Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бой с сянка

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Re: Бой с сянка

  0     Мнениеот YASHABO на 08 Юни 2018, 13:14

Можеш да правиш по две силови в седмицата с базовите упражнения, но все пак сам за себе си трябва да можеш да прецениш колко напреднал си и дали не ти пречат на другите тренировки (естествено в зависимост и по колко пъти не тренираш с тежести ами правиш спаринги и т.н)

Аз винаги съм гледал поне веднъж в седмицата да имам силова тренировка, но гледам да не прекалявам прекалено много с упражнения за рамо, за да не се сковаваш повече и повече.

По темата с разтягането, аз обаче не от бой със сянка ми от спаринг от много рязък ляв прав така си преебах лакътя и трябваше да спра да тренирам 7-8 месеца и до ден днешен трябва да го разгрявам повечко и да внимавам да не го вкарам в некви неестествени ъгли.
Аватар
YASHABO
 
Мнения: 22
Регистриран на: 30 Ное 2016, 15:19
Град: Sofia

Re: Бой с сянка

  0     Мнениеот Zunha11 на 09 Юни 2018, 11:41

Благодаря за информацията приятели
Може ли да ми предложиш някакви упражнения и с каква тежест да ги правя
Zunha11
Zunha11
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Ное 2017, 14:52
Град: Ротердам

Re: Бой с сянка

  0     Мнениеот Боян29 на 17 Юни 2018, 22:31

Стандартните многоставни упражнения натоварващи повече мускулни групи - мъртва тяга, клекове, повдигане от лег, набирания, раменни преси и кофички. Прави ги с малко повторения (максимум 5-6) с по-голяма тежест, така че на последните 2 повторения да се озорваш доста. Старай се да ги вдигаш максимално бързо за да допринесат освен за сила и за експлозивност. Преди това обаче загрей доста хубаво и направи по 1-2 загряващи серии с по-малка тежест, защото контузиите ще са налице ...

YASHABO може да те посъветва нещо друго. Не твърдя, че моето мнение е топ, но при мен работи доста добре и съм доволен от резултатите.

Поздрави
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар

Re: Бой с сянка

  0     Мнениеот Zunha11 на 21 Юни 2018, 19:17

Благодаря ви на всички
Zunha11
Zunha11
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Ное 2017, 14:52
Град: Ротердам

Предишна

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron