Най-големият сайт за бойни спортове

       

Защита от триъгълник

Новини, събития, дискусии за хората прекарващи повече време на земята, от колкото в стойка и обичат да използват ключове, захвати, хвърляния и други смазващи самочуствието техники.

Защита от триъгълник

  0     Мнениеот sympx на 16 Юли 2011, 12:13

каква е най добрата защита срещу триъгълник според вас :)
sympx
sympx
 
Мнения: 31
Регистриран на: 24 Юни 2010, 21:10
Град: Sofia

Re: Защита от триъгълник

  0     Мнениеот granik на 16 Юли 2011, 19:22

Да нямаш врат, т.е. главата ти да почва директно от раменете. :DD
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Защита от триъгълник

  0     Мнениеот JELLYFISH на 16 Юли 2011, 19:58

Най-добрата защита срещу триъгълник е четириъгълник!!!!! :D
Майтап ... като цяло ако не те бива на земя гледай да не се търкаляш с граплър....а ако си добър на земя - ти ще го усетиш като тръгне да прави триъгълник! - Тогава се дръпни!
JELLYFISH
JELLYFISH
 
Мнения: 88
Регистриран на: 30 Апр 2011, 21:56
Град: Varna

Re: Защита от триъгълник

  0     Мнениеот faro на 16 Юли 2011, 22:06

Абе ако те хванат, почти няма измъкване
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Защита от триъгълник

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 16 Юли 2011, 22:24

триъгълник обикновено могат да ти направят на състезание и то ако не си се съсредоточил и му позволиш да те събори на земята.И много зависи от кой тип хора си защото има такива които не обичат боя на земя и свършват възможно най-бързо още горе.А и след като те събори на земята ако не му чувстваш играта и ако нямаш усет (да допуснеш грешка) тогава може да ти го направи.Примерно виж мача на емелеаненко с вердум когато го заключи и го победи вердум почти го заключи един път и емелианенко пак си остана с ината да го нокаутирва а можеше да предприеме друго решение и да си вземе поука че един път се е отървал а той не :D :D


просто пич въпроса не е как да се измъкнеш от триъгълник а как да не допуснеш да попадаш в триъгълник щото ако веднъж ти се размине и си играеш със съдбата тя може много по яко да си поиграе с тебе също както стана с емелианенко............ ;)

УСПЕХИ пич :)
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Re: Защита от триъгълник

  0     Мнениеот internationalwarrior на 16 Юли 2011, 23:15

напиши в гугъл 'triangle choke defense" или "triangle choke escape" : )
Pain is temporary, PRIDE is FOREVER !!!
internationalwarrior
internationalwarrior
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:31
Град: Sofia

Re: Защита от триъгълник

  0     Мнениеот EDDIX на 18 Юли 2011, 12:48

За 100тни път ще кажа.1во попитаите "Google" и "youTube". И чак след това задавайте въпросите си във форома.
Освен това колкото и да ти изпиша за защити от триъгълник.Без да го видиш нищо не правиш. Както колегата каза виш в туба.Незнам защо ти го казвам но има много защити и избягвания:
1) сядаш назад и се дърпаш,2) изправяш се рязко и разкъсваш 3ъгълника, 3) лягаш върхо него и натискаш напрад и настрани - с твойта тежест разкъсваш захвата. 4) изправяш се буташ надоло и напред ,хващташ главата като в (неккранг, тай клинч)и дърпаш към теб- от тежеста ти и притискането 3ъгълника се къса.5) лягаш върхо противника и си завърташ тялото. има и др. и др.

Но без да го видиш ,да го пробваш нищо не става.

P.S. Има 1,2 мега важни правила при Б.Дж.Дж. и борбата с ключове.Винаги 1во заемаи позиция и после нападай. И не се използва сила а приимуществата на тежеста, гравитацията, 2сили срещу 1 и др. (това е атски трудно за хора свинали с борба и самбо) от силов тип борене към грациозен и прецизен е трудно преминаването- поне мен ме измъчи много.
Но това е най-голямата красота на Бразилското Джио Джитсу.Че НЕ използваш грам сила ,че подлъгваш и примамваш партнйора от 1 към друг финиш.
( незнам как е при мега добрите,които значт всяко уптимално движение във всеки 1 момент,но при учещите е страхотно)
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Защита от триъгълник

  0     Мнениеот pirat на 18 Юли 2011, 13:52

sympx написа:каква е най добрата защита срещу триъгълник според вас :)

като казваш ''защита'' имаш предвид как да не те хванат изобщо в триъгълник ???
Ако е тва първо ше гледаш когато отваряш и когато минаваш гарда да си винаги изправен (с изключение на определени гард пасове...), да не му даваш да ти контролира ръцете или врата/главата и гледаш да му държиш раменете винаги на тепиха (така няма как да атакува).
Аватар
pirat
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Яну 2011, 20:08

Re: Защита от триъгълник

  0     Мнениеот sympx на 18 Юли 2011, 22:38

EDDIX написа:За 100тни път ще кажа.1во попитаите "Google" и "youTube". И чак след това задавайте въпросите си във форома.
Освен това колкото и да ти изпиша за защити от триъгълник.Без да го видиш нищо не правиш. Както колегата каза виш в туба.Незнам защо ти го казвам но има много защити и избягвания:
1) сядаш назад и се дърпаш,2) изправяш се рязко и разкъсваш 3ъгълника, 3) лягаш върхо него и натискаш напрад и настрани - с твойта тежест разкъсваш захвата. 4) изправяш се буташ надоло и напред ,хващташ главата като в (неккранг, тай клинч)и дърпаш към теб- от тежеста ти и притискането 3ъгълника се къса.5) лягаш върхо противника и си завърташ тялото. има и др. и др.

Но без да го видиш ,да го пробваш нищо не става.

P.S. Има 1,2 мега важни правила при Б.Дж.Дж. и борбата с ключове.Винаги 1во заемаи позиция и после нападай. И не се използва сила а приимуществата на тежеста, гравитацията, 2сили срещу 1 и др. (това е атски трудно за хора свинали с борба и самбо) от силов тип борене към грациозен и прецизен е трудно преминаването- поне мен ме измъчи много.
Но това е най-голямата красота на Бразилското Джио Джитсу.Че НЕ използваш грам сила ,че подлъгваш и примамваш партнйора от 1 към друг финиш.
( незнам как е при мега добрите,които значт всяко уптимално движение във всеки 1 момент,но при учещите е страхотно)



аа евала ти си пич :D :) иначе и аз знам някои защити .. Понеже нямам много време прекарано в борене на земята ми стана интересно кое е най-ефикасното за вас понеже на мен като ми посегнаха за триъгълник последните 2 пъти избягах от триъгълника като ставах и се дърпах назаде и тва го наблюдавам в някви мачове по BJJ и затва питах за инфо и за мнения а и да има нещо у тоя форум да се лАФи
Иначе тва дет казваш наистина е мн яко да можеш с лекота да преборваш другите опоненти без да използваш много сила само с техника пример е BJJ-то на Marcelo Garcia.Човека е истински мастер и се бори с такава елегантност..
sympx
sympx
 
Мнения: 31
Регистриран на: 24 Юни 2010, 21:10
Град: Sofia

Re: Защита от триъгълник

  0     Мнениеот Danonino на 19 Юли 2011, 12:56

Аз най-често се измъквам като си седна на задника и се дърпам назад все едно искам да легна по гръб. Ефективно е. Дори и да не разкъсаш напълно захвата, ти си далеч от него и той колкото и да стиска не може да те удуши.
Danonino
Danonino
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Май 2011, 17:09
Град: Плевен

Следваща

Назад към Граплинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта