Най-големият сайт за бойни спортове

       

Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

Новини, събития, дискусии за хората прекарващи повече време на земята, от колкото в стойка и обичат да използват ключове, захвати, хвърляния и други смазващи самочуствието техники.

Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот zo0mg на 29 Яну 2012, 21:48

Тренирам Айкидо от четири месеца и от известно време се чуда , защо хората казват тези неща за това бойно изкуство. Някои пишат , че е загуба на време . Това вярно ли е ? Какви са предмиствата и недостатъците на Айкидото.
zo0mg
zo0mg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Яну 2012, 18:17

Re: Айкидо - защо хората го смятат за "безполезно" .

  0     Мнениеот TheBeast на 29 Яну 2012, 22:00

Лично според мен, айкидо е едно от най-добрите БИ, но трябва повечко време да се тренира и изучава, защото в него има повече философия отколкото хамалогия... Най-важното е на теб да ти харесва, а не да слушаш какво казват останалите! Колкото до предимствата и недостатъците му, това което виждам аз в айкидо останалите от форума не мислят, че е така и затова няма да те обърквам и теб... ако ти харесва наистина тренирай!!!

P.S. Бих ти препоръчал да гледаш и филма за създаването на бойното изкуство :)
TheBeast
TheBeast
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2011, 14:12
Град: Sofia

Re: Айкидо - защо хората го смятат за "безполезно" .

  0     Мнениеот sn1ckers на 29 Яну 2012, 22:47

Не е безполезно дори е много добро за в залата ! ;)
sn1ckers
sn1ckers
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Юни 2009, 20:28
Град: Варна

Re: Айкидо - защо хората го смятат за "безполезно" .

  0     Мнениеот granik на 29 Яну 2012, 22:59

sn1ckers написа:Не е безполезно дори е много добро за в залата ! ;)


Тоя на снимката е много далеч от бойните изкуства, по скоро е медиен образ. ;)
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Айкидо - защо хората го смятат за "безполезно" .

  0     Мнениеот sn1ckers на 29 Яну 2012, 23:02

granik написа:
sn1ckers написа:Не е безполезно дори е много добро за в залата ! ;)


Тоя на снимката е много далеч от бойните изкуства, по скоро е медиен образ. ;)


Харесва ми като картинка не като спортист,но да не спамим темата :)
sn1ckers
sn1ckers
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Юни 2009, 20:28
Град: Варна

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот kart0fffff на 30 Яну 2012, 14:35

Лично според мен Айкидо-то е много добро БИ,не знам защо други казват,че не е такова.На мен самия лично,в айкидо ми харесва самия подход,как се използва противниковата сила.... :)
Гледай светлината и се любувай на нейната красота. Затвори очи и се взирай. Което си видял преди, вече го няма, а което ще видиш после, все още не се е появило - Леонардо Да Винчи
kart0fffff
kart0fffff
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Ное 2011, 14:56
Град: София

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот FrontKick на 30 Яну 2012, 16:27

Айкидото според мен е едно от най - добрите за самоотбрана на улицата.Това абсолютно изключва твърдения като това, че е безполезно.
Аватар
FrontKick
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Яну 2012, 00:20
Град: Sofia

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот KcD на 30 Яну 2012, 18:38

FrontKick написа:Айкидото според мен е едно от най - добрите за самоотбрана на улицата.Това абсолютно изключва твърдения като това, че е безполезно.


Според мен срещу по-опитен нападател няма да помогне...
KcD
KcD
 
Мнения: 142
Регистриран на: 14 Авг 2010, 18:01
Град: Панагюрище

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот Qk на 30 Яну 2012, 19:55

Аз лично не харесвам много айкидото,защото там почти няма спаринг.За да научиш нещо по-сериозно от айкидото трябва да тренираш много време.Иначе може и да не е толкова зле,но според мен не е кой знае какво.Надявам да се да не съм засегнал някой. :)
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот racko1 на 31 Яну 2012, 02:07

Задай си въпроса, колко айкидисти има в най-големите ММА организации. По принцип не следя много ММА, но смятам, че не са много. Да не кажа, че дори май няма. Това е от тоя тип източни бойни изкуства, които целят повече да те учат на морал и философия, от колкото на някакви завидни бойни умения. Ако говорим за самоотбрана на улицата, би ти помогнало само срещу някой неопитен, който е далеч от бойните спортове и изкуства. Но пак е относително. Трябва да си го тренирал дълги години, за да ти е от ползва в бой. И все пак, ако тоя срещу теб е тренирал също толкова години, да речем бокс или пък кик-бокс или борба, или ММА и въобще някакъв такъв боен спорт, няма да имаш голям шанс.
Аз по принцип не съм фен на източните бойни изкуства, така че може да не обръщаш голямо внимание на мнението ми. Щом на теб ти харесва айкидото си го практикувай. Все пак виж колко хора ти казват, че и на тях им харесва и го смятат за добро и приложимо. Ти си прецени.
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Следваща

Назад към Граплинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron