Най-големият сайт за бойни спортове

       

Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

Новини, събития, дискусии за хората прекарващи повече време на земята, от колкото в стойка и обичат да използват ключове, захвати, хвърляния и други смазващи самочуствието техники.

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот българиец на 30 Дек 2012, 17:34

TheSaw написа: Другото е,че една от философиите на айкидото е следната:"Боят с голи ръце и с оръжие е едно и също"Тука съм съгласен,че оръжието трябва да бъде като продължение на човешката ръка,ама когато оня вземе пистолет и застане на 8 метра от мен,малко не виждам как боят с голи ръце и боят с оръжие са едно и също нещо.


Както в такава ситуация няма полза ако ще да си най-големият майстор на всички стилове. Тази идея на Айкидо е за неогнестрелни оръжия и има известно основание за нея, но си остава специфичен за практика стил.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот TheSaw на 30 Дек 2012, 18:24

българиец написа:
TheSaw написа: Другото е,че една от философиите на айкидото е следната:"Боят с голи ръце и с оръжие е едно и също"Тука съм съгласен,че оръжието трябва да бъде като продължение на човешката ръка,ама когато оня вземе пистолет и застане на 8 метра от мен,малко не виждам как боят с голи ръце и боят с оръжие са едно и също нещо.


Както в такава ситуация няма полза ако ще да си най-големият майстор на всички стилове. Тази идея на Айкидо е за неогнестрелни оръжия и има известно основание за нея, но си остава специфичен за практика стил.

Напълно съм съгласен с това,че няма стил в света,който успешно да противодейства на пистолет с голи ръце.Но,по айкидо демонстрации и клипчета съм виждал как те без проблем се справят с хора,които държат пистолети,така че това е една от причините хората да не ги приемат толкова на сериозно,но все пак,айкидото си е спорт,а всеки един спорт си заслужава да го практикуваш.
TheSaw
TheSaw
 
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:38
Град: Русе

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот haidut на 30 Дек 2012, 19:01

То няма и стил в света който да противодейства на нож. Само айкидо, но на демонстрация в реалноста НЕ.
haidut
haidut
 
Мнения: 112
Регистриран на: 02 Дек 2012, 22:06
Град: София - Горна баня

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот българиец на 30 Дек 2012, 22:38

TheSaw написа:Напълно съм съгласен с това,че няма стил в света,който успешно да противодейства на пистолет с голи ръце.Но,по айкидо демонстрации и клипчета съм виждал как те без проблем се справят с хора,които държат пистолети,така че това е една от причините хората да не ги приемат толкова на сериозно,но все пак,айкидото си е спорт,а всеки един спорт си заслужава да го практикуваш.


Аз съм се смял на клип с Крав Мага (за мен много наивен и измислен стил) - човек клекнал, допрели помпа в главата и той показва как се обезоръжава от това положение.


haidut написа:То няма и стил в света който да противодейства на нож. Само айкидо, но на демонстрация в реалноста НЕ.


Ако не е без изход положението - треньорът ми дори е казвал, че е по-добре да бягаш от нож. И е прав. Техники иначе има за бой срещу въоръжен противник, но въпреки това е друго когато видиш острието. Пак от треньора ми го знам, практикувал е такава самозащита с истински ножове и каза, че няма нищо общо между практиката с дървените/гумените и истинските.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот haidut на 30 Дек 2012, 23:48

българиец написа:
TheSaw написа:
Ако не е без изход положението - треньорът ми дори е казвал, че е по-добре да бягаш от нож. И е прав. Техники иначе има за бой срещу въоръжен противник, но въпреки това е друго когато видиш острието. Пак от треньора ми го знам, практикувал е такава самозащита с истински ножове и каза, че няма нищо общо между практиката с дървените/гумените и истинските.
И треньора ти ще избие нож а ? Знаеш кога а ? Кога Расате пак си направи организация :DD :DD :DD :DD
haidut
haidut
 
Мнения: 112
Регистриран на: 02 Дек 2012, 22:06
Град: София - Горна баня

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот TheSaw на 30 Дек 2012, 23:49

Така си е,затова треньора ми винаги казва:"Най-добрата самозащита срещу нож са бързите крака"
Иначе,принципно,техники има,ама като видиш ножа,нещата почват да стоят по-различно.А за пистолет да не говорим.Забелязал съм,че при тия бойни изкуства,хората представят "идеалната" ситуация-оня не те е изненадал и е приближил оръжието на 1 см от тялото ти,или направо го е допрял.В истинският живот,оня направо ще гледа да стои от тебе на 3-4 метра и от там да те заплашва с пистолета си и ако иска,ще те очисти.Заради такива техники,айкидото се струва антипатично на някои хора,а и другото,което съм забелязал-имам чувството,че едва ли не се очаква от укето/човека,който напада по време на айкидо спарингите и демонстрации/да падне по собствена воля,а не защото захвата му влияе по някакъв начин.
TheSaw
TheSaw
 
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:38
Град: Русе

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот haidut на 31 Дек 2012, 12:08

Според мене пистолета трябва да е плътно допрян до тялото, защото иначе може и да не улучиш.
Плътно допреният зареден пистолет стреля за части от секундата и няма избиване, а и няма как да пропусне целта.
Преди време един човек при определени обстоятелства се беше опитал да застреля друг и само от 3-4м. не успя да го улучи макар да беше стрелял поне 5 пъти. Трябва да се знае : че пистолета беше страшно точен и стрелеца също можеше да стреля добре и имаше опит за ситуацията в която беше изпаднал, и въпреки това не улучи.
Тогава доста се учудих, но после прочетох че при подобни обстоятелства това се случва доста често и добрият стрелец на полигона не винаги в реално действие е така добър.
Имаше и един клип дето един подивял тип с един нож заколи не един а цели 4-ма полицаи с пистолети и те не можеха в паниката да го улучат.
haidut
haidut
 
Мнения: 112
Регистриран на: 02 Дек 2012, 22:06
Град: София - Горна баня

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот TheSaw на 31 Дек 2012, 14:40

haidut написа:Имаше и един клип дето един подивял тип с един нож заколи не един а цели 4-ма полицаи с пистолети и те не можеха в паниката да го улучат.

Клипчето да не се е казвало "Рамбо:Първа кръв"?
И да,най-сигурният метод да очистиш някого,е като допреш пистолета до главата му,ама все пак,мисля,че има много по-голям шанс да уцелиш някого от 3-4 метра,отколкото да го пропуснеш.Може би хората пропускат,заради адреналина,който е нахлул в тях,ама 3-4 метра не ми се струва невъзможно разстояние за уцелване на някого,а и да не говорим,че оня най-вероятно ще се стъписа още от първият изстрел.Но,това взе да става много офтопик,а ние говорим за айкидото. :)
TheSaw
TheSaw
 
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:38
Град: Русе

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот haidut на 31 Дек 2012, 19:08

Човекът по когото стреляха не се беше стъписал след изстрелите, а стрелеца, макар и с опит от подобни ситуации не улучи, а мога да кажа че не стреляше зле.
Просто за тези неща явно знаеме малко.
haidut
haidut
 
Мнения: 112
Регистриран на: 02 Дек 2012, 22:06
Град: София - Горна баня

Re: Айкидо - защо хората го смятат за 'безполезно'

  0     Мнениеот българиец на 01 Яну 2013, 22:39

haidut написа:
българиец написа:
TheSaw написа:
Ако не е без изход положението - треньорът ми дори е казвал, че е по-добре да бягаш от нож. И е прав. Техники иначе има за бой срещу въоръжен противник, но въпреки това е друго когато видиш острието. Пак от треньора ми го знам, практикувал е такава самозащита с истински ножове и каза, че няма нищо общо между практиката с дървените/гумените и истинските.
И треньора ти ще избие нож а ? Знаеш кога а ? Кога Расате пак си направи организация :DD :DD :DD :DD


Нали това казвам бе.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

ПредишнаСледваща

Назад към Граплинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта