Най-големият сайт за бойни спортове

       

Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

Новини, събития, дискусии за хората прекарващи повече време на земята, от колкото в стойка и обичат да използват ключове, захвати, хвърляния и други смазващи самочуствието техники.

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот Bullshin на 02 Фев 2015, 18:04

Имам много добър приятел, който е първи дан Айкибудо и сме си обменяли доста опит в залата и неговото мнение за айкидо е ,че стилът е прекалено мек и става само за самозащита в определени ситуаций, за да си добър на улицата трябва да посветиш доста години на това изкуство, някъде по-горе се спомена, че хората, на които им е приложен определен захват едвали не падат сами, ами това го отричам напълно, защото знам какво е, определено не падаш сам и в същото падаш по собствено желание, защото болката е страшна, сега айкибудо специално е доста по силово изкуство от айкидо и се използва от френската полиция, но има много неща от айкидо и знам за какво става въпрос.
В България айкидо е мноооого слабо развито, имам един приятел, който тренира 2 години преди аз да започна с киокушин и сме си правили спаринги и просто няма какво да покаже , нито адекватен блок, нито добро присъединяване, общо взето ако искам е нокаут с първия удар, иначе знае доста освобождавания от захвати със захвати и аз от него научих много за захватите и веднъж на един купон един пиян нещо тръгна да ми се дъха и ме хвана за ръката и след като му направих захвата клекна на земята ме молеше да го пусна, да не говорим как го изложих, и като се има предвид, че тези неща просто ги знам, не съм ги тренирал, ако се тренират определено ще са по-добри и по-ефективни...
За боят с нож и пистолет тук всички пропуснахте най-важното нещо - психиката, когато можеш да контролираш психиката на опонента е твой, дори и в бой с голи ръце, но най-добре е да се избягват тези ситуаций.
Веднъж попитах сенпайера кой блок е най-ефективен за улицата и той ми вика пистолет уке :) :) :)
уке-блок за незнаещите :) :)
Веднъж бях чел нещо ,но забравих и там се разправяше за една каратека, който минавал по една тъмна улица и бил нападнат от разбойници и нокаутирал всичките, но учителят му бил разочарован, затова решили да спретнат капан на учителя и платили на една банда да го чака на тази улица и да го бие, но учителят минал по друга пътека, та смисълът е да се избягват такива ситуаций !! :) :)
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот oliva09 на 02 Фев 2015, 20:12

в айкидото сами падат разбира се, но това е защото им се усуква някоя става и ако иска да я спаси трябва да падне
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Предишна

Назад към Граплинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron