Най-големият сайт за бойни спортове

       

Любими ключове / душенета

Новини, събития, дискусии за хората прекарващи повече време на земята, от колкото в стойка и обичат да използват ключове, захвати, хвърляния и други смазващи самочуствието техники.

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот Flajolet на 15 Яну 2011, 14:14

EDDIX написа:Преди съм тренирам Джудо и Самбо.И армбара ми беше любимия ключ. Но откакто съм запоснат с Б.Дж.Дж клучовете се влюбих в триъгълника.Страхотен ключ е и по всяко време можеш от триъгилник да минеш на армбар.Или има 2ен захвад триъгълник с арм ( така заключиха Федор).
А и е много яко когато се бориш с борци и джудисти да им прилагам 3ъгълник , Неочаквано е и не знаят контрата :)


Абсолютно съм съгласен с теб. Действително е подценена позиция
Тренировки по Граплинг / BJJ - Варна - http://varnagrappling.wordpress.com/
Аватар
Flajolet
 
Мнения: 89
Регистриран на: 12 Окт 2009, 16:30
Град: Varna

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот EDDIX на 17 Яну 2011, 17:01

Отговор на шамари.Пич не вярваи на Уикипедия.Като прочетох че тригълника е от джудо се фанах за главата как от над 20,30 джудисти от Локото (някой от тях бивши състезатели от 1995-2000) никой не знае 3ъгълника.А в уйкипедия пише че 3ъгълника е от Джудо.
Поразтърсих се и видях че го има като техника в Джудото но не се преподава.Поне в Бг.До 2000г.
Има си 100 причини.Неможе да дърпаш главата надоло.А само така може да задушиш опитен граплар.Има няколко теми по този въпрос в "http://www.sherdog.net" Най-извстния ММА сайт.
Поне като правите забелешки си напишете домашното.Да беше ти самия джудист ОК.И от там да знаеше триъгълника.Ама да ми вадиш инфо от Уики и с тях да ме поучаваш е смешно.
Правете си проучване или го знайте от опит.И тогава поучаваите.

P.S. Пак ще кажа триъгълника ми е лубимото душене.Странотен е много готино ,лъжливо и бързо се закючва.Има и продължение.Плюс това е перфектен спещу всякакви други граплари.Особено закоравли борци или джудисти.
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот шамари на 17 Яну 2011, 19:38

EDDIX написа:Отговор на шамари.Пич не вярваи на Уикипедия.Като прочетох че тригълника е от джудо се фанах за главата как от над 20,30 джудисти от Локото (някой от тях бивши състезатели от 1995-2000) никой не знае 3ъгълника.А в уйкипедия пише че 3ъгълника е от Джудо.
Поразтърсих се и видях че го има като техника в Джудото но не се преподава.Поне в Бг.До 2000г.
Има си 100 причини.Неможе да дърпаш главата надоло.А само така може да задушиш опитен граплар.Има няколко теми по този въпрос в "http://www.sherdog.net" Най-извстния ММА сайт.
Поне като правите забелешки си напишете домашното.Да беше ти самия джудист ОК.И от там да знаеше триъгълника.Ама да ми вадиш инфо от Уики и с тях да ме поучаваш е смешно.
Правете си проучване или го знайте от опит.И тогава поучаваите.

P.S. Пак ще кажа триъгълника ми е лубимото душене.Странотен е много готино ,лъжливо и бързо се закючва.Има и продължение.Плюс това е перфектен спещу всякакви други граплари.Особено закоравли борци или джудисти.

Пич, нито знаеш кой съм, нито какъв съм, нито къде тренирам.
Триъгълника е джудо техника, аз имам 2ри дан по джудо, защитен в Кодокан.
Първия път когато писах в Шердог, мисля беше 2002 година. И там е пълно с такива като тебе, заради които, такива като мене избягват да пишат, инак става голям кенеф...
Ако те интересува, а съм сигурен че все ще намериш да се изцепиш нещо, моля някой да обясни как се качват снимки, за да няма повече разправии...
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот EDDIX на 17 Яну 2011, 22:21

Самото Бразилско Джио Джитсу прозилиза от Джудото.2те са взаимносвързани.И си взаимстват много техники.Триъгълника за който става въпрос този който го гледаме в ММА НЕ се използва в джудото.Там има съвсем друг тип триъгълник отзад илу отгоре,отзад и наобратно(нещо като този който направи Тоби Имада в Белатор).
Просто няма как в Джудо да седиш легнал с 2те рамене на земята и от там да нападаш в тип Б.Дж.Дж. гард.Говорим за този 3ъгълник.Да той е непознат на джудистите и на борците-Факт.Вече с масовото навлизанне на ММА сигурно са го понаучили.
Да ти неказваш за какъв 3ъгълник говориш.Но преди да се заяждаш помисли.
Ако имаш да добавиш нещо пиши ми го на мен ,стига сме спамили чуждата тема.Много ще се радвам да видя някакво видео на ММА,Б.Дж.Дж. 3ъгълник на Олимпияда или световно.Ако имаш такова качи го в саита или ми го прати на линка на лично съобщение.
Иначе по темата напоследък много се кефа на кимурата.И как можеш да я използваш за мнго неща в ММА или в истински бой.
И ти незнаеш аз кой съм :) А за дановете си спомнио какво правеше Сакараба на Грайси фамилията със се хиледите им данове.А Сакараба е бил кечист ,е тренирал е събмишън реслинг но все пак (циркаджииски,каскадйорки кечист)
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот blitz на 18 Яну 2011, 00:27

http://www.youtube.com/watch?v=4u41omoNO4U - 0:33 триъгълник в джудо състезание
blitz
blitz
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Ное 2008, 10:16

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот шамари на 18 Яну 2011, 13:12

EDDIX написа:Самото Бразилско Джио Джитсу прозилиза от Джудото.2те са взаимносвързани.И си взаимстват много техники.Триъгълника за който става въпрос този който го гледаме в ММА НЕ се използва в джудото.Там има съвсем друг тип триъгълник отзад илу отгоре,отзад и наобратно(нещо като този който направи Тоби Имада в Белатор).
Просто няма как в Джудо да седиш легнал с 2те рамене на земята и от там да нападаш в тип Б.Дж.Дж. гард.Говорим за този 3ъгълник.Да той е непознат на джудистите и на борците-Факт.Вече с масовото навлизанне на ММА сигурно са го понаучили.
Да ти неказваш за какъв 3ъгълник говориш.Но преди да се заяждаш помисли.
Ако имаш да добавиш нещо пиши ми го на мен ,стига сме спамили чуждата тема.Много ще се радвам да видя някакво видео на ММА,Б.Дж.Дж. 3ъгълник на Олимпияда или световно.Ако имаш такова качи го в саита или ми го прати на линка на лично съобщение.
Иначе по темата напоследък много се кефа на кимурата.И как можеш да я използваш за мнго неща в ММА или в истински бой.
И ти незнаеш аз кой съм :) А за дановете си спомнио какво правеше Сакараба на Грайси фамилията със се хиледите им данове.А Сакараба е бил кечист ,е тренирал е събмишън реслинг но все пак (циркаджииски,каскадйорки кечист)

С две рамене на тепиха едва ли ще направиш какъвто и да е триъгълник, без значение в кой стил.
Оригиналната техника се казва санкакуджиме. Няма да я видиш да се преподава в спортно ориентирани школи, защото много рядко съдия в джудото ще разреши продължение в невадза, достатъчно дълго за изпълнение на триъгълник (излкючение прави обратния триъгълник- много практичен за атака на позицията "костенурка").
Основно джудистите- състезатели тренират 2, максимум 3 хвърляния, задържане и джуджигатаме. Виж, треньорите им ако не знаят пълния набор техники одобрен от Кодокан, не знам кой им е дал сертификат за такива. Където съм в момента, имам спаринг партньори от старата школа, които в невадза си прилагат и ключове на краката, без никога да са тренирали нещо друго освен джудо...
Аз няма нужда да те знам кой си- начина, по който пишеш показва колко разбираш.
Аз не пиша за неща, с които не съм се занимавал- ти изрази съмнение че не знам какво е джудо, аз мога да ти докажа че имам степени в него.
Сакураба също има данове в джудо, както и повечето от спаринг партньорите му от времето на битките му с фамилията Грейси (от които пък нито един нямаше дан в джудо по него време).
А за кимурата, предполагам ще ти стане още по-неприятно ако се разровиш в историята на техниката. Аре ше ти помогна, защото виждам не обичаш Уикипедията- в джудо техниката се казва удегарами и е била любима на един от най-добрите джудисти в света- Кимура... който от своя страна я приложил на Хелио Грейси и след като му счупил ръката, техниката била наречена на него. Защо?
Ами защото преди това никой в БДД не е и чувал за нея...
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот Wolf318 на 03 Фев 2011, 14:59

Триъгълник
Кимура
Анаконда
Аватар
Wolf318
 
Мнения: 71
Регистриран на: 19 Авг 2009, 14:10
Град: Бяла, Русе

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот vizbsl на 03 Фев 2011, 18:00

Джуджи гатаме или ключ на ръката и кеса гатаме :DD lol
vizbsl
vizbsl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2010, 17:06
Град: bqla slatina

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот theaxemurder1997 на 03 Фев 2011, 20:20

триъгълник
ключ на ръката
кимура
странично задушаване




i fight for my self and i fight because i love to fight
theaxemurder1997
theaxemurder1997
 
Мнения: 55
Регистриран на: 06 Фев 2010, 22:47
Град: Sofia,Bulgaria

Re: Любим захват (ключове / душенета)

  0     Мнениеот street2fighter на 03 Фев 2011, 22:04

армбар и кимура-та
Смелост не означава да нямаш страх.Да си смел значи да те е страх и да продължиш напред
Аватар
street2fighter
 
Мнения: 100
Регистриран на: 31 Окт 2009, 22:00
Град: burgas

ПредишнаСледваща

Назад към Граплинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron