в изключително доминираща позиция принципно.

2. Triangle choke - много практичен ключ, който може да изпълнява преходна роля към други техники или да бъде направо комбиниран (едновременно triangle и armbar).

3. Armbar - истинска класика. Най-зрелищния разбира се е летящия. Но и стандартния ме кефи, а и не е задължително да е изпълнен изненадващо и експлозивно - харесва ми и бавния армбар наложен стратегически и постепенно с надиграване.

Измежду ключовете душенетата ме кефят повече (гилотина, анаконда, брабо/дарс и т.н.), но армбарът нямаше как да не го спомена, защото освен, че ме радва си е и истински култ - техника превърнала се в един от символите на ММА.

Но като цяло душенетата са ми любими - тва е ултимативния съмбишън.
В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна.
Аватар
MIKEMARU
 
Мнения: 132
Регистриран на: 14 Окт 2008, 20:26
Град: София

Re: Любим захват

  0     Мнениеот Aramis на 27 Дек 2009, 20:39

Sunrise написа:за косата или за гушата сервирано с десен прав :)


:DD Не знаех за такъв захват в граплинга.
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Любим захват

  0     Мнениеот Sunrise на 27 Дек 2009, 22:27

Темата се казва "Любим захват" не уточнено ... :DD

във "Стрийт боксинг стайл" са тези захвати 8)
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Любим захват

  0     Мнениеот zdravko85 на 27 Дек 2009, 23:17

inverted heel hook ми е любимото. тъпото е че на повечето турнири е забранено .
boston crab е мн диво също, щото 99% от хората не го знаят и реакцията често е "бе ти си голем кечист" :-)
сори за правописа, но киризатора ми е кошмар
zdravko85
zdravko85
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Дек 2009, 21:41
Град: Halle, Germany

Re: Любим захват

  0     Мнениеот EDDIX на 28 Дек 2009, 15:09

Обожавам ТРИЪГЪЛНИКА.Поне за мен е нов ключ.Като малък съм тренирал Джудо и Самбо. А и сега чат пат се събираме да се метаме и суплексираме с старите граплинг друшки.
Точно поради тази причина обожавам триъгълника "Triangle choke".Първите 5,6 пъти докато ги науча на ключа ги поиздуших.И то хора ,които са с пъти по умели борци от мен.
Иначе го научих от нета.1во го видях в "UFC",после си свалих тренировъчно видео и го научих.
Също и "Anaconda choke",кефиме контрата и как се виртиме по земчта докато или затегна/е хватката или се измъкне/а.
Просто "BJJ" започва там където Джудо,Самбо,Борба свършват(почти +-).Има страхотни ключове. И много се надявам тази година да го почна.Може и бойно Самбо,много по развито е от спортното ,което тренирахме 94-97.
И весели празници.И много нови пичен...ца през новата 2010 година :)))))
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Любим захват

  0     Мнениеот Aramis на 28 Дек 2009, 16:39

EDDIX написа:Обожавам ТРИЪГЪЛНИКА.Поне за мен е нов ключ.Като малък съм тренирал Джудо и Самбо. А и сега чат пат се събираме да се метаме и суплексираме с старите граплинг друшки.
Точно поради тази причина обожавам триъгълника "Triangle choke".Първите 5,6 пъти докато ги науча на ключа ги поиздуших.И то хора ,които са с пъти по умели борци от мен.
Иначе го научих от нета.1во го видях в "UFC",после си свалих тренировъчно видео и го научих.
Също и "Anaconda choke",кефиме контрата и как се виртиме по земчта докато или затегна/е хватката или се измъкне/а.
Просто "BJJ" започва там където Джудо,Самбо,Борба свършват(почти +-).Има страхотни ключове. И много се надявам тази година да го почна.Може и бойно Самбо,много по развито е от спортното ,което тренирахме 94-97.
И весели празници.И много нови пичен...ца през новата 2010 година :)))))


Правилно BJJ е компилация от Джудо, Самбо, Борба и триъгълника го има само в него.Вече до колко BJJ-то е по-ефективно от тях, трудно може да каже.
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Любим захват

  0     Мнениеот Flajolet на 28 Дек 2009, 20:16

Aramis написа:
Правилно BJJ е компилация от Джудо, Самбо, Борба и триъгълника го има само в него.Вече до колко BJJ-то е по-ефективно от тях, трудно може да каже.


Не съм съгласен - BJJ не е компилация от изброените, то не само съдържа абсолютно всички техники в тези спортове, но и много други, които го правят доста по богато. Може да се каже че джудо, самбо и бораба се съдържат в BJJ или граплинга, но че взети заедно се равняват на BJJ.

За ефектността... подобно на UFC,в турнира ADCC ( Абу даби ) се притивопоставиха именно най добрите представители на хватовите спортове и... стана ясно :)

А иначе за любима техника - Армбар през гръб ;)
Тренировки по Граплинг / BJJ - Варна - http://varnagrappling.wordpress.com/
Аватар
Flajolet
 
Мнения: 89
Регистриран на: 12 Окт 2009, 16:30
Град: Varna

Следваща

Назад към Граплинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта