Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

Новини, събития, дискусии за хората прекарващи повече време на земята, от колкото в стойка и обичат да използват ключове, захвати, хвърляния и други смазващи самочуствието техники.

Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 20 Яну 2013, 20:03

Здравейте ,
От известно време се интересувам по един въпрос ...
Кое е развива повече мисленето на един борец както и ефективноста му ... Бразилско Джу Джицу с кимоно или без кимоно / Gi or No-Gi /.
Прочетох доста различни мнения които ме запознаха със спецификите на двата типа борба но така и не мога да си отговоря на въпроса !
Едно от мненията за тренировките с кимоно е ,че техниките са много повече самите състезатели когато се борят с кимоно имат по голям набор от техники заради това ,че могат да се възползват от кимоното следователно може би това развива повече мисленето по време на борба както и техниката.
Относно чистият граплинг тоест БЖЖ без кимоно съм срещал мнение ,че е по ефективно заради това ,че борците не разчитат на кимоно за разни захвати и приьоми ами единствено и само на чистите техники които са възможни без ГИ.
Но тук идва другият въпрос ако попаднеш в конфрунтация и се наложи да използваш уменията си и твоят противник е перфектно облякан примерно с дънки и здраво плътно яке това облекло чудесно замества кимоното от залата ,е в тази ситуация май БЖЖ би било доста по ефективно от Граплинга !?
В защита на граплинга пък бих ви дал повод на размисал и мнение ,ако пък противника ти се окаже по къси панталони и тениска която би се скъсала при най малки напън дали БЖЖ ще помогне толкова бързо и инстинктивно както граплинга чийто възпитаници не са обременени с това да мислят и разчитат на техники с кимоното !?
Като заключение бих попитал хората които се занимават и с двете разновидности кое го чустват като по ефективно и кое е по подходящо за един начинаещ тоест с коя разновидност начинаещият ще напредне по правилно и бързо както и има ли някакви трудности да се комбинират двата стила едновременно имайки предвид ,че техниките са еднакви единствената разлика е облеклото ? ;)

П.С. НЕ ЦЕЛЯ НИКАКВИ ИНТРИГИ И ПРОТИВОПОСТАВЯНЕ НА ДВАТА СТИЛА И ТЕХНИТЕ ВЪЗПИТАНИЦИ И ПРЕВЪРЖЕНИЦИ ... ИСКАМ ЕДНА ИНТЕЛИГЕНТНА ДИСКУСИЯ ОТНОСНО ТЕЗИ МНОГО БЛИЗКИ И ТЯСНО СВЪРЗАНИ СПОРТА ,КОИТО ТРУДНО БИВАТ РАЗЛИЧАВАНИ И АНАЛИЗИРАНИ ОТ ПО НЕОПИТНИТЕ В БОЙНИТЕ СПОРТОВЕ !
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот VAm на 20 Яну 2013, 20:47

Аз бих казъл че техниките са еднакви,просто ако няма кимона се ползва ръката или някаде другаде за да контролираш и да можеш да направиш дадена техника,на мен ми е по трудно без ги,защота като си изпотен много се парзаля :) и е доста трудно,ако за начинаеш според мен първо техниките се обработват с ги,защото е по лесно и по лесно се осеща техниката,и след това без ги,а за комфронтации на улицата е все едно ако дадения човек няма никакъв опит бойни спортове.
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот Aramis на 20 Яну 2013, 23:18

Душенетата при, който се използва кимоното за захват автоматично отпадат. Примерно.
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 21 Яну 2013, 12:29

Така е .... но може би най голяма разлика ще има в събарянията тоест може да се хванеш за кимоното и да се увисиш и да събориш опонента си докато ако няма кимоно ще е доста по трудно това .....
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 22 Яну 2013, 12:46

Нека хора които се занимават изцяло с БЖЖ да споделят техния опит и мнение .......
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот българиец на 15 Мар 2013, 01:11

Винаги е за предпочитане граплинг без кимоно или облекло, за което са пригодени хватки, пред такъв без. И не намирам дори за нужно да обяснявам защо. Вече зависи дали искаш да се развиваш като състезател или боец, защото въпреки, че може да звучи еднакво - не е.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот Vangel на 15 Мар 2013, 02:36

Според мен играта с кимоно ти подобрява и играта без кимоно.Научаваш се да ползваш краката си като си в партер.
Vangel
Vangel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Дек 2012, 19:02
Град: Sliven

Re: Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот българиец на 15 Мар 2013, 10:30

Краката ги ползваш и без кимоно. И без значение позицията.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот batosai на 27 Юли 2013, 08:05

Според мен зада си комплексен граплър ,трябва да се практикуват и двата стила-ги и ноги. Такова е мнението на един от най-добрите граплинг инструктори в момента Гокор Чивичян.
batosai
batosai
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2009, 21:04
Град: plovdiv

Re: Бразилско Джу Джицу VS Граплинг Събмишън

  0     Мнениеот OpenMatBJJ на 04 Ное 2013, 22:28

Здравей,
няма как да се каже кое е по ефективно и кое развива повече мисленето. Двете неща те подготвят за различни ситуации, играта с ГИ за състезания по Бразилско Джу Джицу и релна ситуация в която опонента има дрехи и граплинга за ММА, НО-ГИ състезания и реална ситуация с по леко облекло.
Играта с ГИ привидно изглежда по технична понеже има повече опции и техники, но това не е точно така понеже в граплинга има много ефективни техники, които с ГИ стават много трудно заради захватите на противника.
Според мен най-добрия вариант е да се тренира 50/50.
Аватар
OpenMatBJJ
 
Мнения: 16
Регистриран на: 04 Ное 2013, 21:56
Град: sofia

Следваща

Назад към Граплинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron